passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Техническа и сервизна информация за Passat
gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот gancho » Пон 12 авг 2013 8:14


Колега,благодаря за насоката. :bowdown
Като има развитие по въпроса -ще пиша.
:beer




Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот Volkswangel » Пет 16 авг 2013 13:26


А каретата проверихте ли? Може и от тях да потропва....


Потребителски аватар
dimitarpetrov
Мнения: 794
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 14:05
Автомобил: HONDA CR-V 2003
Двигател: K20 i-VTEC - 150 hp
Местоположение: София / Зверино

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот dimitarpetrov » Пет 16 авг 2013 22:11


Final Edit & Conviction

Привет!
Както обещах - днес излязох от сервиза и от едни пари - смених задни амортисьори (Заден десен беше с ръждясало стебло) и изчезна тупането...., за 1 час.
Избеснях.
Отидох при познат, дигнахме задно дясно колело на крик, подложих тръба под гумата и повдигнах. И - горния тампон с луфт - заминал. Изсувах, излезнах от още 130 лв и сменихме и двата задни тампона. И най-накрая настана тишина! :bowdown
Та това се оказа - слушайте внимателно от къде точно е тропането :a045


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот FiReDeSiRe » Съб 31 авг 2013 8:38


Ще използвам темата, защото съм със същите симптоми и кола. Първо се появи хлопането, смених амортесьори, биалетки и тампони, но не се оправи. Сега и воланът започна да скърца в основата и от два дена ми дърпа на дясно колата, не много, но трябва да завъртя около сантиметър-два наляво, за да върви направо. Преди седмица минах реглаж. Има луфт във волана, но нали трябвало да има малко, направо не знам.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот Pet_rov » Съб 31 авг 2013 16:53


Ако е направен грамотно реглажът, не би трябвало да ти дърпа накъдето и да е. Не съм запознат с модела, но сигурно си с електрическа рейка? Според мен би трябвало да има някакъв лек луфт във волана, защото колкото и да ти е стегната предницата, все се получава някакъв сбор от леки луфтове.


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот FiReDeSiRe » Съб 31 авг 2013 21:26


Интересното е че сякаш започна да дърпа след реглажа... Просто за да ми се движи колата в права линия трябва да кривя волана. Иначе нищо не тресе и бие във волана... Идеи?


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот IRRITATING » Съб 31 авг 2013 21:29


А защо изобщо прави реглаж :rolleyes


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот FiReDeSiRe » Съб 31 авг 2013 21:41


Сменях амортесьорите и човека в сервиза каза че не е задължително, но е желателно. То не беше всъщност реглаж, по-скоро проверка защото реално нищо не са коригирали, дори казаха, че геометрията на колата в много добре.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот dimovip » Съб 31 авг 2013 22:19


Ок де, аз имам Б5.5 и нямам тоя проблем, ама имам и 1-2 италянки и там има едно каренце на пръта на волана.... тия пасати имат ли, защото на фиатите ми от там тропаха и след смяна се оправиха.Идеята ми е данеби и тук при пасатите да има такова лай.о и то да прави мизерии.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот VWGT » Вто 03 сеп 2013 15:03


и моята продължава да тропа и дърпа в дясно, второто някак изведнъж се получи :) правих реглаж без резултат (казаха ми че геометрията си е ок). Сега мисля да сменям амортисьорите и тампоните пък да видим. Самата рейка може ли да "дърпа" ?


ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот ivanyosifov » Сря 04 сеп 2013 16:23


Колеги , пффф преден десен амортисьор се оказа но го хвана едно момче на горубляне със стабилна техника, иначе няма хващане. Вдигна я на някакъв стенд и я разтресе цялата, каза че тези амортисьори се хващали много трудно без въпросната диагностика. Дано помогна и на някой от вас.


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот FiReDeSiRe » Пет 06 сеп 2013 22:32


VWGT написа:и моята продължава да тропа и дърпа в дясно, второто някак изведнъж се получи :) правих реглаж без резултат (казаха ми че геометрията си е ок). Сега мисля да сменям амортисьорите и тампоните пък да видим. Самата рейка може ли да "дърпа" ?


При мен всичко е същото, само че съм с 4 чисто нови амортесьори. Правих реглаж наново и завъртях предните гуми. Има голям шанс да е от тях... иначе остава амортесьор да е изпуснал или омекнала пружина. Елиминирай ги поетапно. Ако при мен са гумите ще е много нелепо, защото са ми на 3 000 км и са още с игличките, а и са комплект. Не разбирам как може нови гуми да дърпат така зверски, ако някои има обяснение...?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот VWGT » Сря 11 сеп 2013 21:32


Така, смених амортисьорите и тампоните. Нещата заспаха. Видимите проблеми бяха скъсан десен тампон, и десен амортисьор с некъв малък луфт точно в свободния ход. В последно време хлопането беше станало доста осезаемо, а преди тва близо 6 м беше едва доловимо, но адски дразнещо, та най-вероятно амортисьора е бил в началото, а след тва и тампона е заминал.
Дърпането в дясно поочти изчезна, но все още го има, така че остава реглажа.

П.п. Разбира се всичко това се случи благодарение на момчетата от Елбатрон :th_up


Потребителски аватар
gogovet
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 26 апр 2008 14:42
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: AHL 1998

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот gogovet » Сря 11 дек 2013 12:00


Моето тропане продължава. Забелязах, че то се усилва при спускане по наклон, когато волана е завит леко на ляво и е натиснат педала на спирачката. Получава се достта отчетливо клопане-хлопане. По леки неравности е по слабо изразено. Всички носачи и външни накрайници са проверени и са здрави. Биалетките и те са наред поне външно.


Потребителски аватар
vladko33
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 15 окт 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот vladko33 » Съб 14 дек 2013 10:34


И при мен се появи един много дразнещ шум преди няколко хиляди километра. Нещо застъргва съвсем леко с амплитуда от едно завъртане на колелото най-вероятно, тъй като при увеличаване на скоростта честотата се увеличава също. Случва се при ляв завой и съвсем слабо при движение направо. При завой на дясно изчезва напълно. Отделно колата тегли съвсем леко на дясно. Отдолу няма нищо разбито, но няколко майстора вече не можаха да ми кажат какво и е на колата .



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: loopci, rmk и 61 госта