New Beetle Километража се върна сам.

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Потребителски аватар
VULTUREE
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:38
Автомобил: VW NEW BEETLE
Двигател: ALH
Местоположение: Варна

New Beetle Километража се върна сам.

Мнениеот VULTUREE » Вто 03 сеп 2013 7:41


Нещо странно се случи с моя New Beetle. Тази вечер отидох до мола към 19:00 и паркирах. Показанията километража бяха следните:
144880 км
280 км дневен
Като излязох към 21:30 и секачих в колата вече показваше
118088 км
0.00 км дневен
Незнам дали е възможно от самосебеси да се случи нещо такова, но нямаше видими следи от чужда намеса.
Ако някой може да каже дали да се притеснявам или не ще съм много благодарен.




Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Километража се върна сам.

Мнениеот xploda » Вто 03 сеп 2013 11:20


VULTUREE написа:Ако някой може да каже дали да се притеснявам или не ще съм много благодарен.


Притеснявай се разбира се. Бий тревога най-висока възможна степен всички да узнаят за хипер сериозния ти проблем в ултра грешния раздел :mhihi
А като се успокоиш вече можеш да потърсиш координатите на ифидик, келеша или някой друг майстор да ти направи една диагностика набързо и да те отърве от тревогите ти неземни :mhihi


Потребителски аватар
VULTUREE
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:38
Автомобил: VW NEW BEETLE
Двигател: ALH
Местоположение: Варна

Re: Километража се върна сам.

Мнениеот VULTUREE » Нед 12 яну 2014 6:48


Продължение на темата. Оказа се че от като се получи това с връщането на километража скоростомера не отчита вярно. При показание 40 в действителност скороста е 51, при показание 100 скоростта засечената с навигацията е 121. Това не е най лошото. Според моята кола разстоянието от Варна до Ямбол вече нее 220 км, а около 176. Явно нещо се е бъгнало, така че ако някойима идея какво може да се е случило да дава идеи.


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: New Beetle Километража се върна сам.

Мнениеот qm_parket » Чет 30 яну 2014 10:02


Колега, може да е от много неща - най-добре занимай Ifidik с проблема. Най-светстният майстор във Варна.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: New Beetle Километража се върна сам.

Мнениеот plamikcho » Чет 30 яну 2014 10:24


Интересен случай, на който крайния ефект е същия като на моята кола. В тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=407712 съм описал за какво иде реч.

5. Голф 4 2000г - неточен, между 10 и 15 % отместване в целия диапазон надолу (показва по-ниско). Предполагам, че е резултат от някаква грешка при връщането на километража от джамбазите. Проблема засяга и отчитането на пробега (тотален и малкия). Как се проявява? На малки скорости няма разлика, тъй като 10 % от 30 км/ч са 3 км/ч, което не може да се забележи лесно. На големи скорости обаче нещата загрубяват - 100 км/ч показание - реално 110 - 115 км/ч. 140 км/ч показание - 155 - 160 км/ч реално :twisted . За щастие установих това навреме (преди радара на КАТ :smile ). Тази неточност съм я валидирал по 2 начина - чрез ГПС и като сравнявам показанията за дадено разстояние със същото на други коли. И пак не е такава драма, просто си имам едно наум с колко карам и колко км съм минал (съответно за сервизните интервали). Друг ефект от това поведение са по-малкото отчетени км.


Мислех си, че неверните показания са резултат от външна намеса, но като прочетох тук се замислих за вариант някаква повреда :question Относно притесненията - при мен е така вече 5 г и нищо не се променя, така че едва ли е болка за умиране, просто е дразнещо. Ще следя темата, дано да се разбере как се случва и как се оправя :love.vwclub



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта