Бензинов верижен трион

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Бензинов верижен трион

Мнениеот levonik » Пет 15 дек 2006 19:38


Здравейте, решил съм да си направя подарък вместо Дядо Коледа. Спрял съм се на предложението от Метро , фирмата е Ferros tools, цена 238,80 с ДДС. Откровено казано и тази цена ми е много, но ако се събере цялата рода може да помогне на Дядо Коледа да го донесе. Моля за мнения и особено лични впечатления. Само моля не ми препоръчваите Хусхварна, знам че това е класиката. но нямам пред себе си цяла гора за рязане, а и ресурс за купуване. Ще купувам най-доброто от евтиния сегмент на пазара. Предварително благодаря.
mod edit: dobrinb




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Пет 15 дек 2006 20:23


не си струва, колега, ще си дадеш парите напразно. ако няма да режеш интензивно, вземи си машина под наем. по-добре търси нещо 2-ра ръка, ако пък си сигурен, че трябва да е твоя. успех!


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 15 дек 2006 20:37


Имам такъв и да ви кажа върши работа :) повече от 13 кубика наряза без да се замисли.Мощен си е и доста дебели дръвчета не муи се опират.Само нещо имах проблеми с паленето ама то май щото му бях сипал повечко масълце :oops:


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Пет 15 дек 2006 20:41


Не си струва ядовете да се занимаваш с менте, ама с тоя бюджет, по-добре се откажи или се ориентирай към втора употреба...Иначе Партнер имат непрофесионални модели, ама са малко по-евтини от Щил/Хускварна. Като компромис - в Практикер гледах ХУСКА - китайско копие на Хескварна /уж/ по лиценз...


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Пет 15 дек 2006 20:46


Баща ми има Шил - железна машина е, но с твоя бюджет ...Ако нямаш мн работа с такава машина по - добре под наем


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Мнениеот levonik » Съб 16 дек 2006 6:59


В Балчик такава екстра- машини под наем едва сега се появи и то само за пробивни - хилти, перфоратори/.
Годишен обем на работа / приблизително/:
- 15 куб.м. дърва за локалното отопление Х 4лв. рязането.
- на вилата подрязване, изрязване и оползотворяване на материал дървен от овощните и ветрозащитните насаждения. По мои сметки около 3 куб.м. / в Балчик 1 куб.м. дърва за огрев, ненарязани са38-40 лв./
Явно днес Варна ще бъде разнищена /докато не са вдигнали горивцето/. Ще започна с Практикер, Бриколаж и накрая Метро.
Благодаря за информацията и отделеното време.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 16 дек 2006 8:07


Скоро купих от няква промоция Щил за 400лв. Много добре направена машинка е това. Тези в метро съм ги виждал и има огромна разлика според мен в качеството на изработка, но за здравина нямам наблюдения.


Потребителски аватар
Koko26
Мнения: 186
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Koko26 » Съб 16 дек 2006 9:47


Според мен по-добър избор е "Спарки" те също имат бензинов модел. :wink:


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Съб 16 дек 2006 10:27


Не си давай парите за "боклуци"! Освен Щил друго няма :wink:

п.п.
droopy написа:..."Спарки" те също имат бензинов модел...

колега сигурен ли си? мисля, че правят сама електрически :roll:


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Съб 16 дек 2006 15:54


поогледай се и за други марки, имаме Homeline канадска някаква, въобще не съм я чувал тази марка но вече 15 години ни служи вярно. режем дърва за огрев на баба ми и когато ходим за риба някъде.


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Съб 16 дек 2006 21:06


Айде ся, само Щил, ами Хускварната какво реже? Вафли? :lol: Баща ми купи една още по времето когато имаше Кореком и още си я ползваме Варната, никакви ядове!


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Съб 16 дек 2006 23:09


Plamen_VR6 написа:Айде ся, само Щил, ами Хускварната какво реже? Вафли? :lol: Баща ми купи една още по времето когато имаше Кореком и още си я ползваме Варната, никакви ядове!


Цък

п.п. когато през 1929 година Андреас Щил създава първата "щилка" :D , хускварна си правели "пушкала" и изобщо не мислели да правят бензинови триони :P

п.п.п.Хускварна започнала производство на триони през 1959 г., така че нямаме претенции за първенство в тази област :wink:


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Мнениеот levonik » Нед 17 дек 2006 8:43


Нищо не стана. Жената и баща ми ревнаха, че това е поредната фикс идея по направлението "Направи си сам беля", техники на безопасност и статистика на злополуките и .......... и жената изхарчи парите за подготовка за влизането в Европейския съюз. Успях да купя само езин перфоратор, че да свърша поне ремонтите навсякъде.
Ако чуете или усетите, че някой пробива стената до главата ви и идва към вас, не се чудете кой е1
[size=12][size=24]Аз съм!!!![
[/size]size=12][/size]с новия къртач или перфоратор / така и не разбрах как се казва/


Потребителски аватар
Koko26
Мнения: 186
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Koko26 » Нед 17 дек 2006 10:54


Спарки имат бензинов верижен трион и то три модела единият е (TV 5545). :wink: . Колега поне се похвали какъв е перфоратора. Да ти е честит.


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hristian37 » Нед 17 дек 2006 14:08


Сега аз да напиша-и аз мислех да си взема Ферос тоолс-но когато отидих в метро-бяха свършили.След една седмица пуснаха на Ейнхел-Роял-280лв 400мм 2к.с-купих си досега със нея съм бутнал около 22кубика и 2пъти съм точил веригата-защото първия път срещнах пирон.резачката е 1към едно с модела на спарки само моята с синя а спаркито е червено.Аз съм много доволен от резачката-пали си винаги и гори страшно малко-300гр и е резервоара - модела е взаимстван от хускварна-познава се по това че спирачката е в капака. За домашни цели мисля че е идеална.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта