мнения за ГИ Тамона

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
iv999
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 16 юни 2013 15:13
Автомобил:
Двигател:

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот iv999 » Вто 25 юни 2013 20:26


Бензиновите времена на ПХ варирам м/у 3,8-4,7мл.с а като премина на газ стават м/у 4,5-5,6мл.с а газовитв са м/у 6,8-7,5мл.с.Нещо става но не мога да разбера какво е.А гаранция вече няма защото сервизчето затвори,затова се налага да се оправям сам и с разни др.майстори които не разбират маи от този модел ГИ.А м/у другото когато разглобихме рейката тя беше супер чиста.Ако имате други идеи ще сам благодарен.




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 25 юни 2013 22:34


Дай няколко скрийншота с програмата. Студен/загрял мотор. Може някой да забележи нещо.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот niki1_j » Сря 26 юни 2013 11:01


Те и бензиновите времена когато колата работи на бензин не са ти много в норма. Това го гледаш на Тамоната на софтуера нали?

Инъче рейката може да е чиста, но хода на буталцата да се разминават, а от там и настройката да не може да се получи.

Инъче по времената които си дал, сместа на ПХ е леееко бедна, но нищо фатално.

Имаш ли възможност да направиш диагностика на колата. Ако да виж живи данни на ламбдата и на дебитомера. Виж и евентуално за някакви грешки. Да не да има някакъв проблем на бензин, който да е определящ при настройките на газта.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот mupk0 » Сря 26 юни 2013 11:04


На моята кола или заради метана идея си нямам,когато обеднявам от софтуера до такава степен,че да изравня времената(бенз и метан стават с коефицент 1.1-1.2) колата работи супер без никакви проблеми и са около 5 и нещо мс метановите и около 4.5 бензиновите колата работи супер.Всякакви други такива се отразяват зле на ПХ.Най-вероятно заради рейката.Иначе в движение според VCDS и според дългия трим корекцията е +4% което е супер....ама с тоз празен ход голям зор :D Затова колега..моят съвет е: Нагласи си хода да ти е стабилен,а в движение гледай тримовете на колата.И без това в по-голямата част от времето колата е в движение.


videnov77
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 27 юни 2013 17:58
Автомобил:
Двигател:

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот videnov77 » Чет 27 юни 2013 18:23


Здравейте имам един проблем с Тамона но маи всичко е до настройка Колата е Сйтроен Ксантйя 2,0 16v 132 коня 98 година свети ми чека на празен ход на газ и си търся газаджйя които разбита. Смених рейката с хоризонт 2 ом Ине че разхода на 100 км е около 8 газ, Но като свети чека след като запаля колата на бензин малко при дърва и губи мощност за момент и после се оправя и самичка минава на газ на 30 градуса СПЕШНО МИ ТРЯБВА СЕРВИЗ АЗ САМ ОТ СОФИЯ. ЗА ВРЪЗКА С МЕН НА ТЕЛ. 0886 55 44 20 ТОНИ Благодаря предварително.


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот martom » Пет 28 юни 2013 21:29


Значи имаш проблем на бензин.Щом казаваш,че притриса преди да е прехвърлила?Иначе за тая кола 8/100 е повече от добре според мен.Кабели свещи на колко време са?


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот jijane » Съб 29 юни 2013 9:11


Най-вероятно няма проблем на бензин, ами като се адаптира компютъра към работата на газ и работата на бензин отива на кино. Предполагам просто иска настройки на газовото, много има коментирано по форумите за тези проблеми при френските бензини.


Потребителски аватар
tranceaddict
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 08 юли 2012 19:00
Автомобил: VW Passat 1.8T
Двигател: AWT 2001
Местоположение: Pernik

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот tranceaddict » Съб 10 авг 2013 16:24


Да дам окончателно своето мнение и да споделя резулатат от "преправянето" на моята газова уредба. С помощта на колегата mupk0 и с мноооооого тестове и ръчки направих колата да върви на газ без никакви придърпвания и прекъсвания и детонации в целия диапазон на двигателя(800-7500 оборота). Понеже не е много читава бензиновата система на колата за това последните настройки направих с помощта на показанията на ламбда сондата.Оставих диференциалното налягане на 1,36- бара ,отворите на дюзите между 2,2 мм и 2,3 мм някъде, и смених изпарителя с Романо до 240 коня и рейката Райл 1 ом.( казваха че била дърво ,но поне държи времена до 2,4 мс) Колицата полудява направо и няма никакви прекъсвания и пропадания от празен ход до пълно натоварване. Единственото което не мога да схвана е защо увеличи разхода като цяло с 1 литър някъде и нещо на 100 км. :gruebel . Да не би да е защото все пак е по голям отвора на дюзите и като я натисна си лапа повече или е защото я оставих на по високите обороти да не е по бензиновите времена точно а да е малко по обогатена сместа.( в противен случай ми даваше детонации и светваше чека). Не съм питал още в форума дали има някой който е голям фен на Тамоната и може да даде повече инфо как е най добре турбо кола с чип(+190 коня) да се настрои . Бая ръчки паднаха но все си е разхода около 11,5-12 литра смесено каране и то не е кой знае какво градско с задръствания . Замислям се че може и рейката да не сработва точно на ниските обороти и там някъде да ми се вдига разхода. И едно питане към всички които имат тамона и могат да дадът съвет: защо като калибрирам винаги ми изписва да намаля отворите на дюзите при положение че рейката сработва на ниски обороти и всичко си е наред. Тамоната не намира ли за приемливи времена под 3,5 мс на газ?. Дали пак да не търся нова рейка или да се скъсява хода на тази? :gruebel


emzobg
Мнения: 103
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот emzobg » Съб 10 авг 2013 19:56


Ти може и да имаш рейки на 1мс, но Тамоната е направена да работи най-добре в диапазона 5мс.
Това е и условието за успешна калибровка.


Потребителски аватар
tranceaddict
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 08 юли 2012 19:00
Автомобил: VW Passat 1.8T
Двигател: AWT 2001
Местоположение: Pernik

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот tranceaddict » Съб 10 авг 2013 22:48


emzobg написа:Ти може и да имаш рейки на 1мс, но Тамоната е направена да работи най-добре в диапазона 5мс.
Това е и условието за успешна калибровка.

Благодаря за мнението колега и по този случай да те питам каква е твоята препоръка и от кой комп имаш най добри впечатления ,като имаме в предвид че става за кола с чиптунинг и с много промени по софта( премахване на катализатор, изключена 2 сонда и т.н. )?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот mupk0 » Сря 14 авг 2013 13:11


tranceaddict написа:
emzobg написа:Ти може и да имаш рейки на 1мс, но Тамоната е направена да работи най-добре в диапазона 5мс.
Това е и условието за успешна калибровка.

Благодаря за мнението колега и по този случай да те питам каква е твоята препоръка и от кой комп имаш най добри впечатления ,като имаме в предвид че става за кола с чиптунинг и с много промени по софта( премахване на катализатор, изключена 2 сонда и т.н. )?

Томасето на 1.8Т се разбира супер :) Stag4 като цяло,но е постен..ако имаш лев за по-горният е по-добре.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот mafiota » Сря 14 авг 2013 19:38


в последно време и аз имам добри наблюдения върху Stag4


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот Lonely-Wolf » Пет 08 ное 2013 20:34


Да споделя новостите от днес. Прeз това лято от време на време след 100-110км/ч ей така от нищото колата си минаваше сама на бензин. Днес минавах през "майстора" ми :) и той като да не повярваш май откри проблема :11 . Качихме се покарахме малко и се видя,че губи оборотите газовия комп, изчезват или ги показва едни луди такива. Оборотите са хванати от бобината смени от единия кабел на другия,но пак го направи това нещо. И аз не спирам да питам кво точно пипа :)(да мога да клюкаря тука естествено :mhihi )цъкна там няква настройка която взимала сигнал от първи цилиндър.Пак се появи проблема и накрая намали няква чувствителност на самия сигнал за оборотите (поне така разбрах) и хоп спря да го прави :) . После му викам махни отметката за превключване на бензин след 5к оборота и хоп цепи се до прекъсвач без да прехвърля :biggrin .
Та въпроса ми е от там ли е най-добре да се взима сигнала за оборотите?
И дали се прави някакъв компромис с вървежа или разхода след тези направени интервенций?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот Bai Sando » Пет 08 ное 2013 21:56


Е тва на Тамоната си и е редовния номер.Докато си е работела и изведнъж няма обороти.
Някои я правят на виртуални обороти.


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: мнения за ГИ Тамона

Мнениеот Lonely-Wolf » Съб 09 ное 2013 9:25


Демек си и няма нищо и да си я карам без да се втелясвам :biggrin



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта