ebay доставки

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ebay доставки

Мнениеот Iezekil » Сря 27 ное 2013 9:40


За ebay.co.uk ползвам адреса на бритц и съответно те ми я доставят в рамките на 7-14 дена.Миналата седмица взех пратка,в момента пътува още една,до момента пролеми не съм имал.
От Китай пазарувах до скоро редовно,но последната пратка се забави твърде много,предпоследната беше с дефект.Като цяло лятото идваха за 10 дни.
От щатите не съм рискувал заради възможноста за митница,но нещата които ме интересуват мен там са наполовин цена...




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: ebay доставки

Мнениеот fox_vt » Сря 27 ное 2013 18:19


Iezekil написа:За ebay.co.uk ползвам адреса на бритц и съответно те ми я доставят в рамките на 7-14 дена.Миналата седмица взех пратка,в момента пътува още една,до момента пролеми не съм имал.
От Китай пазарувах до скоро редовно,но последната пратка се забави твърде много,предпоследната беше с дефект.Като цяло лятото идваха за 10 дни.
От щатите не съм рискувал заради възможноста за митница,но нещата които ме интересуват мен там са наполовин цена...

Какво ще рече това колега адреса на бритц :rolleyes Аз ползвам ebay.uk това не са ли пак китайците?


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Сря 27 ное 2013 18:30


fox_vt написа:
Iezekil написа:За ebay.co.uk ползвам адреса на бритц и съответно те ми я доставят в рамките на 7-14 дена.Миналата седмица взех пратка,в момента пътува още една,до момента пролеми не съм имал.
От Китай пазарувах до скоро редовно,но последната пратка се забави твърде много,предпоследната беше с дефект.Като цяло лятото идваха за 10 дни.
От щатите не съм рискувал заради възможноста за митница,но нещата които ме интересуват мен там са наполовин цена...

Какво ще рече това колега адреса на бритц :rolleyes Аз ползвам ebay.uk това не са ли пак китайците?


Не, посредници се явяват Англичаните и цените и доставките стават двойно дори и тройно по скъпо, за една и съща стока от Хонг Конг и провинции :mhihi


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: ebay доставки

Мнениеот Aprilia » Сря 27 ное 2013 19:42


това е така, защото ти като купувач ако си купиш от Китай да кажем китайски бъмпер за айфона той ти идва до вратата като плащаш 3$ за бъмпера и 1$ доставка общо 4$, обаче англичанина като поръча един контейнер за по 2$ това са да кажем 10 000 броя и 20к долара на които то плаща 22% ДДС плюс мито + солиден транспорт т.е в крайна сметка на него му е 3,50 бъмпера и той няма как да ти го продаде на 3$ ами ще ти го продаде на 6 разбира се, ще те дялне и едни 2$ за доставка и ще платиш 8 вместо 4, аз за 4$ разлика не бих го чакал 30 дена да дойде от Китай.... и англичанина печели от хора точно като мен. Ако погледнете в ибей стоките които са на склад в Англия имат по няколко хиляди продажби а тези от китай по няколко стотин, говорим когато разликата е 2-3-5$, при по-големите разлики е обратното :Mr Green Fun


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: ebay доставки

Мнениеот fox_vt » Сря 27 ное 2013 19:54


Ама глей ся аз съм навит да дам малко повече пари но да дойде стоката в рамките на месец месец и половина макс че и по скоро ако тряя.Демек кво излиза трябва да поръчвам стоки които са с платена доставка ли или как?Сега разбира се "малко повече пари" значат 2-3 лири макс не 2 -3 пъти цената на стоката :mhihi


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Сря 27 ное 2013 20:11


При Англичаните няма далавера, излиза по скъпо дори да си го купиш от България, който иска да си пазарува от UK, освен спортдиректа, няма много далавера!

Иначе отиваш и си го купуваш от магазина срещу вас :mhihi


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ebay доставки

Мнениеот Iezekil » Сря 27 ное 2013 20:43


Не знам за какво говорите,аз купувам английска стока от англичани-техническо оборудване.Ползвам фирма посредник-Бритц само за доставките,имат адрес в Лондон.После ги карат тук нещата за по няколко кинта на килограм.
От магазина срещу нас въпросното оборудване е 2-3 до 8 пъти по-скъпо.Говоря разбира се за покупки от ръка/ибея/,не за магазин.
Инък от Китай си взех телефона,чисто нов,спестих 100лв.


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Сря 27 ное 2013 20:50


Ако става въпрос за частни обяви, там вече е друго!!!!!


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: ebay доставки

Мнениеот Aprilia » Сря 27 ное 2013 22:09


doaiena написа:При Англичаните няма далавера, излиза по скъпо дори да си го купиш от България, който иска да си пазарува от UK, освен спортдиректа, няма много далавера!

Иначе отиваш и си го купуваш от магазина срещу вас :mhihi

bumper за айфон за 10 лева от къда да взема ? Че където вляза са все по 15-20 ?


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот golfer » Сря 27 ное 2013 22:30


Aprilia написа:bumper за айфон за 10 лева от къда да взема ? Че където вляза са все по 15-20 ?

Имаш телефон за 'илядо лева а се стискаш за 5 кинта :screwy


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: ebay доставки

Мнениеот Aprilia » Сря 27 ное 2013 22:55


golfer написа:
Aprilia написа:bumper за айфон за 10 лева от къда да взема ? Че където вляза са все по 15-20 ?

Имаш телефон за 'илядо лева а се стискаш за 5 кинта :screwy

Това е просто пример, но да кажем да, фен съм и си колекционирам имам 20 броя купени от ибей за по 4-5 паунда с доставката, сам направи сметка колко съм спестил.
Имам телефон за илядо лева защото мога да си правя правилно сметката, който има пари за подаряване да ги подарява :th_up Предпочитам да отида да изпия 5-тте лева с приятели отколкото да ги подаря на някой, той да ги изпие вместо мен, капишисти ?

ако бъмперите от 20 лева в магазините бяха 'мейд ин бг' и 30 щях да дам, но при положение че парите ми пак отиват в Китай в крайна сметка, защо да не си ги купя отвънка ?


ayhan4ik
Мнения: 67
Регистриран на: Съб 20 окт 2012 13:11
Автомобил: Dacia Logan
Двигател: 1.4 2007
Местоположение: Burgas

Re: ebay доставки

Мнениеот ayhan4ik » Чет 28 ное 2013 6:54


Калъф за телефона поръчан края на септември пристигна преди два дена. Обаче преди 1 месец беше решено с продавача, че сигурно се е изгубил по пътя и той ми изпрати още един, който пък за 4 дена го получих. Сега имам и резерва. Но какво да правя, да беше дошъл на време. Не че и продавача е виновен :smile


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот AmW » Чет 28 ное 2013 9:47


Aprilia написа:bumper за айфон за 10 лева от къда да взема ? Че където вляза са все по 15-20 ?


Аз последно пазарувах от този - http://www.ebay.co.uk/sch/suprizebox/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=
Не е бъмпер но пък останах много доволен от качеството на протектора...
Бъмпер съм взимал от тук (също много доволен) - http://www.ebay.co.uk/sch/bengoodie/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Последно време и аз забелязвам голямо забавяне на стоките от Китай... не знам на какво се дължи но започнах да избягвам пазаруването от там. Предпочитам УК търговци заради бързата доставка... разликата в цената не е кой знае какво.


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Чет 28 ное 2013 9:59


Нагледен пример, аз си купих въпросната камера за 18$ с доставката от Kитай от .com, което ще рече в български левове около 26лв! http://www.ebay.com/itm/2-5-INCH-IR-DVR-TFT-Night-Version-270-degree-Car-Dash-Camera-Road-Audio-Recorder-/231021351431?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item35c9f21207

Ето същата камер от .uk, 18 паунда + 7 за доставка = 25паунда = 62лв http://www.ebay.co.uk/itm/2-5-HD-Color-DVR-IR-TFT-Night-Version-270-Car-Dash-Camera-Road-Audio-Recorder-/390570277998?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item5aefcd7c6e

Ако двойно, дори тройно както споменах, няколко поста по нагоре не са ви проблем, си пазарувайте от .uk


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот dobrin » Чет 28 ное 2013 13:15


Бъмпер за 6 лева взех от продавалник. Даже си бях пуснал търсене само за гр. Русе, защото тогава бях там. Едно момче дойде, изсипа една чанта и вика - избирай. Избрах си. Вече почти нищо не става от него, защото започна да се разпада. Това след 4 месеца ползване. За толкова пари - толкова.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта