Уважаеми знаещи ,имам следния проблем/карам на газ и при все това реших да реанимирам и алтернативата-бензин.Казано ми бе че не е наред помпата и имаше отбив от цената и така .В резервоара където трябваше да се намира -нема никой-ни помпа ни кошничка!След издирване се оказа че е отдолу до бенз.филтър.Зная ,че най добрия начин е да се възстанови ситуацията както е оригинално но при все това/пак става дума за пари /ако реша да сложа пак там помпа каква да бъде тя като параметри и изобщо някой има ли опит или наблюдения за подобно техническо явно българско решение?
аз карам Ауди 1,8 моноинжекция и при мене оригинално помпата ми е външна - така че няма проблеми - трябва само налягането да е същото. Двигателя ми е с мономотроник система 91 година.
На Ауди и Пасат моноинжекциите са идентични. Код на двигателя на Ваген е "ABS" а код на двигателя на Ауди е "PM. Това е разликата.
Моя стария пасат беше 89г. RP и помпата си беше потопяема, а имам познати с двигат. RP нито един не е с външна помпа всичките са в резервоарите. Но явно има и изключения. Аз за първи път чувам за пасат В3 с външна помпа.
teodor6769 написа:Моя стария пасат беше 89г. RP и помпата си беше потопяема, а имам познати с двигат. RP нито един не е с външна помпа всичките са в резервоарите. Но явно има и изключения. Аз за първи път чувам за пасат В3 с външна помпа.
Питай адвоката за неговия RP. И аз останах много учуден, но е факт!
Здравко виж на фланеца на резервоара дали има изкарани тръби и букса за монтаж на помпа в резервоара. Ако няма значи е с външна, направо търси по номера такава като тази която е на колата ти. При всички случаи ще е по евтина от потопяемите. Друго не виждам какво може да направиш.
Двигателя е RP r и има индикации че оригиналното решение е с потопяема помпа и където е резервната гума намерих джаджи ,които приличат на поплавък и още нещо абе с две думи търсете българското ,ако при все това видя каква е сложената помпа и избера същата като параметри-след като има пасати с подобно изпълнение както разбирам ,ще имам ли проблем и изобщо как да се възстанови по най лесния начин-в резервоара няма никой под капачката вкл,. и бензин
Аз карам Джета 1991 год. с мотор RP.
Имам две помпи - едната е в резервоара и захранва казанчето с инжекционната помпа, което се намира на пода пред задна дясна гума.
Така, че и този вариянт го има при RP. И сега имам проблем с помпата, но тепърва ми предстои да установя, коя от двете ...