Прекъсване на бензинова помпа?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Сря 25 дек 2013 17:39


Точно след 2-3 месеца започнаха проблемите,а и това беше лятото а тогава постоянно се пали на газ и явно рейката остава празна.Преди това една година я карах без да спирам помпата и проблеми нямаше.




Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот lent » Сря 25 дек 2013 17:47


Ясно,значи теорията се доказва на практика.Даже в инструкцията на някои китове за газови уредби с удивителна е указано да не се спира горивната помпа,а само инжекторите.Това даже има и още един плюс - при натиска не на бутона за преминаване на бензин прехода става моментално,докато ако помпата се спира ще е необходимо за секунда - две да напълни рейката с гориво и регулатора да направи налягане,така,щото бензиновото впръскване да заработи коректно.Иначе при работеща помпа в рейката се подържа необходимото налягане от регулатора и само се включват инжекторите.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Сря 25 дек 2013 17:53


При спряна помпа не се ли прецаква и регулатора на рейката?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Сря 25 дек 2013 18:04


Много глупости се изписаха... Ацетони и прочие, а и как се прецаква нещо, което не се включва? Някои май не правят причинно-следствена връзка.
Не си гасете вечер двигателите, ще им удължите живота! :banghead


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот lent » Сря 25 дек 2013 18:18


muns61 написа:Много глупости се изписаха... Ацетони и прочие, а и как се прецаква нещо, което не се включва? Някои май не правят причинно-следствена връзка.
Не си гасете вечер двигателите, ще им удължите живота! :banghead


Че аз моята кола не я гася!Вкарвам я в гаража и там си работи на обороти.Заключвам и като ми потрябва пак отивам и направо я изкарвам - хем е топла,хем е отоплила и гаража.Пък така пестя и от изхабяване на контактния ключ и клемореда.Само дето леко ми се презарежда акумулатора и по-често трябва да спвам бензин,но тва са бели кахъри всравнение какво голямо удобство създава колата,когато не я гасиш!Е,сега,винаги ще има недоволни - особено съседите - ся през зимата от гаража излизала пара и взели да се редят на опашка,щото помислили,че съм отворил новата градска баня.Ама нейсе - като им обясних и веднага им клюмнаха физиономиите и ги пратих да си се къпят у тях си!

Последна промяна от lent на Сря 25 дек 2013 20:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Сря 25 дек 2013 18:51


Бе,глупости не глупости при мен се усети аномалия и то след около 300 км каране на газ до София и обратно...или кочината усети,че това и е последното пътуване с тоя мотор и взе да се бонтува :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Сря 25 дек 2013 18:53


Е, като ремонтирах изпарителя и се скапа термостата...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Сря 25 дек 2013 20:15


muns61 написа:Много глупости се изписаха... Ацетони и прочие, а и как се прецаква нещо, което не се включва? Някои май не правят причинно-следствена връзка.
Не си гасете вечер двигателите, ще им удължите живота! :banghead



Колега, факт е че след продължителен престой бензина преминава и се видоизменя в Ацетон ! Ти с моторни триони не си работил майче !

Когато се смеси с двутактово масло този процес се ускорява и след 1 месец бензинът е за боклука, или за промивки, но не и за горене от мотор !
Моя майстор за Резачките ме е предупредил да не сипвам стар бензин в двутактовият !

Значи прехода от Въглеводород в най простият Кетон -Ацетонът е доста сложен, но аз го проучвах и видях че е напълно възможен !

Ти явно не си чувал за Ацетоновият дъх при хората, но това се получава при продължително гладуване. Мазнините (въглеводороди) преминават в Кетони и дъха на заболелият е Ацетонов, после следва и Диабет !

Защо на Пасат В3, когато сменях помпата -тампоните бяха станали на гъз ? Щото материала им не е толкова устойчив на видоизмененият Бензин, а тая кола я взех с газова. Направо се бяха отложили по цедките на помпата.
На Аудито на брато-В4, като я ревизирахме - тампоните бяха читави, е вярно материалат им е по устойчив на Агресивният Бензин, но и аудито не е карано преди закупуването му на Газ !

Също когато оставиш бензин в прозрачно шише- след около 1 година- имаш здрава черна катранова утайка - за това майстора ми каза - когато зазимяваш резачката-изливаш бензина и палиш да изгори остатъчният !!!

Е ако го оставиш тоя бензин по магистралите, и регулатора на налягане в моното, а и по бензиновата помпа- обратен клапан и тнт да си стои след време - ще имаш ТОТАЛЕН БЛОКАЖ И ОТЛАГАНЕ НА КАТРАН ОТВСЯКЪДЕ !!!

Това са факти, които наблюдавам винаги когато се занимавам с бензин, и разбирам защо в резачка бензин не трябва да отлежава !

А в колата -здрава циркулация за да няма ядове !

Така че не слагай клеймо преди да си проучил нещата !
Колегите които казаха преди мене за отлаганията са 100% прави и е в 10-ката това !

Така че + от спиране на помпата е голям --------------------- !!!!!

А и е вярно че Бакшишите - моторите им карат повече, от личните МПС, щото мотора работи в постоянен режим-няма охлаждане и загряване -почти постоянно работната температура е една на кола която винаги е на път. А зимата промените в температурата са жестоки за мотора- вижда се по течовете от охладителната система- фланците, гумените опръстени, метала се деформира много !

Последна промяна от kossis на Чет 26 дек 2013 21:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Сря 25 дек 2013 21:28


Плюса е голям за монотата.Мултито е друга бира.Уточнявайте ги тези работи преди да се изказвате,за да не подведете някой.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Сря 25 дек 2013 21:52


Катрана в бензина не прави разлика между моното и Дюзата му и пълната инжекция, както и не разбира от карбуратора на Нускварната -Валбро !

Но се отлага успешно навсякъде !


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Сря 25 дек 2013 22:00


За това е хубаво чат-пат да поработи на бензин и поне веднъж в месеца да се опреснява за около 10 кинта да речем.
Аз поне така правя и когато колата работи на бензин от зад не мирише на куче :th_up


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот luboveliki » Сря 25 дек 2013 22:25


личен опит....карал съм 2 коли на газ(общо 12 години) с изключени бензинови помпи,и по 6-9 месеца не съм включвал на бензин и когато ми потрябва само цъкам и всичко си е наред....чел съм за бензина това по нагоре из постовете но няма ядове ,сипвам бензин 1 път в годината по 10 лв. ей така за спорта да се запиша....имам и резачка и при нея не спазвам това правило и работи безотказно 6-7 години....с няколко думи колегите по нагоре са прави но не е толко фатално :bishop


Потребителски аватар
nachev7
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 28 апр 2012 1:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troyan

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот nachev7 » Чет 26 дек 2013 2:06


"Колега, факт е че след продължителен престой бензина преминава и се видоизменя в Ацетон !(Я пак http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BD :mhihi ) Ти с моторни триони не си работил майче !"
Майче , байче , тряя май да прочетеш това онова , защотото никъде не прочетох за катран и ацетон :mhihi :mhihi
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD
или ше продължиш да изнасяш квартални лекции?
Ето още нещо за размисъл ... http://oil.hit.bg/oil5.htm

"Е ако го оставиш тоя бензин по магистралите, и регулатора на налягане в моното, а и по бензиновата помпа- обратен клапан и тнт да си стои след време - ще имаш ТОТАЛЕН БЛОКАЖ И ОТЛАГАНЕ НА КАТРАН ОТВСЯКЪДЕ !!!" .....това пак ли твоя майстор на резачки ти го каза? :bowdown

"А в колата -здрава циркулация за да няма ядове !" Тая простотия направо ме довърши , значи бензина си старее , без значение циркулация ли има , или стои необезпокояван в резервоара :twisted , стига с тъпи факти и примери подкрепени от приятеля на приятеля на неговия майстор на прахусмукачки , когато казвате думата ФАКТ , трябва с някакво доказателство да застанете до нея .Това , че бензина старее вече е ясно , като стареенето зависи от околната темперетура и температурната амплитуда , от вида на резервоара в който се съхранява (пластмасов , железен , алуминиев и бла бла ) , от присадките които съдържа и стабилизаторите , от добавките по наще хубави бензинджинийци и още други неща които псевдо-професорите не са и чували.
Та предлагам да не откриваме топлата вода през сифона и да си караме празниците :beer

"Така че + от спиране на помпата е голямО --------------------- !!!!!" допълнение които повечето от сервизите за монтаж на АГУ пропускат да направят заради причината "Кат може Наньо да спи на рогозката , що да му оправям леглото" или недостатъчната компетентност по ел. инсталацията на помпата

"А зимата промените в температурата са жестоки за мотора- вижда се по течовете от охладителната система- фланците, гумените опръстени, метала се деформира много !" Верно ... баси ма*ката , не съм знаел , ама нали карам Еър куул :mhihi :h020


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Чет 26 дек 2013 14:56


Човек, явно при тебе практиката не важи !

Изобщо няма да се занимавам да ти упонирам, които иска може сам да се убеди в казаното от мен. И в нета има достатъчно инфо за това.
За Кетоните и за въглеводородите има инфо също и за преходните процеси.

Най простият метод за проба е като се остави бензин в шише от КокаКола !

Моят, твоя майстор,................. аз машините няма да си ги прецаквам заради литър стар бензин и Дървени "Експерти" ! Както и двигателят на колата не мисля да го "разтварям" със застоял бензин, за да пазя старата износена помпа за следващият собственик !

Виждал съм резачка пълна с едногодишен бензин- всички магистрали бяха разядени и мембраната на карба-Валбро беше стопена !!!!

Точно е на такива като тебе -Подигравачи ич не вярвам ! :thumb_down Ти, явно си търсиш забавления, но тук Темата е друга !

Явно ти практика в тази посока нямаш и нито термодинамичните процеси, нито температурните разширения и свиване на материалите не са ти ясни !

По добре недей да пишеш повече, като не можеш да помогнеш с адекватно мнение. Това което си написал не помага и на тебе ! Това е технически форум, а не Шоуто на Слави и Клоуни не се търсят тук !!!!
========

Мисля, че Модераторите трябва да разчистят .

Даже няма да си направя труда да чета цялото ти мнение ! Не си заслужава ! Зачетох началото и ................


Потребителски аватар
nachev7
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 28 апр 2012 1:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troyan

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот nachev7 » Чет 26 дек 2013 16:01


До колегата kossis , отваря се на лични пък същото време изключил опцията да получава.. Относно съобщението ти .
1. Аз брат циганин нямам :exclaim :exclaim :exclaim
2. Ти за шоуто и клоуните от личен опит ли знаеш :mhihi :mhihi
3. Ае ряскай ...

По темата , мога да кажа , че не я смятам за забавление , смятам за забавление това да гледам твоите "изказвания" които нямат нищо общо с истината и Фактите. Както казах когато някой говори за факти , трябва да има с какво да ги подкрепи , не само да разтяга ластици. Който е разгледал информацията която съм постнал на линковете е разбрал защо те опонирам , кви катрани , кви ацетони ..кви пет лева? Къде го видя това ? Нямам намерение да се занимавам с теб , така че повече не ми се обеснявай като ученичка , нито на лични , нито в темата. Ако имаш да кажеш нещо по нея го прави само когато си сигурен и го подкрепи с факти :th_up . Клоунът в случая си ти и не смятам , че си ти човека който ще ми казва с какво имам опит и с какво нямам :exclaim Бръмчи си там с резачката на воля и повече не се обръщай към мен нито в темата , нито на лични което е особенно мишкарско.
След това освен като не си ми прочел мнението недей да коментираш!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта