Прекъсване на бензинова помпа?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Нед 29 дек 2013 14:30


Колеги, задължително, прегледайте всички връзки правени допълнително от Газаджии и други "експерт" разрушители. След като се уверите че тези връзки отговарящи за горивният модул са коректни, -Дюзи, помпи, и други отговорни за правилната работа на горивната система , тогава вече можете да търсите проблема в останалите компоненти. Мисля че е излишно да ви обяснявам защо. Специално Дюзата на моното, според мене или работи или не.
Както сам разбрах, проблемите от газовата, не са само от натрупване на грешка, ами и от лоши връзки, получени при монтажа на допълнителните системи.

Тя темата е ясна или я спирате тая помпа или не. То повече положения няма. Едва ли някой ще напише някакво друго революционно решение.

Според мене повечето четящи темата са я изключили помпата и сега търсят да видят дали това няма да доведе до някакви проблеми за горивната система.
Обаче като някой им каже че може да стане проблем поради някакви причини, било изтъкнатите от мене или други, - това не се харесва и директно се отричат фактите и мнението.

Или я спирате или не -идеално няма всичко си има и + и - това е .




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Нед 29 дек 2013 20:38


За моното минуси няма,това е.
Сетих се още един случай от преди да си спра помпата..сцепи се маркуча за излизащия от моното бензин.Добре усетих миризмата и не се запалих...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Нед 29 дек 2013 20:42


:biggrin

Точно в тоя ред на мисли, Учих преди доста време една съседка да кара чисто нова Лада самара-найлоните бяха по седалките и. Тая Лада изгни от седене на паркинга. Та докато я учих- точно бензиновитре маркучи на карба се бяха напукали от сухост и се наложи да ги подменям.

Та талкувай го както искаш, но това беше фактическата ситуация.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Нед 29 дек 2013 20:50


Е,ако това е плюса-напукани маркучи....моя се спука при положение,че бензина никога не беше спирал.Да,променил си е свойствата от седене в резервоара,но трябва ли допълнително да прекарваме тоя бълвоч през системата и да ускоряваме процесите?И на стареене на горивото и на съсипване на елементите по инсталацията...несериозно звучи.Ако имаш друг довод за минус,бих го коментирал с удоволствие.Във всеки случай плюсове от напразна работа на помпата няма.
пп.При карбураторите естествено платното на помпата заминава първо при сушинка.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Нед 29 дек 2013 21:16


Моята стара В3 доиде с газова Ланди Рензо и повечето компоненти бяха на БРЦ-бяха наблъскали Италянците-емулатори и незна мкакви щуротии-яко релета и кабелак, но не бяха прекъснали помпата. Не че тия са големи разбирачи, но така беше направена.

Струва ми се че газаджиите -стандартно не спират помпата, дали защото е разправия или защото иска още релета и кабели, но ако собственика не им каже спри помпата , тя остава да работи.

Ти колега би ли казал- за моното че е 100% + спирането на помпата ?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Пон 30 дек 2013 0:50


Да,това казвам от няколко страници.Има теми на който му се рови,където съм твърдял обратното-че не пречи,понеже карах с работеща помпа доста време.Взех си поука с времето и натрупването на знания да речем.
На моите 100% ти можеш ли да сложиш само 1 единствена причина в полза на работеща на газ помпа?Това питам от известно време.
пп.газаджиите не слагат релета щото не ги бърка.Те си гледат газта,кво ги бърка помпата че върти.По мое време като слагах газ даже и емулатори не слагаха.Във времето се наложи да си правя и ресет на компа сам,и реле на помпата да си сложа.Преди това пробвах и с емулатор,даже още ми работи...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Пон 30 дек 2013 13:37


zdravko написа:По това, което знам от личен опит:

Спиране - МИНУСИ:
1. Леко забавяне при преминаване от газ към бензин, поради времето за вдигане на налягане
2. Налагаща се допълнителна интервенция по ел. системата на колата

Аз лично други минуси не съм забелязал

Спиране - ПЛЮСОВЕ:
1. Съхранява се ресурса на помпата. Няма сила, която да ме убеди, че не е така - все пак помпата работи десетки, дори стотици пъти по-малко
2. Намален риск от пожар поради простата причина, че при колите с АГУ бензина, който се върти е един и същ и се превръща в нещо като ацетон, който много бързо разтваря бензиновите маркучи и ако е на 2.5 бара налягане (работеща помпа) се сещате какво може да стане ако поддаде някой (на мен ми се е случвало 2 пъти преди)
3. Икономията на ток е много малка, но все пак я има и е към плюсовете

Аз не се сещам за друго - помагайте?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Пон 30 дек 2013 15:59


Е сега,направо е несериозно това.
1.Забавяне няма никакво,все едно нямам реле на помпата.Логически ако разсъждаваме няма и как да има,то налягане си вдига още при паленето и при изправна система няма как да падне това налягане.
2.Интервенция да,защото не е направено наведнъж всичко.Но щом сам си я направих,значи не е нещо сложно.Да кажем 20 минути като време.
Към плюсовете от мнението мога да махна т.3 и да я заменя с "забавяне стареенето на бензина".


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Пон 30 дек 2013 16:16


Аз потъмненото го цитирам !

Ацетона.

А и доста други колеги дето са автомонтьори, в доста теми са споменали за тази промяна на бензина в нещо друго.
Та въобще не е само мое мнение това. Понеже започвах да си мисля че само аз го твърдя.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Вто 31 дек 2013 0:19


Тенисът спря. Скука...


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот jijane » Вто 31 дек 2013 0:33


От толкова писане за тая проклета бензинова помпа ще ви станат на ацетон мозъците. Замисляли ли сте се, че просто са ви скапани маркучите за бензина, а не някакви термодрени синтези протичащи при циркулацията на бензина, водещи до образуване на нови, неоткрити за науката съединения, които ви разкапват маркучите за бензина.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Вто 31 дек 2013 13:52


Не позна
Циклични и ароматни въглеводороди-разгледай !

Едно е стар каучук, друго разяден. Ацетона е доста интересен- хем се разтваря във вода хем в мазнини.
Сходен по свойства и състав и на спирта и на бензина.
Като се мацаш с бензин заради разни моторни машинки и вадиш разни бензинови помпи от стари Пасати ти правят впечатление разни миризми и разядени гумички. А и бояджииството пак те среща с разредителите и аромата им.

Pe6kata нека ви каже, той е майстор.


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот jijane » Вто 31 дек 2013 15:00


kossis написа:Не позна
Циклични и ароматни въглеводороди-разгледай !

Едно е стар каучук, друго разяден. Ацетона е доста интересен- хем се разтваря във вода хем в мазнини.
Сходен по свойства и състав и на спирта и на бензина.
Като се мацаш с бензин заради разни моторни машинки и вадиш разни бензинови помпи от стари Пасати ти правят впечатление разни миризми и разядени гумички. А и бояджииството пак те среща с разредителите и аромата им.

Pe6kata нека ви каже, той е майстор.

Колега ясно е че тая материя химията не ти е ясна. По твоята логика, щом ацетона е сходен по състав и свойства на бензина(което е много далече от истината, но както и да е) следователно и маркучите трябва да са устойчиви хем на бензин, хем на ацетон. Следователно не това е причината за течовете. Причината е евтината гума от която са направени маркучите, която с времето старее и се разкапва. Когато взех поло-то беше 10 годишно и маркуча за бензина към дросела направо се беше разкапал. Макар това да са консумативи и да се налага смяната им през определено време. Какво пречи веднъж на 10 години да си смените скапаните маркучи дето струват сигурно 10 лева. Ама какво ли се чудя, след като се продават и купуват накладки,спирачни дискове, амортисьори и т.н. втора употреба. Аз помпи не съм спирал, няма и да спирам. Само на полото съм сменил маркучите, останалите коли в семейството не са немски и там проблеми с бензиновата част няма, проблемите с евтината гума са решени много интелигентно.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Bai Sando » Вто 31 дек 2013 15:44


Аз заради това първия път спрях и помпата.Една сутрин ми замириса на бензин и като погледнах от синята тръба дето идва под купето и скобата на маркуча се беше цепнало малко.Резнах цепнатия маркуч и му сложих нова скоба и за всеки случай спрях помпата,че ако стане в движение с по-голяма скорост няма и да усетя.Но пък започнаха проблемите с прекъсването на бензин след някой друг месец,и сега пак съм си я пуснал да върти и проблеми няма никакви.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossis » Вто 31 дек 2013 16:24


jijane написа:
kossis написа:Не позна
Циклични и ароматни въглеводороди-разгледай !

Едно е стар каучук, друго разяден. Ацетона е доста интересен- хем се разтваря във вода хем в мазнини.
Сходен по свойства и състав и на спирта и на бензина.
Като се мацаш с бензин заради разни моторни машинки и вадиш разни бензинови помпи от стари Пасати ти правят впечатление разни миризми и разядени гумички. А и бояджииството пак те среща с разредителите и аромата им.

Pe6kata нека ви каже, той е майстор.

Колега ясно е че тая материя химията не ти е ясна. По твоята логика, щом ацетона е сходен по състав и свойства на бензина(което е много далече от истината, но както и да е) следователно и маркучите трябва да са устойчиви хем на бензин, хем на ацетон. Следователно не това е причината за течовете. Причината е евтината гума от която са направени маркучите, която с времето старее и се разкапва. Когато взех поло-то беше 10 годишно и маркуча за бензина към дросела направо се беше разкапал. Макар това да са консумативи и да се налага смяната им през определено време. Какво пречи веднъж на 10 години да си смените скапаните маркучи дето струват сигурно 10 лева. Ама какво ли се чудя, след като се продават и купуват накладки,спирачни дискове, амортисьори и т.н. втора употреба. Аз помпи не съм спирал, няма и да спирам. Само на полото съм сменил маркучите, останалите коли в семейството не са немски и там проблеми с бензиновата част няма, проблемите с евтината гума са решени много интелигентно.



Аз ти казах какво да гледаш, но ти не погледна, а започна с квалификациите. Действително за да разбереш тези трансформации си трябва задълбочен анализ, а не четене между редовете !

Както кажеш, немога да се надприказвам безмислено ! Ти разбра ли я Химията ? Да обясниш за цикличните и ароматните. И да кажеш какво повече съдържа Ацетона от Бензина в общата си формула.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта