Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
vikto6
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 20:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот vikto6 » Пет 04 апр 2014 0:31


Колега,аз лично имам винтоверт на parkside.Купувал съм го от Лидъл,изключително доволен съм.Перфектен е за домашна употреба а струва 90 лв само.Препоръчвам го!




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот radi_nrj » Пет 04 апр 2014 8:15


И аз съм Парксайд, малкия с 10V литиева батерия. Оригиналната батерия и изгоря една клетка, но си взех нова от оторизирания сервиз за 30лв. Другата забешежка, е че (поне на моя) стрелките за затягане и отхлабване на патрона са нарисувани на обратно и за малко да го счупя опитвакисе да го "оттегна" :mhihi :mhihi :mhihi

Иначе като оставим тия забележки машинката е свършила толкова работа, че си е платила инвестицията в пъти.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот batVenci » Пет 04 апр 2014 21:02


mastersound написа:
Stivi написа:
le6o написа:Вече си закупих винтоверт -> Bosch PSR 14,4 Li (200лв)


Един от двата които препоръчах в началото на темата,но изглежда си хванал някаква супер промоция понеже в Киров си е 280 лв :th_up

Аз го взех за 210лв. по принцип на промоция намален беше от 249 или 259 нещо такова от Практикер. :)


Колеги, тук става въпрос за две различни машини:
Bosch PSR 14,4 Li и Bosch PSR 14,4 Li - 2. Да разликата е само в двойката в наименованието на втория. Първия винтоверт наистина в момента в Практикер е в промоция на 200 лв., а втория си струва пак там 300 лв. Първият е с механичен контрол на въртящия момент, втория с електронен, т.е. практически става дума за различни машини. При сравниние на двете машини се вижда, че Бош са пуснали по-евтин и по-достъпен вариант на модела си Bosch PSR 14,4 Li - 2. Въпреки това ценово са още много далеч от аналогичния 14,4 волтовия винтоверт от Лидъл. Изработката им е, качествена китайска за любителски цели на тези машини.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Пет 04 апр 2014 22:27


Мми понеже визуално изглеждат еднакво и параметрите са едни и същи съм пропуснал момента с електронния контрол ! Значи едната е малко по-евтиния модел на другата, но за хоби ползване едва ли ще се усети разликата :th_up


pri6aleca
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: jambol

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот pri6aleca » Пон 07 апр 2014 0:08


вчера с лидълската 18-ка нарязах около 20 отвора с фреза ф68 в двоен гипсокартон и батерията не мръдна,колегата се изяде от яд с неговото МЕТАБО не можа да хване държача на фрезата защото патроника му е до 10,а лидълската патроника е до 13,както е със всички винтивери на 18в


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот fox_vt » Пон 07 апр 2014 21:26


Като каза това се сетих че има голяма разлика между това да викаш деба боклука му и деба скъпия му боклук :mhihi :mhihi


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот emo-gar » Чет 10 апр 2014 8:51


fox_vt написа:Като каза това се сетих че има голяма разлика между това да викаш деба боклука му и деба скъпия му боклук :mhihi :mhihi


Те това ми хареса...!!! :mrgreen


По темата:работя в "Киров" и мога да знам кое си струва..и то е "Метабо"-до определени машини,за "големите" къртачи-Бош е по-добър!Иначе има и една неизвестна за повечето хора професионална марка(Ингерсол)...ама цените са различни!Ползвам последната няколко години...ама "зверски",даже и теракол за 1 апартамент съм бъркал с него...е -жив и здрав е!Нека не звучи като реклама,защото има и "кофти" продукти на марката!Все скъпи...Ползвам и едно старо Метабо,с "ударна" функция..за тухла става,ама батерията не се представя добре.


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот pomeoo » Чет 10 апр 2014 9:58




pri6aleca
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: jambol

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот pri6aleca » Пон 14 апр 2014 18:26


много добра промоция имало на баумакс 2 килограмовия перфоратор на макита с трите функции за 270лв.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Bai Sando » Съб 11 окт 2014 18:19


След повече от 4 години ръчкане,дупчене и т.н. онзи ден на моя Бош му свършиха четките.
Понеже не се продаваха никъде само четки,накрая се навих да му търся ново моторче.В един сайт намерих същото като моето,но струваше 65 лв. понеже е за Бош.Случайно погледнах за другите марки и видях същото моторче за Макита,само,че струваше 15 лв :eek Поне на снимки бяха абсолютно еднакви,реших да рискувам и го поръчах от този сайт
http://www.tashev-galving.com/ .
Оказаха се много точни и бързи и на другия ден си го взех от Спиди.Отварям кутията и се оказа същото с изключение на зъбното колело.Понеже беше залепено с нещо,му извадих задната част с четките и ги сложих на моя.Всичко се съвпадна идеално и винтоверта се завърна от отвъдното :smile Препоръчвам сайта за части :th_up


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Asen_D » Чет 16 окт 2014 1:11


Bai Sando написа:,реших да рискувам и го поръчах от този сайт
http://www.tashev-galving.com/ .
Оказаха се много точни и бързи и на другия ден си го взех от Спиди.Отварям кутията и се оказа същото с изключение на зъбното колело.Понеже беше залепено с нещо,му извадих задната част с четките и ги сложих на моя.Всичко се съвпадна идеално и винтоверта се завърна от отвъдното :smile Препоръчвам сайта за части :th_up

Ташев Галвинг е огромна фирма с чудовищен асортимент )


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот pakumba » Пон 20 окт 2014 16:28


Аз си взех Скил за 70-100 лв, не помня точно колко, но е с кабел 6 метра. Реших, че за рядката употреба, за която ми трябва, няма смисъл да го използвам 3 пъти и после да хвърля батерията, а и като ми дотрябва ще се налага първо да го зареждам, което значи, че вероятно пак ще си въртя на ръка. Досега не съм усетил липса на сила в него, кабела е наистина достатъчно дълъг и не ми се налага да ползвам удължител, но и така да е, не е драма.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Вто 23 дек 2014 11:26


Привет колеги. Малко да съживя темата. Изчетох всяко мнение и общо взето стигнах до извода, че масово колегите препоръчват определени марки и са описали лични впечатления от конкретен уред, базиращи се на резултати от използването му. Не ми стана ясно обаче какво конкретно трябва да се гледа при избора на такъв уред и на какво трябва основно да наблегне един купувач, в случая като мен - лаик в тази област. За съжаление моя бюджет, с който разполагам е доста по-нисък от този на колегата-автор на темата и реално разполагам с не повече от 60 лева. Хубавото в моя случай е, че действително винтоверта, който ще взема, ще се ползва изключително рядко и не за професионални цели. До тук това, което разбрах е, че трябва да се обърне внимание на батерията, като за предпочитане е тя да е литиево йонна. Патронника е хубаво да има възможност и за свредла, а не само за шестостени. Какво още трябва да се гледа при избора и покупката на такова нещо?
Едит: Далеч съм от мисълта и от възможностите да коментирам марки - водещи в тази област като Хитачи, Макита, Бош и др.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот forski » Вто 23 дек 2014 13:34


Дебни някоя примоция в Лидъл, скоро мисля имаше някакви винтоверти за около твоя бюджет, другия вариант е да им звъннеш на националния и да ги попиташ нямат ли някоя хартисала бройка по-складовете!

Обади им се и ги попитай, аз така си купих водоструйка от тях, въпреки че в магазина се изчерпаха за минути :smile

Последна промяна от forski на Вто 23 дек 2014 13:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот samo_pechka » Вто 23 дек 2014 13:35


http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-28E59EFF-3494087F/lsp/hs.xsl/product.html?id=68127666&rdeLocaleAttr=bg&title=%D0%90%D0%9A%D0%A3%D0%9C%D0%A3%D0%9B%D0%90%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%9D%D0%90%20%D0%91%D0%9E%D0%A0%D0%9C%D0%90%D0%A8%D0%98%D0%9D%D0%90%20PABS%2014.4%20A1 около 80+- лв мисля беше . Дебни за нея, все ще я пуснат пак в Лид'л . При така поставените от теб условия , ще е едно от най-добрите предложения според мен :th_up
П.п. Форски ме е преварил :biggrin



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта