Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот Stivi » Пет 25 юли 2014 8:59


Абе от такива никакви неща понякога стават големи проблеми,една близка позната след такова ухапване три години се мъчи и какви ли не светила я гледаха като голям камък и експериментираха какво ли не,така и не се разбра как точно успя да се излекува. Естествено предполагам това е единичен случай,но мисълта ми е да се гледа сериозно на нещата !




Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот Kuncavia » Съб 26 юли 2014 19:37


Ден 7-ми отока е на 50% (от 2 дни нито става по-добре, но не става и по-зле). Онова червеното започва да ме сърби и леко започва да бледнее. Антибиотика е Клиндамицин, като го комбинирам с Bio Gaia и Детралекс. Вече 3-ти ден не пия заради антибиотика и се изнервям, но поне бях болничен два дни та си полежах. Трябва да си държа крака на високо :mad


Потребителски аватар
V.Petrow
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 13 апр 2014 14:24
Автомобил: VW Bora
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Vratsa/Sofia

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот V.Petrow » Съб 26 юли 2014 21:29


Ще спадне, но по-бавно. Просто си направил бая яка алергична реакция.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот Vizor » Съб 26 юли 2014 22:27


Kuncavia написа:Ден 7-ми отока е на 50% (от 2 дни нито става по-добре, но не става и по-зле). Онова червеното започва да ме сърби и леко започва да бледнее. Антибиотика е Клиндамицин, като го комбинирам с Bio Gaia и Детралекс. Вече 3-ти ден не пия заради антибиотика и се изнервям, но поне бях болничен два дни та си полежах. Трябва да си държа крака на високо :mad


Следващия път като стане така директно една инжекция урбазон и ще го блокираш директно и на момента. Няма да имаш такива грижи. Отиди да се изследваш да видиш от какво си алергичен.


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот los_tigros » Нед 27 юли 2014 0:45


Kuncavia написа:Ден 7-ми отока е на 50% (от 2 дни нито става по-добре, но не става и по-зле). Онова червеното започва да ме сърби и леко започва да бледнее. Антибиотика е Клиндамицин, като го комбинирам с Bio Gaia и Детралекс. Вече 3-ти ден не пия заради антибиотика и се изнервям, но поне бях болничен два дни та си полежах. Трябва да си държа крака на високо :mad


Аз все още се възстановявам от сериозно счупване на крака и всеки ден ми се подува сериозно. Пия Детралекс за отока и помага много, доволен съм.При теб обаче има причина за отока, а знам че трябва да се лекува причината, а не последствието( самия отток). Но ако искаш не пречи да пробваш. :) Бързо оздравяване колега, знам какво е да ходиш по въздушна възглавница.


Потребителски аватар
Kovach
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот Kovach » Нед 27 юли 2014 5:43


Kuncavia написа:Ден 7-ми отока е на 50% (от 2 дни нито става по-добре, но не става и по-зле). Онова червеното започва да ме сърби и леко започва да бледнее. Антибиотика е Клиндамицин, като го комбинирам с Bio Gaia и Детралекс. Вече 3-ти ден не пия заради антибиотика и се изнервям, но поне бях болничен два дни та си полежах. Трябва да си държа крака на високо :mad

Не знам кой ти го е изписал тоя Клиндамицин??? Ако имаш проблеми с венците и се подуват (знаеш как, изкривява се половината ти лице) тогава се изписва Клиндамицин. След като спадне подуването, стоматолог ти рови в устата за да търси къде е проблема и защо се подува. Не знам кой ти го е дал да го пиеш за отток в крайник :eek


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот Bai Sando » Нед 27 юли 2014 8:12


Въобще не се чудете.То не останаха читави доктори в тая страна вече.На баба ми преди да почине и предписаха мазило за рана на крака от ветеринарна аптека.Мажели конете с такова лекарство :eek
Аз пък вече 6 месеца съм с бокли в кръста и никой не може да разбере какво ми е.Къде ли не ходих,какво ли не пих и почти ефект никакъв.Всеки експериментира с лекарства и каквото стане.Изпитвам ужас от тия доктори вече.
Дано отока спадне и колегата се оправи,че си не е работа.


Потребителски аватар
V.Petrow
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 13 апр 2014 14:24
Автомобил: VW Bora
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Vratsa/Sofia

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот V.Petrow » Нед 27 юли 2014 8:54


Kovach написа:
Kuncavia написа:Ден 7-ми отока е на 50% (от 2 дни нито става по-добре, но не става и по-зле). Онова червеното започва да ме сърби и леко започва да бледнее. Антибиотика е Клиндамицин, като го комбинирам с Bio Gaia и Детралекс. Вече 3-ти ден не пия заради антибиотика и се изнервям, но поне бях болничен два дни та си полежах. Трябва да си държа крака на високо :mad

Не знам кой ти го е изписал тоя Клиндамицин??? Ако имаш проблеми с венците и се подуват (знаеш как, изкривява се половината ти лице) тогава се изписва Клиндамицин. След като спадне подуването, стоматолог ти рови в устата за да търси къде е проблема и защо се подува. Не знам кой ти го е дал да го пиеш за отток в крайник :eek


Това са глупости. Това, че е любимият антибиотик на зъболекарите не значи, че не може да се използва и за такива работи. За какво да го натовари с широкоспектърен при положение, че е за превенция ?

Clindamycin is used for treatment of respiratory tract infections (for example, empyema, pneumonitis, and lung abscess); serious skin and soft tissue infections; female pelvic and genital tract infections (for example, endometritis); and ovarian abscess).


ruslanmilev
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 12:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vidin

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот ruslanmilev » Нед 27 юли 2014 19:51


Не се пише отток,умник!Нали все пак имаш доверие на някой ,който ти поддържа колата!Е, така е и с докторите!


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот ila » Пет 01 авг 2014 15:51


за десетина дни ще си мине и без лекарства


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот moreg » Нед 23 авг 2020 14:46


И мен ме ухапа нещо преди два дни на свивката на десния крак отвътре зад коляното. Проблема е, че не съм усетил кога и как точно е станало. Наду се мястото и стана твърдо. Явно е алергична реакция. От мястото изтича малко течност. Днес съм малко по-добре поспадна леко оттока и ме успокои. Мажа го с йодасепт и пих един алергозан. При свиване вчера усещах лека болка на мястото на ужилване. Ако някой има идея каква е гъдинката, която е възможно да ме е ухапала нека сподели.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот MamaMy » Пон 24 авг 2020 20:00


Против алергична реакция бих ви похвалил Кларитин. Едно хапче и ме оправи при ужилване от оса. Преди месец пак от такова щях да пукна. Не съм алергичен към нищо, но знае ли човек. Този път един алергичен човек ме спаси та го питах какво е хапчето и ще си взема една опаковка да си имам.
Относно отровните насекоми, имайте предвид, че България е в ареала на "Черната вдовица". Някъде по форумите четох, че са намерили във Варна в асансьорна шахта.
Заради влажното лято има и много кърлежи. Не ги усещаш като те хапят, но носят изключително неприятни и трудно лечими болести.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот hooligans » Пон 24 авг 2020 23:34


Аз се подувам сериозно при ухаване от комар. При ухавпане от Оса намокрям едно хапче аспирин и го разтривам на мястото на ухапването... Минава за секунди.
За комари има един рол он в ДМ, който уж е много добър.


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот Miki » Пет 28 авг 2020 14:44


Напоследък рядко влизам тук, иначе щях да пиша по-рано.
Жена ми е лекар, освен това е и дипломиран хомеопат от Боарон - Франция.
При ужилване се вземат по 5 гранули под езика от Aпис - 15-то разреждане през 15-20 минути 3-4 пъти, после през час още няколко пъти до края на деня. След това още 2-3 дни веднъж или два пъти дневно, ако още има нужда.
Помага много особено, ако човека е алергичен. Освен това не струва много - под 5 лева е.
Другото, което е много ефективно е Арника, 9-то разреждане. Против всякакви травми, синки от ударено минават за отрицателно време, включително и от здраво ударено.
Единствено важно е да се спазва следното правило при взимане на хомеопатично лекарство: 15-тина минути преди и 15-тина минути след приема на гранулите не трябва да се слага нищо друго в устата, дори и да се пие вода.
Ще кажа и две думи по повод скептицизма относно хомеопатията: и аз бях Тома неверни, докато жената не ми излекува 20 годишния хроничен колит, дето си го влачех от казрмата и си мислех, че вече няма шанс да ми мине.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Оток в глезена след ухапване от насекомо.

Мнениеот icoico » Пет 28 авг 2020 15:57


Miki написа:При ужилване се вземат по 5 гранули под езика от Aпис - 15-то разреждане... и аз бях Тома неверни, докато жената не ми излекува 20 годишния хроничен колит...


Няма лошо да вярваш, че гранула, която съдържа половинката на десетинката от четвърт молекула тинктура от пчела(това съдържа на теория и практика, щото) може да те излекува. Само дето отвреме- навреме може да бъде опасно. Впрочем собственият ми опит: синковеца го перна оня ден някаква хвърчаща гад, наду му половината лице и му затвори едното око- урбазон и фенистил. За два дни мина.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта