VW New Beetle Въпрос

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
beetle2014
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 20 авг 2014 16:40
Автомобил:
Двигател:

VW New Beetle Въпрос

Мнениеот beetle2014 » Чет 21 авг 2014 8:30


Здравейте, от няколко дни се сдобих с VW New Beetle 2007, 1.8T.. Тъй като съм момиче и определено много неща не са ми ясни, ще се възползвам от форума. Въпрос номер едно е от къде мога да си видя разхода и въобще мога ли(среден разход)? И още един съществен въпрос е тази кола има ли изобщо показател който следи колата загрява ли, охлажда ли ( трудно го обяснявам, мисля че беше свързано с антифриз).

Благодаря предварително! И моля да бъда извинена за наивните и зле зададени въпроси




Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: VW New Beetle Въпрос

Мнениеот qm_parket » Пет 22 авг 2014 10:31


Здравей и честито!
Можеш да си засечеш средния разход - пълниш до горе резервоара, караш 100 км и пълниш пак до горе. Аз имам Beetle 1.9TDI и няма показание за разход. Ако борт компа ти е същият, няма как да видиш средния или моментния ти разход.
Колата има датчици, разбира се, които следят температурата на автомобила и всичко останало, но няма показател, изкаран на таблото, който да ти сочи това. Ако колата прегреее, ще се включи зумера и ще почне да мига на таблото една червена лампичка. Ако ти е ниско нивото на охлаждащата течност - също. Ако ти е ниско нивото на маслото - също. В общи линии ако нещо свети в червено на таблото, работата е зле. :)
Когато запалиш колата, лампичката за охлаждащата течност трябва да свети в синьо, тя изгасва, когато колата загрее.
Надявам се да съм помогнал.


beetle2014
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 20 авг 2014 16:40
Автомобил:
Двигател:

Re: VW New Beetle Въпрос

Мнениеот beetle2014 » Пет 22 авг 2014 17:45


Благодаря многоо:) Да те питам и още нещо, така като гледам разбираш.... Днес ходих да сменям филтър на климатик... Хората там останаха изненадани, че липсвала някаква решетка и нямало къде да се сложи. Доста странно?!? Дали Бийтълчетата са така, или нещо липсва по колата?


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: VW New Beetle Въпрос

Мнениеот qm_parket » Съб 23 авг 2014 7:27


Хм ... интересно. Не ми се е случвало. Да не би майсторите да са толкова майстори?! Филтъра на климатика (поленовия филтър) се намира под таблото на New Beetle. Смяната му изисква да се свали предната част на таблото (от страната на предното стъкло) от вътрешната страна на автомобила. Ако майсторите са гледали от страната на предния капак (зад двигателя), бягай от тези "майстори".


beetle2014
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 20 авг 2014 16:40
Автомобил:
Двигател:

Re: VW New Beetle Въпрос

Мнениеот beetle2014 » Съб 23 авг 2014 13:31


Ами явно не са гледали на правилното място :) Благодаря още веднъж


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: VW New Beetle Въпрос

Мнениеот Uneek » Съб 23 авг 2014 21:29


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=115455

Ето къде се намира филтъра на битълите



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 108 госта