Oт къде зареждате газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот kris11 » Вто 26 авг 2014 10:55


Ditrih написа:Някой от Варна да каже къде зарежда газ,


Еко до ЖП гара, Еко на бул.Вл.Варненчик след Мтел, Еко на бул.Ц.Освободител /най- новата/ с/у сградата на Косер/тука винаги е с 1,5 -2 л отгоре на другите 2 Еко та и Шел а до гарата./
Бензин от Шел а на гарата.
Кaква марка е ГИ. Бутилката я остави на мира- няма нищо общо с горенето.
Ако кажеш марката на инжекциона мога да те насоча към с-з на ГУ.

Последна промяна от kris11 на Сря 27 авг 2014 9:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот agumba » Сря 27 авг 2014 8:52


Благодаря много за съвета, все още се чудя къде точно да отида. Всеки ми препоръчва различни майстори и съм супер объркан вече


Няма какво да се чудиш, поразпитай, разрови се из нета, все ще уцелиш точните хора! Може и да не са от Варна, но това не трябва да те бърка. Аз ходих 4 пъти, докато ми го направят, но сега съм доволен, да съкратиш разхода с 25-30% не е малко, особено, ако караш повечко! Отначало отидох при един в Ст.Загора, разбрах, че имал софтуера на инжекциона ми. Пипна го с компютъра, нагласи туй-онуй, и си тръгнах. Да, ама като взема да ускорявам, особено на по-високите обороти, е спъната, сякаш дърпа тир отзаде си! Отивам пак, тествахме я на път, обогати сместа, и каза, че сега е ок, само щяла да вдигне разхода, малко! Егати малкото, на прав път, не вдигам повече от 100, празна кола, и под 10 не пада! Тогава вече, си навих на ината, и отидох в Пловдив, където я оправиха, оказаха се разбити инжектори, най-вероятно, това ще е и твоя проблем! Между другото, и аз така го взех моя голф, с монтиран ГИ в Италия!


Потребителски аватар
Ditrih
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 02 юли 2014 13:08
Автомобил: VW Golf МК4 1_6 SR
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Ditrih » Сря 27 авг 2014 12:12


kris11 написа:Еко до ЖП гара, Еко на бул.Вл.Варненчик след Мтел, Еко на бул.Ц.Освободител /най- новата/ с/у сградата на Косер/тука винаги е с 1,5 -2 л отгоре на другите 2 Еко та и Шел а до гарата./
Бензин от Шел а на гарата.
Кaква марка е ГИ. Бутилката я остави на мира- няма нищо общо с горенето.
Ако кажеш марката на инжекциона мога да те насоча към с-з на ГУ.


Благодаря за инфото, Екото до ЖП гарата съм го ползвал, а също и това в Чайка. Сега пробвах и Лукойл, още не мога да направя разлика някаква да има. ГИ е BRC, до сега ме насочваха на ул. Подвис, до Метро, до Нептун, срещу сградата на Косер там до пешеходния светофар и на още 1 място към вилната зона до Виница.

agumba написа:Няма какво да се чудиш, поразпитай, разрови се из нета, все ще уцелиш точните хора! Може и да не са от Варна, но това не трябва да те бърка. Аз ходих 4 пъти, докато ми го направят, но сега съм доволен, да съкратиш разхода с 25-30% не е малко, особено, ако караш повечко! Отначало отидох при един в Ст.Загора, разбрах, че имал софтуера на инжекциона ми. Пипна го с компютъра, нагласи туй-онуй, и си тръгнах. Да, ама като взема да ускорявам, особено на по-високите обороти, е спъната, сякаш дърпа тир отзаде си! Отивам пак, тествахме я на път, обогати сместа, и каза, че сега е ок, само щяла да вдигне разхода, малко! Егати малкото, на прав път, не вдигам повече от 100, празна кола, и под 10 не пада! Тогава вече, си навих на ината, и отидох в Пловдив, където я оправиха, оказаха се разбити инжектори, най-вероятно, това ще е и твоя проблем! Между другото, и аз така го взех моя голф, с монтиран ГИ в Италия!


Благодаря ти пак. Определено желая да намаля разхода, при мен няма проблем със скоростта и ускоряването, много върви колата, на магистрала 160-180 ми ги поддържа без проблеми, не съм настъпвал за повече. Ще трябва да отида явно да ми я настроят, защото с този разход направо откачам... :)


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот stypkata » Чет 28 авг 2014 6:48


Зареждам на ОМВ бургас защото ми е най-удобно и съм доволен от газта но в последно време бензиностанцията се превърна в супермаркет и закусвалня.Снощи след като чаках 10мин една лелка да си напазари слънчоглед,вафли,снаксове ,рула,странджанки,коли и т.н. започнах сериозно да се замислям дали да не сменя бензиностанцията с друга.Ако се наредят такива 5 лелки ще трябва да чакам половин час,което е прекалено много за мен .На другите бензиностанции зареждам,хвърлям парите и си заминавам само в това ОМВ Ремиза е винаги като закусвалня и чакам по мин 10мин .Нервите ми се изчерпаха вече...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот beuchat » Чет 28 авг 2014 11:09


Потресаваща разлика в цените.
На магистрала Тракия газта масово е 1.22-23,а в Стара Загора е 1.12,на бензиностанция на Газпром я намерих за 1.09.Разлика в качеството не намирам.
Другия път като пътувам ще сляза от магистралата и ще си заредя от там.


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Aleksiev777 » Чет 28 авг 2014 12:26


Без значение дали става въпрос за газ , бензин или дизел - само ЕКО :th_up Или в краен случай Петрол ! Интересно ми е газта на Газпром как е , защото не съм зареждал там :)


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот agumba » Чет 28 авг 2014 12:55


Наистина в Ст.Загора е доста по-ниска цената, напоследък имах доста ходене из България, никъде не е толкова! Имаше на още една, където даже беше и под лев за литър, ама нещо много бързо я изгори, та не отидох повече там! А колкото до газта на Газпром, последните пъти зареждам там, бива си я!


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 697
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот the_red_camel » Чет 28 авг 2014 14:33


И аз съм доволен от Газпром, от доста месеци само от там зареждам, скоро заредих и от Лукойл който е в посока Асеновград до завод КЦМ, и от там съм много доволен :th_up та като гледам колегата над мен спомена за настройка, аз колата от профила е имам от 2 години и не съм ходил за никакви настройко, единствено веднъж да ми намалят градусите на 25, та все искам някой който си разбира от работата да я барне ама нема, познавах едно момче от Стара Загора който работи в сервиз ама.. и така си остана, става въпрос за ГИ Ловато. Някакви насоки за Пловдив, иначе колата си върви перфектно без никакви прекъсвания даже и със спряна бензинова помпа, средно гори 10 с нормално каране..


Потребителски аватар
Ditrih
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 02 юли 2014 13:08
Автомобил: VW Golf МК4 1_6 SR
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Ditrih » Чет 28 авг 2014 15:23


Ами на мен ми казаха, че може да са ми я настроили нарочно да гори повече за да върви повече. Има логика, все пак 18/100 градско е прекалено много за такава кола, а аз дори не я настъпвам много.


Потребителски аватар
FCBeroe1916
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 16 юни 2014 21:13
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6i - 75 h. p. - 1996
Местоположение: Стара Загора

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот FCBeroe1916 » Чет 28 авг 2014 23:04


И аз зареждам на Газпром, когато се налага по-дълъг път и наистина разходът е много добре. Иначе през другото време на Еко и ОМВ, но определено ЕКО и Газпром са ми фаворити за зареждане.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Tipsy » Чет 28 авг 2014 23:28


Не усещам разлика спрямо OMV, Eko, Газпром наскоро даже заредих и на Лук ойл.
Разлика само в цената, понеже на еко картата е за 3ст/л. на газпром 7ст/л. на лук ойл не помня колко беше, а на омв нямам.
Обаче си прави впечатление това разминаване в цените и то дори на една и съща вредига бензиностанции.
На еко в Свиленград - 1.22, в Стара загора - 1.12, на още няколко места го видях 1.12, 1вото еко след като излезеш от София посока Пловдив - 1.22
Газпром в Харманли - 1.22, Стара загора - 1.09, Казанлък - 1.17
Лук ойл в Хасково - 1.13, на другите не съм се заглеждал
На омв също не съм обърнал внимание как са цените.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот agumba » Пет 29 авг 2014 7:33


Ditrih написа:Ами на мен ми казаха, че може да са ми я настроили нарочно да гори повече за да върви повече. Има логика, все пак 18/100 градско е прекалено много за такава кола, а аз дори не я настъпвам много.


Колата може да си върви добре, и без да дава тоя разход, и аз мислех като тебе преди това. Преди вървеше, и си гълташе здраво, сега пак върви, че даже и с една идея по-добре, но разхода е добре! Казвали са ми, че разликата между ГИ и обикновено АГУ, монтирани на една и съща кола, е средно 2 литра по-малък разход в полза на ГИ. А пък твоя разход надминава и на едновремешните газки, при все, че бяха камиони :mhihi !


Kotlenskiq
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:49
Автомобил: Volkswagen
Двигател: ABD
Местоположение: Kotel

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Kotlenskiq » Пет 29 авг 2014 21:13


:thumb_down за Шел...уж ми пълнят бутилката догоре (40 л.) а минавам едва 330 км,докато от ромпетрол примерно минавам 400+ км....затова от Шел,мисля да не зареждам,освен когато ми зареждат служебна газ, :mhihi


Потребителски аватар
cukata
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 28 авг 2014 9:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот cukata » Пет 29 авг 2014 21:17


Само круиз бензиностанция зареждам газ !!! Газта е хубава и ти идва на адски ниска цена


Потребителски аватар
Ditrih
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 02 юли 2014 13:08
Автомобил: VW Golf МК4 1_6 SR
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Oт къде зареждате газ?

Мнениеот Ditrih » Съб 30 авг 2014 11:41


agumba написа:Колата може да си върви добре, и без да дава тоя разход, и аз мислех като тебе преди това. Преди вървеше, и си гълташе здраво, сега пак върви, че даже и с една идея по-добре, но разхода е добре! Казвали са ми, че разликата между ГИ и обикновено АГУ, монтирани на една и съща кола, е средно 2 литра по-малък разход в полза на ГИ. А пък твоя разход надминава и на едновремешните газки, при все, че бяха камиони :mhihi !


хахахах така е, ще си избера един газаджия и отивам да видим какво ще кажат :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта