Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Вто 23 дек 2014 13:47


Благодаря за насоките и линкът. Почвам да звъня.
Едит: Само не разбрах (споменах, че съм лаик), това, което предлагат Лидл е акумулаторна бормашина. Каква е разликата м/у тази бормашина и акумулаторен винтоверт?




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот forski » Вто 23 дек 2014 14:39


За едно и също нещо става въпрос, не се притеснявай :smile


black_903
Мнения: 62
Регистриран на: Сря 27 мар 2013 23:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот black_903 » Чет 25 дек 2014 18:35


Не е по темата но какво мислите за парксайд флексовете в лидл?


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Чет 25 дек 2014 19:02


Съдейки по останалите им продукти - среден клас уреди. Компромисен вариант между цена и качество. Лично мнение! Аз преди две години си купих малък ъглошлайф от Практикер - "Еинхел", червената серия и лично съм много доволен.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот $100 » Чет 25 дек 2014 19:06


Щом няма да се ползва често - силно ти препоръчвам с кабел. Имам една Skill, която си върши работата. Като реклама пише "6 м кабел - ... без проблеми с батерии". Преди имах някаква еднодневка от 50лв с батерия - умряла работа. Единственото хубаво е, ако се наложи работа на забутано място където кабелът ще пречи. Но във всички останали случаи, батерията е само един голям минус. Освен, че след 1г+ ще се развали, по-тъпото е точно като ти трябва да е разредена и да зареждаш - или след 5 мин работа да трябва да спреш за да чакаш нов заряд. Ако работиш в сервиз и завиваш/развиваш постоянно, тогава може да си вземеш един син Бош с батерия. Но в останалите случаи - ръгаш щепсела в контакта, свършваш си работата и прибираш.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Чет 25 дек 2014 19:15


Да де, но може да се наложи работа в полеви условия така, че кабела не ми е много уместен. Общо взето след дълго ровичкане из нета установих, че със скромния бюджет, с който разполагам, не мога да взема нищо повече освен "Райдър". Кофти звучи, но "такъв е Славчо живота - днес се возиш в таксито седнал, утре те карат легнал". От друга страна, "Райдър", ама с две години гаранция. Така, че хвърлям се в огъня и толкова. Все пак ще ми трябва два-три пъти в годината. Реших да си взема винтоверт, не заради друго, ами в последно време ми се наложи да завивам едни видии на много шибано място и за два часа останах без ръце. Освен това хванах пришки на дланите дето съм натискал с отвертката.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Чет 25 дек 2014 22:53


Тя гаранцията може да е 2 години,но това не важи за батерията,там в най-добрия случай може да ти я сменят до 6 месеца и то ако са добри по душа :mhihi А да си купиш винтоверт за 50лв с една батерия NiCd или NiMh и да очакваш да свършиш с него някаква работа по-трудна от завиване на 10 винта 3Х40 си е голям оптимизъм :a045


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Bai Sando » Чет 25 дек 2014 23:15


Тия масовите тип кауфланд за 40-50 лв с големите батерии са гола вода.А след макс 1 година батерията им е за боклука.
По-добре лидълския или някой втора ръка хубав,поне като ти потрябва 2-3 пъти в годината да можеш да разчиташ на него. :wink


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот fox_vt » Пет 26 дек 2014 17:15


lz2aii написа:Да де, но може да се наложи работа в полеви условия така, че кабела не ми е много уместен. Общо взето след дълго ровичкане из нета установих, че със скромния бюджет, с който разполагам, не мога да взема нищо повече освен "Райдър". Кофти звучи, но "такъв е Славчо живота - днес се возиш в таксито седнал, утре те карат легнал". От друга страна, "Райдър", ама с две години гаранция. Така, че хвърлям се в огъня и толкова. Все пак ще ми трябва два-три пъти в годината. Реших да си взема винтоверт, не заради друго, ами в последно време ми се наложи да завивам едни видии на много шибано място и за два часа останах без ръце. Освен това хванах пришки на дланите дето съм натискал с отвертката.

Ако ще е райдър гледай да е с литиева батерия.Повярвай ми иначе след време гарантирано ще си купиш пак винтоверт със литиева батерия.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот batVenci » Пет 26 дек 2014 19:29


Че то даже на Лидл винтовертите, които са си с литиева батерия, често имат заминали клетки, т.е. паднала батерия, та какво остава за старите "никелови" варианти на вертове. Просто акумулаторната техника практически се е една лотария. Затова почти всички търговци, изобщо не дават никаква гаранция за батерията на винтоверта...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот muns61 » Пет 26 дек 2014 20:06


Ако се запалите по авио и автомоделизъм, винаги ще имате добри батерии за винтовертите!


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Пет 26 дек 2014 20:17


Благодаря на всички отзовали се колеги. Ето, че макар и със закъснение, Дядо Мраз ме навести. Както казах, разполагах с много скромен бюджет и днес тръгнах с него по магазините. Пробвах с варианта в Лидл, при който да потърся останали на склад бройки, тъй като в момента нямат акция на винтоверти (имат на промоция флексове и доста се замислих дали да не си го купя, но просто си имам, който си ми върши перфектна работа :mhihi ). Така де, ударих на камък и тръгнах по магазините. Намерих страхотен магазин с подобни уреди на стойност от 1 лев до няколко хиляди лева, абе каквото ти душа иска - от марки, дето не съм ги чувал, до Бош и нагоре. В крайна сметка се спрях на "Райдър" с 12в. никел кадмиева батерия, две скорости (0-350/0/1350 об./м.), съединител, патронник от 0,8 до 10 мм. и работна подсветка. Мощност 15 нм. Разликата между този и един друг дето си го харесах първоначално, беше, че другия беше с батерия на 18 волта и 15 лева нагоре. Първоначално си мислех да взема този втория (по-скъпия), само защото е на 18 волта, а съм чувал, че са по-добри, но веднага звъннах на един авер и той ми каза, че винаги могат да се намерят литиево - йонни елементи, които за 12 волта са доста по-евтини и с които мога да си пригодя моята батерия. Мощността беше в полза на този с 18 в. - само с 1 нм. Така де, разделих се с колосалната сума от 50 лева и вече имам завити няколко шурупа. Доволно.Ревах на излизане от магазина, щото това са си 50 кинта, ама пък исках винтоверт. Все още нямам затвърдени впечатления от уреда, но на първо време ми допада доста за парите си. Като понатрупам впечатления ще пиша.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот $100 » Съб 27 дек 2014 2:39


Пиши след 1г - като ти умре батерията и разбереш, че по-добре да купиш друга машина отколкото да търсиш или пригаждаш батерии.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Съб 27 дек 2014 11:12


lz2aii написа: но веднага звъннах на един авер и той ми каза, че винаги могат да се намерят литиево - йонни елементи, които за 12 волта са доста по-евтини и с които мога да си пригодя моята батерия.


Елементите са на една цена просто в тази от 18 волта са 4 парчета в повече :a045 И дано този твой приятел да успее да ти направи и ново зарядно с което да си зареждаш същите тези елементи когато ги смениш ,понеже с това смешно нещо от комплекта работата няма да се получи :wink Абе както се казва-за толкова пари толкова стока :beer


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Bai Sando » Съб 27 дек 2014 11:22


Моя бош да чукна на дърво,вече почти 5 години още му държат батериите.Ясно е,че са литиево йонни но пък седи на терасата в студ и жега.За сега съм повече от доволен.Последно вчера го ползвах на село като дупчих с 8мм бургия по една метална втара.Бая зор видя докато падна батерията,а не я бях зареждал от преди месец.
Като за 10.8 волта и 30нм.се справя идеално.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта