New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоците)

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Потребителски аватар
Cianna
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 21:27
Автомобил: VW New Beetle
Двигател: 2.0 99g + LPG [SIMGAS]
Местоположение: София

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот Cianna » Пет 31 окт 2014 12:16


Казаха, че не било от комфорт модул, но бил отварян и нещо е правено по него преди (пак преди да я купя).Нямам идея къде се намира мудула, обаче.. Проблемът се появи след поправяне на централното още при предишните ремонти, които правих на куп.Няма мокро никъде... Има ли опция според вас понякога да точи, друг път да не точи, защото съм я карала по няколко дни без да падне акумулатора, в други дни пада всяка вечер :gruebel Тя преди правеше такива номера, не върви, не върви и понякога сякаш се самооправя, знам че не звучи сериозно, но така ставаше... :neutral




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот kris11 » Пет 31 окт 2014 22:03


Пикливите микроключета в бравите не дават актуално инфо на к. модула.Щом модула е пипан -проблема е в него или ключетата.Някакви проблеми незаключване, неотключване, бръмчене на бравите и опити заключване/откл/чванепостоянно, светещи лампи в купето при това ?
Или алармата е свързана с проблем или проблемна аларма .От разстояние толкова. Така и не си измерила консумацията от акумулатора кога и колко точи ток.
Цени информативни , но за пасат Б5 - к.модул 50 лв /2 вида са/, моторче брава 50 лв, багажник 30 лв


Потребителски аватар
Cianna
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 21:27
Автомобил: VW New Beetle
Двигател: 2.0 99g + LPG [SIMGAS]
Местоположение: София

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот Cianna » Нед 09 ное 2014 19:21


Здравейте отново :) Една седмица и нещо палих без проблем, днес отново без ток... От последният път ново двайсет - показанията за пробег спряха да се изключват след като загася, преди това си се изключваха, циферблата е като на калкулаторите , не свети но има показания. А иначе може точно от това заключване и отключване да има проблем също, нали от там почна всичко след първите ремонти...Друга новост, която установих е, че посред нощ понякога обаче, копчето на аварийните също свети ( толкова бях полудяла,че излизах да надничам в колата какво се случва). Замерваха всичко уж, първо в един сервиз, после във VW, след тях в трети, които ми казаха, че два дни нищо не са отчели никъде и не точила... :no И аз отидох и си я взех, кво да я правя :neutral Утре пак отивам и ще я оставя, ще ги питам и за ключалките със сигурност, нали след умниците във VW още съм без централно и аларма и заключвам ръчно :confused Ще потърся тази вечер кабели за да не се моля утре на тоя и оня за ток и усещам, че много дни ще съм без кола...Благодаря много за съветите, наистина оценявам помощта ви :handshake2 Ще пиша какво е развитието по моя въпрос, когато имам повече информация :)


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот qm_parket » Вто 11 ное 2014 11:06


Здрасти и поздрави за добрия избор ... може би.
Аз също карам Бийтъл. Показанията за пробег не трябва да изгасват. Трябва винаги да има показания.
Проблемът ти е много странен, аз не съм имал подобни проблеми (да чукам на дърво).
Потърси някой форумен майстор (сервиз) в София и действай.
Поздрави ... отново


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот kris11 » Вто 11 ное 2014 12:58


@Казаха, че не било от комфорт модул, но бил отварян и нещо е правено по него преди"
Ако е изправен никой не си намира забавление за да го отваря и да прави нещо по него. Намери модул с номера на твоя модул и го смени.


Потребителски аватар
Cianna
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 21:27
Автомобил: VW New Beetle
Двигател: 2.0 99g + LPG [SIMGAS]
Местоположение: София

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот Cianna » Чет 13 ное 2014 18:47


Здравейте :) Благодаря, колата е страхотна и колкото и да се е налагало да я оправям пак не мога да се оплача, върви си милата ми :) Вече 4-ти ден мисля е в сервиза, чакат да направи проблема, че тогава да почнели да търсят от къде точи... Нормално ли е това :gruebel От скоро не загасват, до сега през всичките години изгасваха и те когато я изгася :stumm Това не го знаех. Крис в последния сервиз казаха, че не можели така да сменят части на посоки, щом не виждали от къде точи... Аз вече съм готова и на проба/ грешка да проверяваме само да мога да си карам колата :cry Нямало друга опция освен да чакаме! Днес пък един таксиметров ми каза, че е имал такъв проблем и се е оказало, че новия му акумулатор бил дефектен, може ли накрая това да е? Ще чакам до утре, ако няма нищо ново ще си я взема и ще се раззвъня на форумните сервизи понеделник...


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот qm_parket » Пет 14 ное 2014 9:24


Закарай я на някой форумен сервиз и това е. На края ще излезе нещо много тъпо ... усещам.


Потребителски аватар
Cianna
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 21:27
Автомобил: VW New Beetle
Двигател: 2.0 99g + LPG [SIMGAS]
Местоположение: София

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот Cianna » Вто 18 ное 2014 20:32


Здравейте, взех колата тия дни. Потвърдиха ми табло, трябвало да си търся втора ръка, нали иначе във VW ви казах на какви цени са, като за мен... Звънях на няколко места или нямат нищо за Beetle или нямат табло :rolleyes Утре ще звъня по форумните сервизи, да видим дали могат да го ремонтират, защото ще е трудно да намеря табло. Тия последните ги питах дали не могат да разберат къде точно в таблото е проблема, казаха ми, че щяло да е много трудно, че трябвало да се разглоби цялото табло, че там да търсили кой от инструментите прави проблема, явно нямаха такова желание... Очаквах повече, но както и да е... Утре ще видим какво ще ми кажат, има ли оправяне това табло, няма ли... От Порше така и не ми звъннаха да ми закачат отново алармата, само да си кажа... Ще пия една студена вода от там... Ще пиша като имам отново информация :smile


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот zografski » Сря 19 ное 2014 9:44


С 99та кола не треа да очакваш да ти обърнат много внимание в порше :mhihi Инак провери в ebay там не може да няма табло за твоя beetle.


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот qm_parket » Нед 23 ное 2014 19:51


Никакъв ebay, че доставката ще ти излезе златна. От България - от автоморги и бръмбърчета на части. Аз нямам такъв проблем, да чукам на дърво. Дано след смяната и ти да се радваш на безаварийно шофиране!


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот zografski » Пон 24 ное 2014 9:29


Каква златно доставка бе колега... ако е от UK има габко, ако е от китай също нема никви проблеми има всякакви варианти за доставка! Единствено, че ще чака 20-30 дена.


Потребителски аватар
kateri
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 15 окт 2005 13:43
Автомобил: New Beetle
Двигател: ALH
Местоположение: Левски Плевенско
Контакти:

Re: New Beetle 2.0, 99г. "Диагноза"- табло?!?( проблем с тоц

Мнениеот kateri » Нед 15 фев 2015 10:10


Здравейте!Имам същия автомобил в гража.Ако мога с нещо да помогна да ми пиши.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта