Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Чудомир » Пон 23 фев 2015 23:46


Ба....каква тема яка....тука на всички им е ясно как се става милионер...явно сме конкуренция на Ауди форума, там уж били все масони.
Само дето всеки разправя как "един познат", "на шефа фирмата" и т.н. - все от първа ръка ....са били зрители :icon_lol

Момент да взема лист хартия да пиша:

Веееен-дин-ггггг
Еееееее-в-р-ооооо проектче
Аллллл..кооооо...хол и ци-га-ри
Забравих ли нещо?....Да! Мекици!
:gruebel

Сега сериозно - на познат едно изречение от миналия уикенд ми хареса много: Съвсем скоро независимостта ще стане нова цел в ценностната система. Така че моя съвет е:

Ако имаш деца, инвестирай в тях
Ако още нямаш, инвестирай в теб - чети, учи, ако щеш по-малко работи иа харчи по малко от спестеното, за да имаш време да се наслаждаваш на живота, да регенерираш и да следиш къде ще изскочи "пилето". Защото ако си по 12 часа на ден на работа благоденствието расте максимум линейно (функция на часове по часова ставка). А ако видиш "пилето" във верния момент - експоненциално.
Погледни на нещата така - пари сега има всеки. С тези ниски лихви парата не струва вече нищо - "всеки я има" (не негова, от банката). Ако всеки може теоретично да харчи наравно с теб, бъди този, който ще е купил "единственост" и неповторимост. Всички други ще са купили коли и "на зелено" в Манастирски ливади (локацията е примерна)




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот groznika » Вто 24 фев 2015 8:13


Че кво им е на мекиците бе бастуни :mhihi
Само гоуфове и таратайки са ви у главите :drunk

Не се ебавайте с Хляба! Утре може вече да няма горива и да ходите пеш, но все ще трябва да сложите нещо на масата...
Както и да е. Фън да става :biggrin

Между другото за да не съм офф,
преди години с едни авери бяхме решили да правим траурна агенция. В този екзотичен бизнес винаги има далавера. Трябва обаче да си малко пернат през главата и определено да имаш яки топки за да се изправиш срещу конкуренцията. Не стана бизнеса тогава... Сега не знам как е, но потенциално кинти в смъртта има доста. Колкото по-скапана е държавата и колкото по-кризисни са времената... толкова по-добре :twisted

ПП
Сега като се присещам... започнах пак да се замислям. Какво ли правят онези мои стари авери? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот rado_mit » Вто 24 фев 2015 9:05


Чудомир написа:.....

Чудо .. :bowdown


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот lion_heart002 » Вто 24 фев 2015 9:39


Благодаря за предложенията дотук,още не съм решил със сигурност какво да правя и аз. :redface


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот fly_free » Вто 24 фев 2015 9:58


Там където има човешки чувства са най-големите мангизи-погребална агенция ,сватбена ,болници и т.н.За да изкараш пари трябва голям обем-много бюра ,много магазини ,голяма болница.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот maxpayne » Вто 24 фев 2015 12:28


Автора на темата обаче ме кефи - очаква в автомобилен форум някой, който най-вероятно никога не е имал собствен бизнес, да му даде добра идея за бизнес. И е готов да хвърли 70 000 в нея. Според мен това е готов играч за форекс:-)


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот zografski » Вто 24 фев 2015 12:35


Чак да ги хвърли :mhihi според мен е тежко спам тая тема и създателя й на дали ще прави бизнес. И за мен това е несериозно, във форум за коли да се коментира бизнес ама е :screwy


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Stivi » Вто 24 фев 2015 14:30


Да ама си е благодат за :c010


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот maxpayne » Вто 24 фев 2015 15:05


Готов бизнес за 30 бона, ще останат още 40 да почерпи:-)
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=47&t=437153


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот predat0r » Сря 25 фев 2015 11:51




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот vucata » Сря 25 фев 2015 12:19


Или автосервиз или магазин за алкохол, цигари, кафе и нещо сладичко. С автосервиза е малко тегаво ако трябва да го оборудваш. В старата фирма за която работех, един от колегите отвори собствен сервиз, но му отне доста нерви и средства. Добре, че е наясно с автомобилите, та успя някак си да изравни разходите. Трябва да мислиш за хубав и качествен инструмент, фирма с която да работиш за авточастите, маслата, друг договор с фирма която да ремонтира скорости, горивни помпи и така нататък...все области които не са ти ясни например. Фирма която да ти взима отработеното масло. В общи линии това е много доходен бизнес в България.
Алкохола и цигарите е същата работа, с малко повечко нерви по институциите. Най-добре е да е разработен преди това и да е на хубаво място и за малко пари :mhihi .
Както казаха колегите, най-добре е да инвестираш в нещо в което си добър...в противен случай фалита ти е почти гарантиран, ако трябва да разчиташ на някой олигофрен :Mr Green Fun


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот AmW » Сря 25 фев 2015 19:42


Моля обяснете как по точно "алкохол-цигари" е доходоносен бизнес в рамките на гр.София?


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Вълчан » Сря 25 фев 2015 20:15


На този етап си пасуваи.Трудно се разработва бизнес.До преди години работих във няколко силни фирми на пазара във търговските им отдели.Та се нагледах на фалирали магазини и затворени обекти.Трудно можеш да се докопаш до помещение на стратегическо място.Никои не напуска такова или пък наемът е заробващ.Не бързаи... хубаво го обмисли за да не си спомняш след време как си прахосал 70 бона...Едно че хората наистина вече нямат толкова излишни пари и второ Държавата ни допълнително те товари със всякакви тежести... :mhihi


bitsmart
Мнения: 38
Регистриран на: Пет 08 ное 2013 17:07
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот bitsmart » Чет 26 фев 2015 1:30


Не мога да разбера защо всеки като иска да отвори бизнес и има само два варианта - магазин или бърза закуска? За мен тия бизнеси умряха преди 10 години, особен магазинчетата с идването на големите вериги. Баща ми имаше 2 магазина и едно кафе преди 10 години много му вървеше - пари бол, ама не се спря навреме и преди 4-5 години фалира толкова здраво, че имаше да връща десетки хиляди, които аз върнах накрая. Това с тия магазинчета е набутвация, аз не съм видял нито едно квартално магазинче, което да е процъфтяло. Освен това е куп разправии и бумащина, имам приятел, който купи като бизнес един ресторант на добро място с много бизнес центрове и т.н. и е на минус 10-15 хиляди всеки месец само за заплати, наеми и т.н.
Истината е в интернет бизнеса, колега. Аз правя точно това от 5 години и мога да ти кажа, че има хляб. Имах дори един доста голям сайт в бума на интернет пазаруването преди 2-3 години, който дори успях да продам в пика му за 30к. кеш. Сега пак имам няколко сайта, както и освен това правя онлайн магазини и софтуер и имам наблюдения над много свои клиенти, еми как да ти кажа - има няколко онлайн магазина на мои клиенти, които имат печалби от над 100к лв. чисто за година (понеже съм им правил системата за фактуриране) и не е кой знае какво да продават. Стартовия капитал за онлайн магазин е не повече от 5000 лв. Вече стоката зависи - има китай, има директно вносители на едро, можеш да станеш дистрибутор на някоя фирма, и такива клиенти имам и те изкъртват с оборот. Сега хит са сайтовете, които продават хотели и почивки (и аз имах такъв сайт, който също продадох в крайна сметка) и това е новия хит бих казал, пак по вътрешни данни, защото правя и такива сайтове (всмисъл системи за букинг и сайта и т.н. всичко) и обороти от 8-10 хиляди лв. на ден в предсезона е нещо съвсем нормално. Един сайт, който правих го продадоха за 60 х. лв. преди време...
Не си правя някаква скрита реклама, въпреки че съм уеб дивелъпър и да правя сайтове, магазини, букинги, борси, пирамиди и всичко що е уеб и може да се измисли, ми е работата и бих го направил за съответната сума на всеки, но наистина да започнеш онлайн е най-просто и казвам от опит - имам куп клиенти, които изкарват пари от нета, продавайки чаши, лепенки, фланелки, китайски стоки, аксесоари, дрехи, хотели, групови пазарувания и всякакви щуротии и няма нито един дето да е започнал с повече от 5 хиляди, като 90% от бюджета му е бил самия сайт :) Всичко друго е фейсбук спам и маркетинг, който също правя за пари, ама това вече е ако иска някой от А до Я услуга :icon_lol
Не знам как се отнасяш към такъв тип бизнес, ама според мен е най-доброто в момента, минимални инвестиции, можеш да го работиш сам или с жена си или с приятел в началото и да си спестиш страшно много простотии, които офлайн бизнеса ще ти докара на главата. Има естествено особености, ама са дреболии, в сравнение с един ресторант, кафе или магазин.

Но каквото и да правиш, ти пожелавам успех. Най-главното е да си добър в това, което правиш и ще имаш успех. :biggrin

Или пък друга възможност е форекс-а :)


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Росен2 » Чет 26 фев 2015 8:03


Вълчан написа:На този етап си пасуваи.Трудно се разработва бизнес.До преди години работих във няколко силни фирми на пазара във търговските им отдели.Та се нагледах на фалирали магазини и затворени обекти.Трудно можеш да се докопаш до помещение на стратегическо място.Никои не напуска такова или пък наемът е заробващ.Не бързаи... хубаво го обмисли за да не си спомняш след време как си прахосал 70 бона...Едно че хората наистина вече нямат толкова излишни пари и второ Държавата ни допълнително те товари със всякакви тежести... :mhihi

Подкрепям с две ръце и два крака всяка една дума от горния пост :biggrin



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: apolon78 и 66 госта