

phantom_ написа:Може и още надолу ,само дано Марешки да издържи![]()
Vlad777 написа:Сега ако приложим същата цена на дизела преди акциз и ДДС за България и вземем нашия акциз, който е с 10 евроцента по-малко на литър, ето какво ще се получи:
Дизел € 0.386
Акциз € 0.330
ДДС € 0.143 ((0.386+0.330) x 20%)
Общо: € 0.859 = 1.68 лв
Т.е. тъй като имаме много по-ниско ниво на акциза от всички други европейски страни, в България дизелът трябва да струва реално 1.68 лв. за литър. Всичко над тази цена е просто надценка, която отива в нечий джоб.
Т.е. цените на горивата в България са изкуствено завишени, но никой регулаторен орган не желае да си мръдне пръста, защото отгоре е наредено друго.
chef_ss написа:При така определените цени на едро, то дизел на 1,77/л на дребно е най-ниско реалната пазарна цена в диаметър от 10км до дадена петролна база.
Vlad777 написа:Аз затова съм написал, че именно Лукойл дере най-много, защото определя изключително високи цени на едро.
Stoyanov_Vw написа:В момента варненци сами определят за в бъдеще на какви цени ще зареждат. Дано го проумяват
Върни се в “ОФФ-Топик - други”
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта