Предложение относно идващия събор през 2016-та

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот vili_gti » Пон 07 дек 2015 11:59


Здравейте момчета, тъй като на всеки събор има дисциплината драг, на която не само аз съм голям фен и винаги карам имам ли здрава кола, та въпроса ми е свързан отчасти с безопасността и не само, която преди всичко е най-важна та искам да питам. Тъй-като колите ни се развиват и не малко станаха с по няколко стотин коня под капаците си, а с тях караме на късата отсечка на "Дракона", на която всички знаем че няма как да се дава цялата газ 400м и да се спре навреме безпроблемно, освен това идва и тясна особено когато 2-та автомобила вървят рамо до рамо и който го хване първи шубето скача на спирачките и съответно той губи гонката, та нека ако има навити да драснат под мнението ми "+1" и да подкрепят или отхвърлят прдложението ми обосновавайки се и най-вече към организаторите на събора - Възможно ли е момчета да спретнем идващия събор на някои от драг пистите "Дупница, Сливен или Кондофрей", където ще може да се види и пълния потенциял на истински бързите коли, без да се притесняваме колко газ ще се дава като естествено останалите дисциплини могат да се проведат посредством предварително поставени конуси очертаващи завоите на пистата?




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот radotom » Пон 07 дек 2015 12:04


-1
А останалите дисциплини, освен Драг-а?
Отделно, не съм чул изброените да са станали 'писти' и да имат някакъв лиценз или необходимите обезопасяващи съоръжения.


Kotlenskiq
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:49
Автомобил: Volkswagen
Двигател: ABD
Местоположение: Kotel

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот Kotlenskiq » Пон 07 дек 2015 14:43


Защо не Сливен,не го казвам от гледна точка,че съм от него регион а от тази,че щом всяка година се провеждат там гонки,може би има потенциал,че там има необходимото място за състезания и достатъчно място за спиране и отделно погледнато като широчина не е тясно. Не налагам мнение само подкрепям колегата пуснал темата,защото както той се изказа,безопасноста е преди всичко :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот Vlad777 » Пон 07 дек 2015 15:06


Наистина пистата на Калояново не е подходяща за Драг на добре подготвени автомобили. Но пък, особено с новата част, е единствената писта в България, където може да се кара на писта.

В състезанията на пистата взимат участие около 150 автомобила. Добре подготвените за ДРАГ са максимум 5-6. Ако се откажем от удобствата на Дракон и да отидем на една права, това означава заради 5 автомобила другите 145 да не са доволни.

Ако се съберат повече желаещи може да се помисли за някакво друго мероприятие, което не отменя събора на писта Дракон.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот radotom » Пон 07 дек 2015 19:23


Vlad777 написа:Ако се съберат повече желаещи може да се помисли за някакво друго мероприятие, което не отменя събора на писта Дракон.

А! :th_up
Ето приказка, дето си заслужава да се обмисли! :vwknee


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот vili_gti » Пон 07 дек 2015 19:58


Vlad777 написа:Ако се съберат повече желаещи може да се помисли за някакво друго мероприятие, което не отменя събора на писта Дракон.
Супер мнение, искам само вметна че карам вече от около 10-тина години в БГ на драг състезанията и досега никога не е имало проблеми откъм организация, ширина, качество на трасетата и т.н. на която и да е от изброените в 1-вия ми пост писти + Божурище нали, на която вече няма как да се кара то е ясно. Притесненията за "Дракона" са ми относно тази част от пистата на която караме драг, защото там е видимо лоша и неравна настилката, колите ни винаги отскачат и комбинирано с тясната и къса права е въпрос на време да се случи немислимото - всички мисля го виждат или поне коментират. Не ме разбирайте погрешно не налагам мнение просто предлагам, но виждайки как колите ни стават по-бързи от година на година, а пистите не предлагат безопасността от която се нуждаем (конкретно за драга нали) реших да драсна 2 реда дет се вика, защото като се обърне каруцата пътища много.
Поздрави момчета и аз съм "за" организиране на дори и един драг дей отделно от събора...


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Нед 24 яну 2016 11:40


И аз съм " ЗА " организацията на отделен драг събор. Това е още една възможност да се видим с приятели и да мерим колите си с други от цялата страна при това на истинска писта за драг, а не на разни необезопасени улици с няколко познати и накрая да цъфнат от държавния Опел клуб...


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот moimoimoi » Пон 08 фев 2016 7:48


на дракон драг състезанието да е 200метра


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот vili_gti » Пон 08 фев 2016 9:45


Самото трасе на Дракона е доста неравно и предразполага към счупвания особено на по-засилени коли (визирам полуоски, карета и т.н.). Надявам се да направим един драг дей на някоя от пистите като отделно мероприятие от събора.


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Вто 09 фев 2016 22:12


Дракона иска ремонт на правата и старите участъци защото са в привидно лошо състояние...


Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предложение относно идващия събор през 2016-та

Мнениеот курвата » Сря 10 фев 2016 7:49


То ремонт си трябва на пистата със сигурност на пистата не само на прават мероприятия за драга. Но си мисля че това не зависи ни най малко от организаторите на vw събора. Калояново за сега си оставя най подходящото място за такива мероприятия



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта