Сгъваем ключ!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Kilara37
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 19:16
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: kazanlak

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Kilara37 » Пон 28 дек 2015 9:12


Какво означава този ''remote control''




xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Пон 28 дек 2015 10:01


"remote control" = дистанционно управление
Комфорт-модулът или поддържа такава функция (фабрично заложена) или не и ако не я поддържа, към такъв модул не може да се обучи нищо, което да го управлява дистанционно - нито ключ, нито аларма, пък била тя и интерфейсна!


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Xaxy » Пон 28 дек 2015 18:45


Колега аз нямам тази опция, но искам да ползвам сгъваем ключ. Какъв модул трябва да търся? Имам аларма,всичко ама съм с най-обикновен ключ. Казаха ми, че сменя ли алармата щял съм да мога ползвам сгъваем ключ?


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот tomata » Пон 28 дек 2015 19:03


Колега аз съм с модул за централно милениум. Разгледай им сайта мисля, че имат и аларма със сгаваем ключ


Потребителски аватар
Kilara37
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 19:16
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: kazanlak

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Kilara37 » Пон 28 дек 2015 21:35


xm_net написа:"remote control" = дистанционно управление
Комфорт-модулът или поддържа такава функция (фабрично заложена) или не и ако не я поддържа, към такъв модул не може да се обучи нищо, което да го управлява дистанционно - нито ключ, нито аларма, пък била тя и интерфейсна!


Аз на моя голф как да разбера каква аларма да сложа,че да я командвам с моя сгъваем ключ.Колата е МК4- АКЛ- 98г на ключа първите три букви и последните са HLC........753 A

Чувал съм че някои голфове ,като задържиш бутона за заключване на колата и вдига сама прозорците ако са били свалени.Пробвах на моята не става,само ако ключа е в ключалката ги вдига.


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Пон 28 дек 2015 22:49


Понеже тук пишат няколко човека вече и въпросите (поне последните) са към мен явно, искам пак да обясня още по-подробно и всеки сам, мисля ще може да се ориентира какво да предприеме в конкретния случай.
Голяма част от автомобилите произведени от групата VAG (Audi, VW, SEAT и Skoda) имат модели, които фабрично се оборудват с комфорт-модули, които не са предназначени да се управляват дистанционно т. е. да приемат команди изпратени чрез радиосигнал. Тези модули имат всички функции присъщи на модулите, притежаващи функция за дистанционно управление, като отключване/заключване, вдигане/сваляне на стъклата и др., но тези функции са достъпни само и единствено при работа с ключ поставен в ключалката на вратата на автомобила. Такива модули се монтират и на сравнително нови модели (последният такъв, известен на мен лично е Skoda Roomstar от 2011-та година), така че тук годината на производство не е определяща. Имайте предвид, че комфорт-модул, който фабрично не притежава опция "remote control" НЕ МОЖЕ по никакъв, ама наистина по никакъв начин да се "научи" да работи дистанционно т. е. да приема и съответно да изпълнява команди от разстояние! Който ви каже обратното, значи или не знае за какво става дума или ви заблуждава откровено! Ако сте с обикновен ключ и допълнително монтирана аларма с отделно дистанционно ("висулка"), това далеч не означава, че основният ключ е изгубен и няма проблем да си купите ключ с дистанционни функции, който да се обучи за работа с вашия автомобил, напротив - много по-вероятно е колата ви да е със "скопен" комфорт-модул и точно това да е причината за монтиране на допълнителна аларма, която да компенсира липсата на съответните функции в оригиналното оборудване. В такъв случай имате точно два варианта за действие:
1. Замяна на оригиналния модул на вашия автомобил с такъв, който поддържа опцията "remote control" (не съм запознат в детайли, но мисля, че са необходими и други дейности освен простата замяна на модулите);
2. Монтиране на допълнителен кит (аларма със съответните функции), който да компенсира липсата на комфорт-модул, поддържащ дистанционно радиоуправление;
Тук искам да отворя една скоба и да направя вметка за т. нар. "интерфейсни" аларми. Този тип алармени системи са предназначени да работят с оригиналното оборудване на съответния автомобил т. е. ако ви монтират такава аларма, нейните ключове-дистанционни (които обикновено наподобяват оригиналните ключове) ще могат да се обучат и да управляват комфорт-модула, фабрично вграден във вашата кола. Тук обаче се връщам малко по-горе и напомням, че ако вашият модул не поддържа опцията за дистанционно управление, никаква аларма не може да се обучи за работа с него - това е все едно да обясняваш на сляп човек нещо с езика на жестовете и да очакваш той да те разбере!
Надявам се, че бях достатъчно ясен и нека колегите, които бързат да се обзаведат с ключове с дистанционни функции да си имат едно наум преди да си дадат парите!

P. S. Специално за колегата Kilara37 мога да кажа, че нещо не е наред, поне според описаното от него! Ако колата наистина е със сгъваем ключ с 2 бутона със сериен номер на електрониката 1HLO959753A това означава, че комфорт-модулът на колата поддържа дистанционно управление. Би трябвало всички функции да могат да се командват дистанционно от ключа! Ако това не се случва, значи някъде по веригата има грешка и най-елементарното за което се сещам е:
1. Ключът не е от тази кола;
2. Ключът е "забравил" колата по някаква причина;
3. Има проблем в комуникацията ключ - автомобил (комфорт-модул), като причината може да е в антена, приемник или на друго място;


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот donMaranzano » Пон 28 дек 2015 23:46


Имам въпрос, аз имам сгъваем ключ, ако сложа аларма мога ли да имам аларма за колата със сгъваемият ключ.


Потребителски аватар
Kilara37
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 19:16
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: kazanlak

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Kilara37 » Вто 29 дек 2015 1:04


xm_net написа:P. S. Специално за колегата Kilara37 мога да кажа, че нещо не е наред, поне според описаното от него! Ако колата наистина е със сгъваем ключ с 2 бутона със сериен номер на електрониката 1HLO959753A това означава, че комфорт-модулът на колата поддържа дистанционно управление. Би трябвало всички функции да могат да се командват дистанционно от ключа! Ако това не се случва, значи някъде по веригата има грешка и най-елементарното за което се сещам е:
1. Ключът не е от тази кола;
2. Ключът е "забравил" колата по някаква причина;
3. Има проблем в комуникацията ключ - автомобил (комфорт-модул), като причината може да е в антена, приемник или на друго място;


Благодаря ти за подробния отговор колега.Аз колата ч взех нов внос-италиянка,и само с един сгъваем ключ.Ключа си работи добре,никакви проблеми нямам с него.Смених му кутийката и запазих старата кутия и там видях този сериен номер,но само първите 3 и последните 3 букви си личат,беше деформиран малко.Не знам какво са правили римляните,но с един познат той беше с Ауди А3 и ми показа неговата кола как си вдига стъклата,на моята не може.
Но да отбележа че може и да имам грешки в комфорт модула,имах проблем с микро-ключетата и ги смених ,след това бях си сменял на централния плафон крушките с диоди и там може да е натрупало грешки.Сега плафона съм го отремонтирал с ценров диод и резистор.
Трябва някъде в Стара Загора да има ключари,при нас в Казанлък няма такива майстори.


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Вто 29 дек 2015 9:18


Ако искаш пиши ми едно лично и ще ти дам телефон на автоключар от Стара Загора!


Потребителски аватар
He3ak0HeH
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 24 сеп 2015 17:59
Автомобил: VW Passat IV
Двигател: AFN 1999

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот He3ak0HeH » Нед 10 яну 2016 18:56


Преди 1 седмица ходих при един ключар да ми извади втори ключ, защото купих колата само с един, но уви не успя да го обучи.. Става въпрос за Passat B5 1.9 tdi 1999 ключа ми е сгъваем той извади по новият модел на сгъваемите ключове дето са на B 5.5 и не успя да го обучи каза ми да си търся същият, като моя и да отида при него да го обучи. А имам и един друг проблем който искам да споделя тук и той е следният. В началото като купих колата заключваше от шофьорската врата всички останали врати искам да кажа, че се задействаше централното. Но не всеки път ги заключваше всичките в повечето случаи само шофьорската.. Забелязах, че работи и комфорт модула, като задържа ключа се вдигат стъклата, но това само когато работи съответно сработи и централното. Иначе няма проблеми от дистанционното си отключва и заключва всеки път както и от багажника. Та въпроса ми е на какво може да се дължи този проблем да не работи коректно централното заключване и комфорт модула от шофьорската врата?
Благодаря за вниманието! :)


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Нед 10 яну 2016 23:13


Става въпрос за Passat B5 1.9 tdi 1999 ключа ми е сгъваем той извади по новият модел на сгъваемите ключове дето са на B 5.5 и не успя да го обучи каза ми да си търся същият, като моя


Разбира се, че няма да го обучи! И ако беше повече в час изобщо нямаше и да се опитва, защото щеше да знае, че електрониката на твоя ключ няма нищо общо с електрониката на ключа за фейслифтовия модел (5.5)... :c020!


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот donMaranzano » Пон 11 яну 2016 19:41


Имам следният въпрос: Намирам ключ за голф 4, сменям отпред самият ключ, възможно ли е някой да ми го обучи и да работи с моята кола?


Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот hubavito » Сря 13 яну 2016 0:55


Може може, но има няколко особености. Първо ключа трябва да се обучи към имобилайзера (таблото) особеността там е какво и от коя година е таблото, и второ самото дистанционно трябва да се обучи към комфорт модула.


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Сря 13 яну 2016 8:46


В случая колегата няма какво да обучава към имобилайзера - написал е, че ще смени "отпред самият ключ", а точно там е транспондерът (чипът), така че той всъщност ще ползва вече обучения чип от собствения си ключ. Остава му единствено да се обучи електрониката на "новия" ключ, за да сработят дистанционните функции.


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот donMaranzano » Сря 13 яну 2016 20:58


Тоест не е проблем ако намеря такъв ключ да работи с моята кола, самата електроника иначе ампулата ще си я сменя сам. Правилно ли съм разбрал? И това в Пловдив всеки ключар ли може да го направи?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта