Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещали?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот Haralampi » Съб 14 фев 2015 4:00


chef_ss - Не споря дали поведението на производителя отговаря на ситуацията и дали е достойно/адекватно, това е една друга тема, в която трябва да се вземат много неща предвид.
Макар и TPI-тата да нямат силата на сервизна акция, то конкретно при VAG неофициалното им значение е именно такова - освен случаите, в които са FYI за технологична особеност или друго, което може да се възприеме погрешно, то в повечето случаи предоставят информация за отстраняване на дефект/слабост (производствен), когато той се прояви (вместо превантивно, което е и разликата спрямо сервизните акции)...
Наличието на TPI по даден проблем (камо ли повече от едно както в случая) реално говори именно за наличието на проблем и то не в единични бройки...
За това е и силно препоръчително всеки да се информира за релевантните за своя автомобил и двигател TPI-та.
Сервизна акция се прилага единствено в крайни случаи, в които производителят си е направил сметката, че ще загуби повече пари ако не проведе превантивно някаква мярка.

Така че чисто формално си прав - TPI-тата не са "сервизни акции". Практическото им значение обаче е именно такова, особено ако човек ги проведе превантивно. А както отбелязах освен многото TPI-та свързани с проблемите с веригите при 1.2 TSI и най-вече 1.4 TSI, има и няколко сервизни акции (не е само посочената).




Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот beboyan » Съб 14 фев 2015 13:16


Да попитам с пасат 2014, 1.4 тси 160 кс. Още като го взех на 15км при смяна на скорост има едно кратко претрисане. Същото претрисане го има и при подаване на газ при постоянна скорост?

Последна промяна от beboyan на Съб 14 фев 2015 17:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот hooligan_sk » Съб 14 фев 2015 14:56


Звучи като дефектен съединител, върви да ти го диагностицират и оправят гаранционно.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот beboyan » Съб 14 фев 2015 17:39


Ходих в п.изток, където ми казаха, че дроселната клапа отваряла по бързо, и като излезе по-нов софтуер може и да се оправи.
В п.юг казаха, че е нормално и нямало как по друг начин да бъде, понеже 240 нютон метра били малко за това купе.

Къде да отида за да ми го оправят,дойде си така фабрично, преди имах 1.8тси, което един автобус помля, но то вървеше много по-добре от това 1.4 уж същите коне, а разхода същия, че даже на извънградско с половин литър повече.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот hooligan_sk » Съб 14 фев 2015 19:20


Няма къде другаде да си я оправиш, защото ще ти отпадне гаранцията. Като за начало нека някой друг шофьор я покара и да каже намира ли проблем. Възможно е стила ти на каране да е виновен за този ефект.

ПС: страхотния професионализъм на официалните дилъри... никога не пропускат да те разочароват. :newsm66


superunknown
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 21 фев 2015 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот superunknown » Съб 21 фев 2015 23:18


Здравейте,

Аз съм с малко по-стар автомобил и проблеми си има. 100000 км Голф 5 1.4 tsi 140 : тракане на нещо при пален( май веригата) . Светване на check, когато се кара при ниска скорост на 6та(70 80км/ч). Наскоро се появи притрисване на двигателя ( мигане на check) при студено палене(сменени свещи и дюза на цилиндър без ефект) .Странното, е че ако веднага загася и запаля няма проблеми. Кажете моля къде мога да я закарам, където разбират от тези двигатели.
Благодаря предварително


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот hooligan_sk » Нед 22 фев 2015 9:15


Check лампата на мотора обезателно върви със записани грешки. Веригата защо не я сменяш, чакаш да спре да трака ли? :newsm66 Ако е достатъчно разтегната, може тя да е причината за всички тези проблеми.


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот Polo6R » Нед 22 фев 2015 9:37


Тракането само при палене ли се чува? Аз съм писал в тази тема за подобен проблем.


superunknown
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 21 фев 2015 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот superunknown » Нед 22 фев 2015 9:57


Да само при палене, но това е често срещано май, мен повече ме притеснява недоизгарянето и притрисването на двигателя

Нямам нищо против да я сменя веригата, но ако е възможно да споделите къде?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот hvp800 » Нед 22 фев 2015 10:31


beboyan написа:Да попитам с пасат 2014, 1.4 тси 160 кс. Още като го взех на 15км при смяна на скорост има едно кратко претрисане. Същото претрисане го има и при подаване на газ при постоянна скорост?

Колега при мен същото тресене се получава при смяна м/у 1-ва и 2-ра, и то при по-рязко тръгване. Когато потеглям бавно няма никакво притрисане, колата е голф и кода на мотора е CAV. Така че нютоните и купето едва ли играят особена роля, освен ако и за това купе са малко 240 нютона ,а тогава сме го загазили :icon_lol


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 316
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот mukot » Нед 22 фев 2015 20:16


beboyan написа:Да попитам с пасат 2014, 1.4 тси 160 кс. Още като го взех на 15км при смяна на скорост има едно кратко претрисане. Същото претрисане го има и при подаване на газ при постоянна скорост?

Моят е същият /от профила/ и нямам претрисане. Общо взето можем само да гадаем, но е по-вероятно да е софтуерен проблем или от горивото, а не от съединителя, щом се появява и при подаване на газ без смяна на скоростите. Картите за работа на този мотор CTH са много нови и не мисля, че друг освен официалния сервиз може да помогне.


neravas
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 26 дек 2012 23:15
Автомобил: Passat
Двигател: AWT 2002
Местоположение: Sofia

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот neravas » Сря 25 фев 2015 19:04


Не е точно по темата, но да попитам 2.0 TFSI двигателя го дават по книга да се кара с А98, проблем ли е да се кара с А 95?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещал

Мнениеот hooligan_sk » Сря 25 фев 2015 23:06


Дългосрочно - да.


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещали?

Мнениеот 20vTurbo » Сря 02 мар 2016 1:06


Аз съм с 2.0 TSI на малко над 100 000 км и единственият проблем който съм имал е че бобините дадоха дефект и ги смених.


Потребителски аватар
lord_aggo
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 13:43
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2016 DFCA
Местоположение: Sofia

Re: Какъв пробег имат вашите TSI и какви проблеми сте срещали?

Мнениеот lord_aggo » Съб 12 мар 2016 11:23


Аз отскоро съм с 1.8TSI / 160пс на 93000 км, ама нещо не мога да се ориентирам с информацията в нета.
Колата ми е 2012та, тоя мотор ген1 ли е, ген2 ли е? Също така, с верига ли е или не?
Турбината с променлива геометрия ли е? :gruebel



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта