Глоба липсваща винетка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Глоба липсваща винетка

Мнениеот dodo2000 » Пет 03 юни 2016 13:08


Здравейте колеги.
Наложи се онзи ден да свърша набързо една работа извън града и за лош късмет ме спряха и писаха акт за липсваща винетка. Бихте ли казали каква е стойността на акта и дали за него важи отстъпка при заплащането му в рамките на 14 дни. Предполагам при такъв акт няма какво да се обжалва...
Между другото докато ми пишеха акта забелязах, че полицейската астра беше без винетен стикер и такъв за гражданска отговорност. Мислех да направя и аз едно клипче и да го разпространя в нета но осъзнах, че ще е губене на време и нерви да се разправям излишно с полицаите, които проверяват и глобяват за нещо, което те самите нямат. То така или иначе тази държава никога няма да се оправи и нещата да си дойдат както трябва.
Хубав ден на всички.




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Pet_rov » Пет 03 юни 2016 13:14


300 лв


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 03 юни 2016 13:19


100 лева беше за винетка глобата, 400 лева беше за гражданска, сега май е 250 с новия закон.
dodo2000 написа:че полицейската астра беше без винетен стикер и такъв за гражданска отговорност. Мислех да направя и аз едно клипче и да го разпространя в нета

Имат сключени групови полици, нямат стикери, минават и на ГТП всички


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Pet_rov » Пет 03 юни 2016 13:23


Това прочетох като инфо
http://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria ... tka-614792


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот siso_k » Пет 03 юни 2016 13:40


Няма смисъл от догатки - всичко е написано в закона -> чл. 179, ал. 3, т. 4 -> 300 лв.

В този случай НП може да се обжалва на формално основание - неспазена форма, процедура, несъответстваща правна квалификация. Иначе, по същество надали ще може да се докаже, че административното нарушение не е било извършено, за да може РС да отмени НП.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 03 юни 2016 13:59


dodo2000 написа: То така или иначе тази държава никога няма да се оправи и нещата да си дойдат както трябва.

Това го казва човек, който не е платил такса наложена от държавата :gruebel


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот dodo2000 » Пет 03 юни 2016 14:13


Колега платил съм си таксата, имам касова бележка, но поради проблеми със стъклото, че имаше спукано и ми го правиха трябваше да се свалят всички стикери и понеже спешно се наложи да пътувам извън града тръгнах без да е лепната винетката. И в този ред на мисли случайно попаднах на това решение
http://gors.court-bg.org/img/File/posta ... 332514.htm
В него съдът казва следното нещо:
Незалепянето на винетния стикер е нарушение по чл.100 ал.2 от ЗДвП, което не се санкционира по реда на визираната в НП санкционна норма на чл.179 ал.3 от ЗдвП, касаеща незаплащането на винетна такса.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот tdi fen » Пет 03 юни 2016 15:32


а някъде записано ли е че си имал винетка но тя не е била залепена


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот siso_k » Пет 03 юни 2016 15:37


dodo2000 написа:Колега платил съм си таксата, имам касова бележка, но поради проблеми със стъклото, че имаше спукано и ми го правиха трябваше да се свалят всички стикери и понеже спешно се наложи да пътувам извън града тръгнах без да е лепната винетката.


Ами да беше казал...

Ако не са минали 3 дни от издаването на АУАН-а (а дори и да са минали), напиши едно възражение до началника на съответното РУП, към което приложи копие от касовата бележка и винетката. След това, дори пак да бъде издадено НП, шансът ти да отървеш глобата леко се увеличава :c020


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот dodo2000 » Пет 03 юни 2016 15:42


Не е записано това никъде в акта. Даже полицая каза в реда за възражение да запиша, че съм забравил да си купя винетка, нищо, че обясних каква е работата. Акта ми го написаха преди два дена, в понеделник изтича последния ден за възражение. Обаче не знам къде да изпратя това възражение, понеже полицаите ме спряха на един от тунелите преди София, а аз съм от Плевен.


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот дърт милиционер » Пет 03 юни 2016 15:45


Тарикат мъж не писка.........да си мислил. Ако си в Германия или Австрия........дали ще се жалиш ? Все полицаите са ни виновни. Уж влезнахме в Евросъюза........а все си расъждаваме като Андрешко. Нищо лично. Онзи ден и на мен ми фраснаха фиш за 50лв......бях спрял на Витошка и Солунска - в пешеходната зона. Виновен си бях. Като ми написаха фиша се заговорихме и им казах , че съм пенсионер от МВР........и това ми е първия фиш .Искренно се ядосаха момчетата че са ми написали фиша , но им казах ............... че сам съм си виновен - реших да рискувам и загубих - там има и камери. Платих си чинно фиша в банката на бат Боко /Си банк / + 6 лв такса и другия път ще мисля какво правя........аз все още си живея с ореола на ненаказуем от закона. :banghead


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот dodo2000 » Пет 03 юни 2016 15:53


Много са ми интересни хора, които правят подобни сравнения с Германия, Франция, Австрия и прочие. Там едва ли глобата за липса или незалепена винетка е колкото минималната месечна заплата в България. За теб може 50 лв да са нищо пара, но за живеещите в провинцията не е така а да не говорим за глоба от порядъка на 300 лв.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот lubo007 » Пет 03 юни 2016 16:05


След като си имал винетка а не е била залепена, е трябвало като възражението да го напишеш! Щеше да има ефект при жалбата. Забравил си да я залепиш, но е била в теб - имал си!

А за патрулките, невиждам как групово минават ГТП без да ходят трошките им на преглед. И аз несъм видял патрулка с винетка! Някъде пише ли в закона че са освободени? Летят ли?!

Българияяяяяя :icon_sad


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот ABSOLUT » Пет 03 юни 2016 16:09


Имаш ли я и самата винетка от предишното стъкло, пазиш ли си касовата бележка за винетката и най-важното, на нея пише ли номера на твоя автомобил, както принципно се изискваше да се прави тази година?
Ако да, то ти си имал закупена валидна винетка за твоя автомобил в момента на проверката и можеш направо да обжалваш наказателното постановление, което ще излезе след някой друг месец.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот IRRITATING » Пет 03 юни 2016 16:12


Ако имаш винетка с касова бележка на която датата е преди тази на акта е трябвало точно това да напишеш в акта.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ognqn и 64 госта