Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Вто 20 сеп 2016 23:12


Здравейте отново колеги! Направихме един бартер с един човек и естествено се бръкнах и взех белия лебед :icon_lol така го кръсти баща ми като го видя :mrgreen Карам го от една седмица и съм много доволен, е има си тук там забележки, но перфектни неща няма. За кутията мога да кажа много положителни неща и няколко отрицателни. Положителните са, не мислиш за скорости и се наслаждаваш на пътя и на музиката, доста по-бързо превключва от човек и докато другите губят време да изреждат аз се изстрелвам :smile Все още не съм сменил номерата с хасковски, смятам да отида понеделник или вторник, сряда най-късно трябва да отида, че иначе глоба оr something :smile Отрицателните са, че на няма и 50 км/ч /там някъде/ ако се влачиш пуска 4-та скорост, но ако коригираш с крака или отпуснеш газта пак връща на 3-та, иначе се родих с автоматика и както казват хората, ръчна повече не искам да видя. Не пръска от щеката на маслото масло, не пуши и тем подобни, мощност има за сега :Mr Green Fun Антифриз трябва да допълня, че стои на минимум, не го яде за сега :icon_lol Имаше няколко дреболики които за сега оправих, сам естествено, не давам да ми барат колата разни идиоти. Едната решетка на задния десен говорител беше малко смачкана, свалих кората и наместих счупеното и почти не се забелязва да има нещо. Отзад единия от въздуховодите за задните хора на климатроника беше счупен, свалих всичко много внимателно и залепих счупеното с канаколит, беше вътре и съвсем малко и не си личи, стана като ново. Маслото смятах да го сменя днес, но не успях и остана за утре, дано времето да позволи. Изчистих я много добре, всичко лъсна, пастирах предния капак за сега, защото ми свърши пастата и за повече нямам/ще поръчам още/ полирах я цялата от-до. Имам няколко въпроса/проблема/ На втора малко вибрира колата/не е от мотора/джантите са доста зле, на едната е пукнат единия лъч. Дали е от крива джанта? Дори не знам как да го обесня, все едно се клати странично колата, така го усещам аз. Другото което е, аз съм се возил на кола със същата скоростна кутия и беше едно с едно с моята, но аз ли си втълпявам, но на връщане от 3-та на 2-ра се чува превключването, не че нещо чука или, просто се усеща повече от качването или слизането на другите предавки/може аз да си втълпявам не знам/ На 100 км/ч също започва едно тресене и се появява и изчезва, дали е от тези проклети джанти, много са зле, нямам търпение да си сложа зимните джанти, а за догодина ще го мисля.
Стига дрънкане, ето няколко снимки за звяра :smile

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последна промяна от betaserk на Вто 10 мар 2020 9:21, променено общо 6 пъти.




Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот georgi_boichev » Сря 21 сеп 2016 13:02


Честито и тук, много безаварийни километри, и без да ти създава главоболия. :th_up :love.vwclub Замисли и едно фолио на всички стъкла и джанти за първо време според мен. :c010


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Сря 21 сеп 2016 20:28


Хах благодаря ти колега! Тоя път не смятам да я правя като миналата, ще мина без лепенки и тем подобни, тъмно фолио има на всички без предните, което ме устройва напълно. На задната чистачка го няма капачето и ще търся, няма я и едната гумена тапа на фара от вътре и нея ще търся също. Днес смених маслото с новичко, антифриз още не съм долял, какъв трябва да е точно? Гледам е от розовия, само цвета ли се гледаше, как беше, че забравих. Колеги тук там ми казват, че техните имат заводска печка/имаше и моя б5.5/ та как мога да разбера дали имам без да е -5 и тогава да търся топлото, искам да проверя някак си/май ще е с разглобяване/ и има ли предпазител за този електрически нагревател? Може ли да се определи без да се разглобява, с VCDS може ли и ако да, къде? Закарах я на моя гумаджия и без да слага джантите на машината, с опипване на гумите каза, че е от тях, били издути посредата или нещо от сорта каза. С една дума са за вторични тези гуми. Това е за сега от мен, лека вечер!


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот phantom_ » Сря 21 сеп 2016 20:39


Четито и много безаварийни.. И дано никога повече да не поискаш ръчка :th_up


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот netizen » Чет 22 сеп 2016 6:37


Честито! Маслото на автомата сменихте ли?


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Чет 22 сеп 2016 11:55


Не съм, тоя пич 100 пъти повтори, че е сменено на скоро, колко може да му се вярва е друг въпрос. Може ли да се провери по някакъв начин? Знам как се сменя, но какво масло и колко се слага ми е тъмна индия. Трябва да отвия отдолу да текне малко или? На майстори не ми се ходи, защото те знаят по малко и от мен.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот netizen » Чет 22 сеп 2016 15:08


Нали казваш, че знаеш как се сменя? Ако е така, значи знаеш, че най-малкото ти трябва компютър с VCDS. Съответно знаеш, че има процедура на какви температури се източва, после как се прави калибрация на съединителите.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Чет 22 сеп 2016 19:34


Мисля, че в това видео го направиха както трябва...
Има доста други в тубата на които си нямаха и идея какво правят, някои я препълниха дори.



Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот pe6kata » Пет 23 сеп 2016 21:37


betaserk написа:На майстори не ми се ходи, защото те знаят по малко и от мен.

Кофти приказки...


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Пет 23 сеп 2016 21:53


Що, така е! Вече ходих на стария ми пасат да ми сменят маншон на карето, гледам го тоя и ми идваше да се оцапам и да го направя аз. Свали го без да знае елементарни неща, с 300 зора го измъкна и много псувни :icon_lol :banghead Извади го като пич, пльосна го на масата и му изцърка 5 грама нова грес при старата с пръста, защото беше скъсан със седмици, вкара си го обратно, аз гледах ето така :eek и вика 40 лв. Преди това го стегна под напрежение както е окачването и скърцах по пътищата като с москвич. Ако не бях пил кафе преди това сигурно щях да припадна от изненада :icon_lol :icon_lol :icon_lol След няма и седмица се скъса маншона и си го смених сам. Всичко по учебник, от-до, маншона заспа с чисто нова грес и всичко направено по учебник. Излезна ми двойно! Това беше от редките случай когато нямам време и дадох да го правят други.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Нед 25 сеп 2016 16:57


Колеги помагайте, както казах, нещо го прихваща пасатко, с всеки изминал ден става по зле, от какво може да е? Преди два дена му смених маслото с мотул 5ь30 и резервоара напълнен с дизел от предишния собственик свърши и наливам вече втори път от ЕКО.


Последна промяна от betaserk на Вто 10 мар 2020 9:24, променено общо 2 пъти.


z_chakarov
Мнения: 197
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот z_chakarov » Нед 25 сеп 2016 17:33


На видеото нищо не са вижда.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот phantom_ » Нед 25 сеп 2016 19:10


За какво става въпрос?Какъв е проблемът?


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот betaserk » Нед 25 сеп 2016 20:18


Изпушва бяло при форсиране, при свободен ход няма. вижда се пушека, как да не се вижда. Нещо като прекъсване се получава докато загрее, да не е някоя пикаеща дюза или не знам и аз какво, затова питам тук.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b6 3c 2.0 TDI BKP 140 hp, DSG

Мнениеот vlado_tonev » Нед 25 сеп 2016 20:20


Колега,провери си видеото и сам ще се убедиш че нещо не е наред с него.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта