газова бутилка годност

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: газова бутилка годност

Мнениеот muns61 » Сря 05 окт 2016 18:59


dobadoba написа:
Iezekil написа:За Е-то излезе наредба преди време,има я в нета,има Я и в другата по-обширна тема.Срока както казах е на сертификата на бутилката/или паспорта/.Или искате да ги сменяме,като гръмнат?


Въпросът със сигурността винаги е бил на първо място за мен.
Возя и децата си в колата.

Но никой не може да ме убеди, че оригинална немска бутилка няма да е сигурна след 20г, примерно, при добра поддръжка.
;)

Писах писмо и на производителя, да видим дали/какво ще ми отговори, немският ми е относително добър.

Я се поинтересувай за оригиналните метанови немски бутилки на VW.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: газова бутилка годност

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 05 окт 2016 19:48


muns61 написа:Я се поинтересувай за оригиналните метанови немски бутилки на VW.

Е на тях проблема им май е по скоро мястото на което се намират или поне аз така си мисля.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: газова бутилка годност

Мнениеот Iezekil » Чет 06 окт 2016 6:42


Кво пък значи "добра поддръжка"?Моята старата тороидална направо светеше,ама като я извадих-отдолу ръжда.За сметка на това,новата с Е-то за 2-3 години е на шупли отгоре....Няма такова понятие"поддръжка".Като караш яко бутилката прави конденз,който очевидно се стича и таи...Или слизаш с парцал на всеки 1 минутии каране да попиваш и забърсваш,или си я сменяш като мен,да ти е спокойно.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: газова бутилка годност

Мнениеот dreadx » Чет 06 окт 2016 18:06


Май няма спасение от конденза, но ако беше монтирана под колата, щеше да отнесе и всичките препарати, предназначени за разледяване на улиците през зимата.
И без каране прави конденз, понеже през нощта изстива, а през деня колата започва да се затопля, а бутилката доста по-късно поема от топлината.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: газова бутилка годност

Мнениеот ktamen » Чет 06 окт 2016 19:04


Студените тръбички на климатиците не правят конденз. Същия начин може да се използва и за бутилката.
По-лесен начин за защита е с качествена боя.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: газова бутилка годност

Мнениеот niks76 » Чет 06 окт 2016 19:52


празна пушка гърми един път на сто ,а газовата бутилка не струва милиони=на колко ЛВ си оценявате живота по закона на мърфи......


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: газова бутилка годност

Мнениеот dreadx » Чет 06 окт 2016 21:54


Няма нужда с такива изказвания да пълним темата. Тук обсъждаме техническия въпрос колко реално изкарва една бутилка и от какви фактори зависи продължителността на живота й.

Ето, че и по 6 години не изкарвали едни определени бутилки, монтирани на определено (и доста неподходящо) място. Хем уж фирмени, а не някакво гаражно производство. Да не мислиш, че собствениците на тези коли си оценяват живота на жълти стотинки, или им е забавно да си играят на руска рулетка по газ-станциите?

На мен например ми е интересно до колко успява да ръждяса 10-годишна бутилка, вследствие на гореспоменатия конденз, има ли смисъл да се свали на 5-тата година и да се обработи против ръжда, да се пребоядиса наново - ей-такива работи.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: газова бутилка годност

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 07 окт 2016 12:47


Според мен най-добре още като нова да се свали оригиналната боя на пясъкоструй, след това 2-3 ръце оловен миниум, и 2-3 ръце корабен грунт. След това няма да има каквито и да било проблеми с ръждата от вън.

Моята старата е монтирана под пода на багажника, на мястото на резервната гума. Когато я купих не беше нова, но боята й беше в прилично състояните и даже гланц имаше. Тогава (2007г.) я монтирах така както си беше. Сега обаче е качествено ръждясала. Купил съм нова - турска, и затова смятам да й приложа описаната по-горе процедура.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: газова бутилка годност

Мнениеот ktamen » Пет 07 окт 2016 13:01


Аз само веднъж съм виждал бутилка с толкова ръжда, че да е проблем за здравината и. Въпросната бутилка беше престояла поне десетина години, захвърлена на двора. Човека я донесе да и заварявам някакъв щуцер, май щеше да си пръска лозето с нея или нещо от този сорт.
Бутилката може да се поцинкова, това е най-добрата защита от корозия. Ама ми се струва, че много се вживявате и трябва да не вземате толкова сериозно писаниците по форумите. Фабричната боя си е предостатъчна, особено, ако калта и солта нямат достъп до бутилката.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: газова бутилка годност

Мнениеот Iezekil » Пет 07 окт 2016 19:16


Да отметн пак,че новата ми бутилка е на шупли,личат под боята и рано или късно ще е проблем-дали боята ще падне,или бутилката ще гръмне....не знам.Явно нещо обработката преди боядисването не е наред,или материала е некачествен.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: газова бутилка годност

Мнениеот dreadx » Пет 07 окт 2016 19:52


Ако може казвайте на кой производител са коментираните бутилки. Нормално е различните производители да имат различна успеваемост при външната защита на бутилката от корозия.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: газова бутилка годност

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 10 окт 2016 10:41


ktamen написа: ...Бутилката може да се поцинкова, това е най-добрата защита от корозия. Ама ми се струва, че много се вживявате и трябва да не вземате толкова сериозно писаниците по форумите. Фабричната боя си е предостатъчна, особено, ако калта и солта нямат достъп до бутилката.


Поцинковането не е най-добрата защита от корозия. Оловният миниум е законът против ръждата. Фабричната боя може да е достатъчна, когато бутилката е вътре в купето. При мен обаче точно калта и солта имат пълено достъп до бутилката.
Прикачени файлове
IMG_20160908_113803.jpg
IMG_20160908_113809.jpg


man1a player
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 12 юли 2012 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: газова бутилка годност

Мнениеот man1a player » Нед 27 ное 2016 0:04


С моята 30 литрова газова бутилка зареждам 2-3 литра над 80%, за да карам малко повече. Дали с новата евросонда ще ми позволява да пълня малко повечко газ?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: газова бутилка годност

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 27 ное 2016 0:19


Ще ти позволява, то новото на евро сондата е клапана, който вече не е в коша преди изпарителя а се намира директно на бутилката. Пълначката и устройството вътре си е същото.
В студеното време можеш и да пълниш догоре, няма как в тоя студ да се разшири и да гръмне, както лятото при 35 градуса и директно слънце


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: газова бутилка годност

Мнениеот ktamen » Нед 27 ное 2016 0:20


man1a player написа: новата евросонда ще ми позволява да пълня малко повечко газ?

Ако и се помолиш, ще ти позволи :th_up
Нали знаеш молитви?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта