Golf MK3 2.0 2E - парното изчезва

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Stopanski » Чет 03 ное 2016 18:54


Колега направих това което каза,откачих маркучлето от казанчето и на празен ход без газ течността тече но много слабо като я изрежа до към 2-3К оборота се получава лека струйка но това незнам дали е нормално не трябва ли да хвърля течността с голямо налягане ?




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот ktamen » Чет 03 ное 2016 19:34


Stopanski написа:Колега направих това което каза,откачих маркучлето от казанчето

Къде съм казал да откачаш маркучето :gruebel
Ако струйката е слаба, значи помпата е за смяна.
Обаче ти няма как да прецениш дали е слаба или силна. Потърси приятел с такава кола и виж как е неговата струйка.
И не вади и неговото маркуче :exclaim :exclaim :exclaim
Просто развиваш капачката и гледаш вътре в казанчето.
Или иди в сервиз, ако попаднеш на читав майстор, той ще знае каква трябва да е струйката.
А може да направиш клипче какво се случва в казанчето и да го качиш тук я видим и ние струйката.
Промиването на радиаторчето с маркуч от чешмата винаги е полезно и няма да ти струва нищо.


Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Stopanski » Чет 03 ное 2016 19:40


Като отвия капачката само без да откачам маркуча при подаване на газ антифриза слиза надолу после се възвръща което мисля че е нормално,дори и тази струя в казанчето без да откачам маркуча от него ми се струва слаба


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот ktamen » Чет 03 ное 2016 20:03


Stopanski написа:ми се струва слаба

Ако си сигурен, че е слаба, значи трябва да смениш помпата.
Ама не ми изглеждаш много сигурен.
Направи клипче.


Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Stopanski » Чет 03 ное 2016 22:12


Говорих с един майстор и в неделя ще я преслушаме и ще пиша за резултата


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: голф 3 2е парното исчезва

Мнениеот Iezekil » Нед 06 ное 2016 12:45


Stopanski написа:Пипах маркучите и двата са нормално горещи както другите по системата

Радиаторчето ти е байпасирало и няма топлоотдаване.Ако имаше-изходящия маркуч е доста по-хладък.


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот vovo6808 » Нед 06 ное 2016 20:56


И аз го имах същият проблем само че при мен и термостата започваше да отваря на 70-75 градуса. Вчера смених термостата и водната помпа защото имаше луфт и лагерите леко виеха. По лопатките на турбинката имаше натрупана ръжда във вид на топчета със диаметър около 6 мм. Сега при мен е Африка :smile


Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Stopanski » Пон 21 ное 2016 11:44


Колеги да ви кажа раэвитието по темата.смених термостата,помпата е эдрава нетече и няма луфт,свалих таблото и клапите бяха облепини много добре от предния собственик,свалих радиаторчето то нетечеше и небеше эапушено,след това я эглобих и пак нямам парно,вече незнам какво става :banghead


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот ktamen » Пон 21 ное 2016 11:54


Не виждам клипчето за струйката от тънкото маркуче.
Засега правиш само излишни ремонти и грешни изводи.
Преди няколко дни имаше тема в подарява за оригинално радиаторче за парно, на твое място бих се възползвал.


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот gadniqt » Пон 21 ное 2016 13:22


колега при мен се оказа духнала гарнитура на главата,от там въздух в системата и същите симптоми като теб...виж дали имаш газове в охладителната система,като преди това изолирайте изпарителя.

едит: viewtopic.php?f=5&t=461381
Това ми е темата,прочети и виж дали ще си припознаеш проблема :)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Iezekil » Пон 21 ное 2016 15:36


Понеже има всякакви вариации на проблема,да погледнем общия случай.
Издухала гарнитура-ще започне да губи и намира парното,може да се появят течове,задължително ще почне да губи антифриз.Ще започне и да прегрява колата.При отворена капачка на разширитела,парното ще идва.
Водна помпа-все ми се струва,че при липса на циркулация или слаба такава,колата задължително ще почне да прегрява.Съответно от там и да губи антифриз.Колегите залагат на недостатъчен дебит,ама той всъщност може да е свързан и с изпаритела.Всеки случай се проверява циркулацията на тънкия маркуч.
Запушено радиаторче-парното става слабо,понеже течност циркулира по половината/от 8/или по-малко то оловината тръбички.Как се хваща-по дебита.Вадиш маркучите,слагаш градинския маркуч,пускаш водата от чешмата и гледаш: с какво закъснение излиза,какъв е дебита-има ли налягане на изхода като на входа,поема ли цялата вода без да създава налягане и на входа.На пипане двата маркуча имат разлика в топлината,понеже все пак топлоотдават тръбичките.
Байпасирало радиаторче-входящия и изходящ маркуч са еднакво горещи.
Тук си ти-с пипането.Включи и изпаритела,по-горещ ли му е маркуча от този към парното,равномерно ли загрява,по-бързо ли загрява.Пипаш маркучите и то си показва.Най-вече горещ ли е входящия на парното и колко горещ е изходящия.
Като си свалял и таблото,сети ли се да запалиш колата и да опипаш самото радиаторче?
Загуби на вода имаш ли?


Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Stopanski » Пон 21 ное 2016 19:27


Iezekil написа:Понеже има всякакви вариации на проблема,да погледнем общия случай.
Издухала гарнитура-ще започне да губи и намира парното,може да се появят течове,задължително ще почне да губи антифриз.Ще започне и да прегрява колата.При отворена капачка на разширитела,парното ще идва.
Водна помпа-все ми се струва,че при липса на циркулация или слаба такава,колата задължително ще почне да прегрява.Съответно от там и да губи антифриз.Колегите залагат на недостатъчен дебит,ама той всъщност може да е свързан и с изпаритела.Всеки случай се проверява циркулацията на тънкия маркуч.
Запушено радиаторче-парното става слабо,понеже течност циркулира по половината/от 8/или по-малко то оловината тръбички.Как се хваща-по дебита.Вадиш маркучите,слагаш градинския маркуч,пускаш водата от чешмата и гледаш: с какво закъснение излиза,какъв е дебита-има ли налягане на изхода като на входа,поема ли цялата вода без да създава налягане и на входа.На пипане двата маркуча имат разлика в топлината,понеже все пак топлоотдават тръбичките.
Байпасирало радиаторче-входящия и изходящ маркуч са еднакво горещи.
Тук си ти-с пипането.Включи и изпаритела,по-горещ ли му е маркуча от този към парното,равномерно ли загрява,по-бързо ли загрява.Пипаш маркучите и то си показва.Най-вече горещ ли е входящия на парното и колко горещ е изходящия.
Като си свалял и таблото,сети ли се да запалиш колата и да опипаш самото радиаторче?
Загуби на вода имаш ли?

Колега няма начин да е издухала гарнитура защото нямам загуба на антифриз, пробвах с отворено казанче но парното си е същото никаква промяна,радиаторчето като го свалих го пробвах на чешмата с вряла вода и водата си циркулираше през него без проблем което ме навежда на мисълта че не е запушено,а когато е на колата и тя работи маркучите са му с различна температура не са еднакво топли изхода е по хладък от входа,помпата както казах беше проверена и нямаше луфт лопатките изглеждаха видимо добре и няма теч от нея.Термостата и той беше сменен с нов,питах няколко познати някои ми казваха че може да е направила въздушна възглавница но при смяната на термостата проверяването на радиаторчето и още няколко пъти системата беше източвана и обезвъздушавана и все мисля че ако е имала възглавница поне 1 от пътите ще станеше и ще имаше парно но няма :banghead :banghead :banghead


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот ktamen » Пон 21 ное 2016 19:33


Не беше писал, че си свалял помпата и си и гледал лопатките. Има риск дебитът и да е малък заради износено легло, но е малко вероятно.
Стисни маркучите на изпарителя между вързани с тел летвички и пробвай така дали ще имаш парно, ако пак нямаш остава да смениш радиаторчето с оригинално.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Iezekil » Пон 21 ное 2016 20:08


Писах го заради дргите колеги,не е нужно да ме цитираш.
Та изолирай изпаритела или му стисни с подходящи клещи маркуча и ще си покаже.Принципно така и така си свалял таблото,можеше да пробваш направо с друго радиаторче.
Апропо,нали си сигурен за клапата топло/студено,че работи коректно...и си сигурен,че не си разменил например жилата?


Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 2е - парното иЗчезва

Мнениеот Stopanski » Нед 27 ное 2016 15:59


Колеги най-сетне проблема се оправи.Тъй като остана само 1 вариант да е запушено радиаторчето,той се потвърди купих през седмицата ново радиаторче днес сутринта я подхванах пак наново цялото табло долу и смених радиатора и накрая парното задуха топло,благодаря на всички за съдействието.Имам един последен въпрос към вас тъй като ми остана една букса дето неможах да открия къде да я закача :
20161127_102155.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Irnik и 165 госта