Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DMS_88
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 26 мар 2009 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот DMS_88 » Сря 25 яну 2017 20:31


Здравейте колеги, изчетох темичката и изникнаха няколко въпроса. От познат в Германия ще закупя автомобил. Попълнил е днес документите онлайн за издаване на транзитни номера. Не зная дали е ползвал услугите на Крошке, но каза че ще струва 300 евро. Това ли е нормалната цена? Общо взето какви разходи бих имал по пътя насам като винетки и т.н.? Някой с пресен опит?

благодаря много




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Сря 25 яну 2017 21:54


Какво точно ще получиш за 300 евро?

Иначе май не си чел внимателно - viewtopic.php?p=4406056#p4406056
Не би трябвало да има много разлики от преди година.


Потребителски аватар
DMS_88
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 26 мар 2009 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот DMS_88 » Сря 25 яну 2017 22:01


Транзитни номера за 5 дена...

Самият той каза че не му харесва предложеното в интернет, явно е попаднал на нещо общо. Наблегнах му на Крошке. Каза че ще отиде и да направи застраховката преварително.

Всъщност тези 5 дена ме устройват за докарването до тук, но вариант ли е те да са за 30 например, за да мога да си карам тук и евентуално да я обявя за продажба?

Мога ли да карам с немските транзитни тук или трябва да се мине през КАТ задължително?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Сря 25 яну 2017 22:20


С транзитни(жълти) за 5 дена в зависимост от кефа на полицаи/митничари от околните държави може и да не стигнеш до КАТ.


Потребителски аватар
DMS_88
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 26 мар 2009 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот DMS_88 » Сря 25 яну 2017 22:24


Ааа не, само червени... моля ви се, не ме шашкайте.

До колкото помня първите транзитни номера от КАТ София се вадеха и без да присъства автомобила нали така?

Последна промяна от DMS_88 на Сря 25 яну 2017 22:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Сря 25 яну 2017 22:31


Червени с петдневна валидност мисля няма, минимално 15. Но не е добра идея да обикаляш из София с такива, действат като магнит на автокрадците. :smile


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Сря 25 яну 2017 22:49


Твоя познат иска да изкара някое евро от теб.

Червените номера са с валидност от 9/15/30/60/90....360 дни.


Потребителски аватар
DMS_88
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 26 мар 2009 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот DMS_88 » Сря 25 яну 2017 23:06


Не не със сигурност не иска, той самия беше озадачен защо е толкова много. За първи път се занимава с такива неща. Преговорихме ги нещата и каза че всичко трябва да е наред. Придържайки се към цените от предната страница и изкарването на транзитни български номера или направо регистрация, други особености не би трябвало да има или?


Bulsara
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 9:31
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Bulsara » Съб 28 яну 2017 20:45


Здравейте,

Надявам се някой да може да ми помогне по един въпрос. Харесах си кола в Германия, в автокъща. Колата е от Чехия, с чешки документи (голям и малък талон) и чешки транзитни номера. Ще имам ли някакъв проблем с докарането и регистрацията на такъв автомобил до България? Интересно ми е как стои въпросът с регистрацията в България, при положение, че колата е купена от Германия, а документално е от Чехия.

Благодаря!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Нед 29 яну 2017 10:23


Ще важат "чешките" документи. Т.е. все едно колата е внос от Чехия. Не съм запознат в детайли как и какво е необходимо, като документи, за да се регистрира кола внос от Чехия. Предполагаме не е нещо по-различно от внос от немско. Т.е. договор за ПП , транзитни номера, двата талона и застраховка . Но понеже колата се намира в немско... Може би най-добре на платформа...
Ако държиш да е с "немски" талон , трябва колата да се пререгистрира в немско и тогава чак да се снеме от регистрация и да си я докараш в Бг . Това е напълно излишно и ще има доста доп.разходи.
П.п. една темичка за внос от Чехия http://skodaclub.bg/forum/index.php?/to ... %B8%D1%8F/


petar.nikolaev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 02 фев 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот petar.nikolaev » Чет 02 фев 2017 12:36


Здравейте, с приятел, който поназнайва Немски и също така двамата знаем много добър Английски, искаме да вземем кола от Германия, но имаме няколко въпроса и ще се радваме много ако ни помогнете и отговорите на тях.
1. Ако колата е регистрирана, има TUV и застраховка, може ли да се прехвърли на мое име с тези номера и да не се налага да взимаме червени транзитни номера ами направо да тръгнем за България ?
2. Какви коли си заслужава да се внасят ? Аз оставам с впечатлиение че Опел между 1997 и 2004 са най евтини, а хич не са лоши, а в България не са толкова евтини.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Чет 02 фев 2017 12:49


По-напред в темата е отговорен въпрос 1 - не.

По въпрос 2 - няма правилен отговор, а и не е за тази тема.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 02 фев 2017 12:56


1. Няма стане , както си го замислил.
2. Не мога да ти помогна в това.
П.п. 1 не ми стана ясно ти искаш търговия ли да правиш или да си внесеш кола за лична употреба?
П.п. 2 немците не обичат да говорят на английски в собствената си страна. Но така като гледам насоките и търсенията ти, ще се справиш и на българо-сръбско-полски-руски , евентуално и на турско-арабски. Немски е много вероятно да не ти потрябва. Английския-тоже.
Успех.


petar.nikolaev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 02 фев 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот petar.nikolaev » Чет 02 фев 2017 13:06


Ами първата кола, която искаме да докараме е с цел търговия, освен ако не излезе доста добра.

И още: Ако отида с личния си автомобил и имам паспорт и наскоро направен преглед на газовата в България, ще трябва ли да минавам такъв преглед и в Германия или този, който са направили тук си важи ? Също така, когато взимаме автомобил и искаме да го върнем на собствен ход трябва да му вземем червени номера и застраховка, а ако няма TUV трябва ли да му се направи такъв ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Чет 16 фев 2017 13:49


В петък купихме едно ремарке от Германия.

Отивам за застраховка в будката на Autoschilder и искам застраховка за експорт, като повтарям няколко пъти "für export". Питат ме за къде - казвам България. Питаха ме дали България е в ЕС, но в крайна сметка ми дават документа за застраховката и излизам от там.

Плащам и отивам в Zulassungstelle-то. Плащам си таксата, дават ми талон, излизам навън, отивам да печатат номерата в друга будка, която беше по-близо и там започват да ми печатат жълти номера. Казвам им, че има грешка и аз съм за червени, а те ми казват, че застраховката и талона са за жълти.

Оказва се, че тъпата овца в другата будка, освен че ме мота 20 минути, все пак ми е направила застраховка за жълти номера за 5 дни и след това в цуласунга са ми издали талон за жълти номера.

Връщам се по обратния ред, анулират в цуласунга талона, връщат ми парите, след това оная овца още 20 минути ме бави, докато анулир застраховката и ми направи правиланата застраховка. Този път за 15 дни за червени номера за експорт "Zoll". С нея отивам в цуласунгщеле-то отново, плащам таксата за червените номера и ми дадоха нов талон - този път за червените номера.

Напечатаха ми червените номера отвън, върнах се вътре и поискаха да видят ремаркето, за да им сложат лепенки. Обаче ремаркето беше на 20 км. Казаха ми да сложа тези номера и да го закарам там. Така и направих.

С всичките разправии се оказа, че работното време на цуласунга приключи, но едно момче се съгласи да ни изчака и да ни залепи лепенките като дойдем. Имаше малък проблем, че не можахме да открием номера на рамата на ремаркето, но наблизо имаше и сервиз на TUV, където веднага го показаха къде се намира.

Промених първото мнение в темата - да се внимава още със застраховката, защото си има некадърници и там.

Общо взето таксата за ремаркето беше около 110 евро за всичко.

Интересно беше и предложението в будката да си платя и данъка там. При данък от 6-7 евро ми поискаха още 30 евро такса :eek



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта