Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Водния дух1 » Пет 31 мар 2017 20:35


Aз,отдавна преминах на евтинджоси-за около 100лв.Този ми е третия такъв (даже и марката не знам).Нямал съм проблем.Вече не робувам на марки.Всичко при акумулаторите е късмет-поне аз си мисля така.




kukata_pasat
Мнения: 862
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот kukata_pasat » Пет 31 мар 2017 21:19


Колега бекс вартата не е лош акумулатор,но не е извънземен.Справка колата ми е афн 110 кс си я купих и е със варта силвър 74 АЧ,когато стана на две години и половина(половин година след края на гаранцията) ме предаде декември на -10 градуса и се наложи да го зареждам.После нямах грижи при януарските студове,но после след една голяма оттечка за една нощ пак ме предаде после пак го заредих и според мен ще изкара лятото но за следващата зима ще трябва друг.Равносметката е,че живота му е 3 години,така че не робувай на марки както казва водния дух(не че се опитвам да те разубеждавам или да плюя реномираната марка варта)


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Водния дух1 » Пет 31 мар 2017 22:05


Някой да не си мисли ,че сегашните акумулатори ще карат като старите-по 4-5-6години.Няма да стане.Забравихте ли за'' планираното остаряване''


Потребителски аватар
beck's
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 20:03
Автомобил: Peugeot 307 2000 HDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот beck's » Съб 01 апр 2017 6:48


Еми то ми предлагаха някакъв чешки ли беше, словашки ли беше с 3 години гаранция - май по-добре към такъв да се насоча.


Потребителски аватар
beck's
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 20:03
Автомобил: Peugeot 307 2000 HDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот beck's » Съб 01 апр 2017 10:29


samo_pechka написа:
kossis написа:Редовната гаранция която е отбелязана върху етикета на самият акумулатор е 3 години !!!

Интересното е че аз не виждам такъв който да е 80 А/Ч. Има 85 А/Ч след 75 А/Ч. ???

И другото което е 85 А/Ч е 800А но не е Плюс а е Премиум. Тоест само 75 А/Ч е АГМ сух акумулатор.

Косис...Косис, много удвителни ( и въпросителни) , много нещо :) това, че не се вижда , не значи, че го няма . Според мен снимките са красноречиви има ли , няма ли :) А за цената му- върна ли старото аку? Ако си го дал-ясно. Аз не съм. У дома си е.
Изображение1893.jpg

Изображение1890.jpg

Изображение1891.jpg

Изображение1892.jpg

П.п. Моля за извинение, леко се заблудих с марката, не била Крафт, а Волткрафт....ма както и да е, според мен това не е много от значение.


Този акумулатор доста ми харесва и е на хубава онлайн цена с връщане на стар. Единствено ме притеснява, че ако стане нещо през гаранцията трябва да го пращам до друг град по куриер и процедурата става дълга и няколко дни ще съм без кола.
Тази марка дали може да се намери в Стара Загора - предлага ли ги друга фирма или само Кацарски?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот samo_pechka » Съб 01 апр 2017 11:09


Когато търсех аку, се спрях на Старт Трейдинг . Понеже забелязах , че имат представител в моя град. Като отидох на място видях, че е на Кацарски магазина. Та нищо не ти пречи да провериш и ти в http://starttrading.bg/page/8/magazini.html Гледам имат и за Стара Загора магазин . Може да ги питаш и там за тоя ( търсеният от теб ) акумулатор.


Потребителски аватар
beck's
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 20:03
Автомобил: Peugeot 307 2000 HDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот beck's » Пон 03 апр 2017 19:13


Днес ходих до магазина, но продават само AGM акумулатори с 2 години гаранция но с 4 нямат. Много ми похвалиха AGM технологията и силно ми я препоръчаха, особено за каране като моето - не всеки ден. Казаха ми, че ще ми върши страхотна работа един AGM акумулатор, но тези само 2 години гаранция малко ме притесниха. Свързах се с онлайн магазина с акумулаторите с 4 години гаранция и ми предложиха безплатна доставка, но ме притеснява, че ако трябва да се ползва гаранцията ще се наложи да стоя определен период без акумулатор и да чакам ремонта.
Дилемата ми продължава...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот tdi fen » Пон 03 апр 2017 19:33


вземи си обикновен акумулатор + зарядно за парите на agm


Потребителски аватар
beck's
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 20:03
Автомобил: Peugeot 307 2000 HDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот beck's » Пон 03 апр 2017 19:40


Аз зарядно си имам :)
В тази връзка се чудя може ли със зарядно зареждащо обикновен акумулатор да се зарежда AGM?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот ktamen » Пон 03 апр 2017 21:59


Може.
Не си мисли, че разликата е особено съществена. Вземи си евтин акумулатор за половината пари с 2 години гаранция.
Ако АГМ се скапе, все ще намерят за кво да се хванат за да не ти признаят гаранцията.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот krraynov » Пон 03 апр 2017 22:06


beck's написа:Днес ходих до магазина... Много ми похвалиха AGM технологията и силно ми я препоръчаха, особено за каране като моето - не всеки ден. Казаха ми, че ще ми върши страхотна работа един AGM акумулатор...


AGM акумулатор не е подходящ за автомобили непредназначени за такъв. AGM акумулатора много по-бързо ще сдаде багажа ако се монтира на автомобил а алтернатор и регулатор предназначени за оловни акумулатори. AGM имат необходимост от много по-прецизно управление на тока на зареждане спрямо околната температура на акумулатора и от напрежението - което не трябва да превишава 15V, за разлика от от обикновените оловни.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот ktamen » Пон 03 апр 2017 22:54


AGM е на първо място едно от многото маркетингови трибуквия, предназначени за хипнотизират потребителите.
Съвсем спокойно могат да се слагат на всякакви коли с изправни алтернатори. А изправните алтернатори не достигат напрежения от 15 волта. Всъщност тези 15 волта ще са по-вредни за обикновен оловен акумулатор, отколкото за AGM.


Потребителски аватар
beck's
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 20:03
Автомобил: Peugeot 307 2000 HDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот beck's » Вто 04 апр 2017 5:04


Благодаря ви колеги!


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот svere » Вто 04 апр 2017 5:53


Както съм писал в темата с АГМ ВТОРА УПОТРЕБА изкарах вече 3-та зима ако и не е 4-та. Забравих вече кога съм го взимал. Акумулатора го продаваше колега, според който на БМВ-то му отчиташе, че е за смяна. Мисля, че го бях взел за 80лв (по спомен). Тази зима имаше големи студове, пасата го карам рядко, защото имам и поло газ/бензин. Никога не е зареждан!...... прави изключение, когато преди време имах утечка, която го разреждаше. Оправих утечката и сега нямам никакви ядове. Преди бях привърженик на 'НОВИТЕ АКУМУЛАТОРИ" .... но изкарваха точно гаранцията и аут.
Ако имате изправен алтернатор няма да имате проблем с АГМ акумулатора на кола, предвидена за оловен!...... поне аз до сега не съм имал ядове!

ПС: Акумулатора е оригинален BMW 90А, 950А пусков ток. Алтернатора ми е 120А, замислям се да слагам 140А, ама все не остава време :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот samo_pechka » Вто 04 апр 2017 9:36


АГМ акумулаторите не са чак толкова... "чупливи" :) Имат три- четири основни предимства и два минуса спрямо "другите". Държат на по-дълбок разряд, държат на повече цикли заряд/разряд/стартер, малък саморазряд и стандартно по-дълъг живот ( уж, ще видим ... ) , минусите - цена и маса/тегло.
Това противопоставяне на АГМ с/у обикновения тип аку, си е честа тема и в нашия форум :) Аз тръпна в очакване за графеновите супер-кондензатори... пардон - акумулатори ( вече и аз не знам точно какво са )
Сигурно ви е направило впечатление, че от едно известно време акумулаторите ( оловните) задържаха едни нива в цената , дори и поевтиняха ( и ще продължават ми се струва ) . Заслугата я отдавам на супер батерията на основата на графена..
Ще е интересно ако акумулатор за кола с ДВГ, да е с размерите на една средна батерия за ...таблет да речем.
И тогава ще има и бум в електромобилите. Но петролните магнати няма се дадат така леко...те "спират' прогреса ( вероятно)
П.п. малко се отклоних :redface



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: licho58, lubomir911, stoian55, tdi fen и 58 госта