Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Mariqnski
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 20:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 2.0 1996
Местоположение: Balchik
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Mariqnski » Вто 31 яну 2017 10:23


Колеги , преди година си правих парното на колата , смених радиаторчето макар , че нямаше нужда , но сложих някакво на Ава..май е скапано..клапите ги облепих с алуминиево тиксо от двете страни. Сега обаче ми прави впечатление , че колата има парно прави топло , обаче не духа горещо , а духа топло..Въпросът ми е според вас от какво може да е , дали от тази марка радиаторче или по края на клапите да не оплътнява добре това алуминиево тиксо ? Може ли да се стигне до клапата за топло и студено като се махне жабката ( колата е с климатик ) На кола без климатик съм го правил .Ако може да се стигне мисля , тази неделя да я разглобя и да сложа по края на клапата дунапрен , нещо и аз не знам , ама много се дразня .. Всичко е наред иначе , термостат , водна помпа , маркучите към радиаторчето са горещи..Споделете мнение :th_up




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Iezekil » Вто 31 яну 2017 14:41


радиаторчето


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 01 фев 2017 0:15


Просто радиаторчето няма достатъчно ламели и не успява да стопли студения въздух идващ отвън


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Водния дух1 » Сря 01 фев 2017 17:57


Ако превключиш да циркулира вътрешния въздух ще постигнеш някакъв ефект.


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Milenkatara » Сря 01 фев 2017 18:19


Водния дух1 написа:Ако превключиш да циркулира вътрешния въздух ще постигнеш някакъв ефект.

Ефекта на запотените стъкла да постигне най-много. :icon_lol


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Водния дух1 » Сря 01 фев 2017 18:21


Е,аз не говоря веднага да се превключи.


Потребителски аватар
Mariqnski
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 20:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 2.0 1996
Местоположение: Balchik
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Mariqnski » Сря 01 фев 2017 18:35


Колеги , колата има парно , размразява стъклото , топли си , стопля купето , всичко е 6 точки.. Даже на 2рата черта като отиде температурата , вече е почнало да духа леко топло..Просто аз очаквах парно като на дизел явно :D да духа вряло . Всичко е от възможностите на радиаторчето . Вчера повозих 2ма майстори на загрята кола и ме питаха дали съм луд ? По добро парно от това едва ли ще докараш , хахаха :) Всичко е наред значи . А пък и когато карам на обороти парното ври.. Очаквал съм невъзможното явно


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Milenkatara » Сря 01 фев 2017 18:43


Горе-долу на минута по 10 градуса вдига колата дори да е -10. При положение, че всичко по системата е изправно. (голф 3 1.8 бензин)


respekt86
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 10 яну 2013 15:09
Автомобил: Golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Ст. Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот respekt86 » Вто 06 юни 2017 11:14


Здравейте, колеги! Искам да сменя дунапрена на клапите, но така или иначе ще се сваля всичко, искам да сменя и останалите важни неща. Кажете ми събрано в един коментар всичко, което трябва да закупя и каква марка да е. Да не е нещо скъпо по възможност. Клапите искам да облепя с нещо различно от алумин. фолио, нещо по меко и дебело, което да уплатни по-добре. Кожа става ли? Фреони също искам да сложа, но не знам как и къде точно се намират.
Благодаря предварителни!


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот vladovelin » Вто 06 юни 2017 14:27


Колега, колко Фреони мислиш да сложиш???
Фреона е един / хладилният агент с който се зарежда климатика / климатроника /.
Кожа за клапите не ти препоръчвам - от горещия въздух ще се спече и няма да уплътнява.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Водния дух1 » Вто 06 юни 2017 16:56


Моите клапи ми ги правиха с тези домакинските тривки/изтривалки за маса дето са сини жълти и т.н.-грам не пропускаха клапите.Колата я продадох на един колега и няма проблеми засега-вече 3 години откакто облепиха клапите. :banana


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stypkata » Чет 12 окт 2017 1:33


Днес след 10 часова борба с немската инженерна мисъл и псуване на фашистите до 9-то коляно се отказах и пак съм без парно.Кутията на радиатора опира в металната греда на таблото и отзад в тръбичките на които се нанизват маркучите за парното и до там.4 часа се мъчих да я изкарам безуспешно.Откачих всички щипки,разделиха се с кутията на климатичния радиатор,но опира в гредата ,а нея не разбрах как да я сваля.Развих 4-те 10мм болта от двете страни на гредата (до пантите на вратите),гредата се разхлопва,но запира някъде и не излиза.Думи нямам направо колко сложно са направили една смяна на радиатор,който в зимни условия може да бъде и животоспасяващ....Днес ще опитам да го промия на място с маркуч от чешмата през тръбичките на радиатора в монтирано положение.Клапите така и не ги занитих с плоскости.Възможно ли е заради тях да ми изчезна парното? Не ми се изпотяват стъклата и не е протекло радиаторчето,но парното изчезна и исках да го извадя радиатора и да го видя в какво състояние е след 21г експлоатация и да го измия и отвън.Сигурно ламелите са задръстени с прах след толков време въпреки филтъра на купето...Изгледах всички видео клипове от нета и изчетох цялата информация ,но явно нещо ми убягва...
IMAG0854.jpg
IMAG0855.jpg
IMAG0843.jpg


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот инжектопляктор » Чет 12 окт 2017 11:16


Не ти трябват 10 часа, всичко си излиза. На Пасата ако си тарикат можеш да извадиш радиатора/кутията без да вадиш таблото дори.


Потребителски аватар
Vencitu
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Vencitu » Чет 12 окт 2017 11:30


Тези клапи със сигурност трябва да ги облепиш с нещо! А и с малко фантазия и завъртане на кутията би трябвало да излезе без проблем.Ако все пак успееш смени си и радиатора задължително за да не отваряш пак след 1-2 месеца ако се спука.
Поне аз така направих на моя мк3 преди няколко години.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот vucata » Чет 12 окт 2017 11:47


Радиаторчето няма как да ти се задръсти от външната страна с боклуци, до степен да не духа топло. Разви ли болтовете на тая планка, която е при скоростния лост. Трябва да я изкривиш към стелките, за да може да падне гредата. Имаш 2 болта долу на тунела, развий ги и махни планката.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigabu и 31 госта