Надуваем басейн-мнения

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Надуваем басейн-мнения

Мнениеот vanko_VW » Нед 02 юли 2017 9:30


Здравейте,
Спрял съм се на 2 надуваеми басейна, еднакви са като производител, разликата е в размерите.
1.https://www.baseini.net/%D0%BD%D0%B0%D0 ... 1%81%D0%BC
2.https://www.baseini.net/%D0%BD%D0%B0%D0 ... 1%81%D0%BC

Та питането ми е някой ползва/ползвал ли е такъв и как е като качество, ще се ползва предимно от деца, разбира се и аз ще си топвам снажното тяло понякога :mhihi , помпа и покривало към басейна не ми трябват.




Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот stan4o_mc » Нед 02 юли 2017 13:30


Да не плачеш като тиняса след седмица! Не случайно се слага помпа.
Аз минах такива с тръбна конструкция, тъй като надуваем нямам изкарал повече от сезон. Всяко лято купувам нов.
Прилежно измит и сгънат, ако не се е спукал по време на употреба, то се пука по сгъвките в момента на надуване за новия сезон.

Swing не съм използвал!
Смених няколко интекс-а, два бестуей-я, един... не помня, френски беше, сега пак съм с бестуей.
Имах няколко по-малки за детето от още по-тъпи марки - пълен леш, седмица - две живот.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот vanko_VW » Нед 02 юли 2017 14:00


Ми да ти кажа брата е с някъв(май интекс) и е с помпа, като гледам не върши никва работа, всъщност каза, че го чисти с някви таблетки.
По-принцип къщата е до река и водата не е проблем, а и ще се ползва около 2 седмици през лятото докато сме си на село, като си тръгнем го прибирам и следващата година живи и здрави пак ако е здрав.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот VWGT » Вто 04 юли 2017 10:15


Ние пък трета година подред ползваме един 3,5-метров intex. Никви проблеми, само дъното е избеляло на места. Даже слагаме и една пластмасова пързалка вътре, за която се притеснявах да не пробие дъното, ама за сега е ок. Помпа и хапчета си трябват, иначе ще жаборняса. Без покривалото как ще пренощува, ще се напълни с боклуци.
Нашия го взехме на някаква промоция за около 100лв всичко.
На седмица сменяме водата, не че е тинясала, ама се събират боклуци.

Един въпрос към разбиращите - покривалото помага ли за затоплянето на водата или не?


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот atrt » Вто 04 юли 2017 11:23


За затопляне на водата помага Слънцето или подгревни системи. Покривалото е против механични замърсители и дъждовна вода която променя PH-то на водата..


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот VWGT » Вто 04 юли 2017 12:04


за слънцето говорим де, дали ако басейна е покрит, водата се затопля по-бързо, отколкото ако е без покривало.

Иначе предпазва само от боклуци, от дъжд НЕ, защото има отвори.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот icoico » Вто 04 юли 2017 12:05


VWGT написа:...Един въпрос към разбиращите - покривалото помага ли за затоплянето на водата или не?


Термопокривалото задържа температурата през нощта, демек все пак помага за затоплянето, пречейки на изстиването. Оня ден се цопнах непремерено сефте в басейна- водата беше почти вряла :horror


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот M3ntata » Вто 04 юли 2017 12:17


Роднини имат на вилата интекс мисля 3метра беше, с бомпа и покривало. Втори сезон го ползват водата изкарва над 2 седмици като таблетки не ползват, но имат кеп за почистване. Отдолу задължително слагаш стари килими по цялата основа за да се подсигуриш. Иначе и 3г да издържи пак си струва понеже ако тръгнеш да водиш децата в седмицата 2-3 пъти на басейн, а така влизате всички и сте си вкъщи пък за водата да не говорим че е много по чиста.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот atrt » Вто 04 юли 2017 13:23


С кепче се чистят едрите механични замърсители.
За зелените водорасли и микроорганизми се налага използването на коагулант- събира и обединява микроорганизмите в по едри биологични замърсители, които могат да бъдат уловени от филтъра на помпата бил той картушен или пясъчен за по големи водни обеми. За убиването на тези микроорганизи се ползва хлорни съединения.

Отличен продукт е CTX триплекс- алгецид- бърз изсветлител, коагулант и активен хлор. За тези голове по половин таблетка на седмица е напълно достатъчно за да не сменяте водата целият сезон. Времето за разтваряне на таблетката зависи и от температурата на водата.

Факторите за чиста и бистра вода са три- постоянно движение-помпа, механично пречистване - филтри и химическо пречистване- препарати.

ПВЦ басейните са отлично евтино временно-сезонно решение докато изкарат. И поради малкият обем вода които обикновено събират се чистят по лесно.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот vanko_VW » Нед 06 авг 2017 20:55


Купих го, другата седмица ще го монтирам ще го използвам и ще изкажа мнение.


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот niki300 » Вто 08 авг 2017 21:45


Ние взехме за малките на село сглобяем басейн от http://www.home-max.bg/dvor-i-gradina/b ... komplekti/ . Силно се надявам да изддържи повече от едно лято. Децата много се кефят, а от време на време и ние се къпим с тях, но няма как иначе в тези жеги.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот vanko_VW » Вто 22 авг 2017 18:46


Въпреки лошото време децата успяха да се къпят 3 дни, доволен съм от басейна.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот kris11 » Вто 22 авг 2017 19:45


vanko_VW написа:Въпреки лошото време децата успяха да се къпят 3 дни, доволен съм от басейна.

Ами заведи децата на море бре човек.Водата е боза горе и надолу на пластове. Закърми ги с миди и рапани.
От второто има много -даже кокеро се назсландисва да яде / а е мелница :beer / само да не чете gergeto ,че ще ми издаде координатите :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот vanko_VW » Нед 27 авг 2017 10:46


Да ти ги докарам да ги погледаш за някой ден?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Надуваем басейн-мнения

Мнениеот kris11 » Нед 27 авг 2017 19:16


vanko_VW написа:Да ти ги докарам да ги погледаш за някой ден?

А не благодаря.Моите синове съм ги отгледал. Сега с внучката ми идва нанагорно, че ...още
П.П. Ех скъпа защо не можа да я дочакаш да и се порадваш :banghead

По темата. Приятел взе такъв басейн 3,6т вода за да го използва вместо резервоар за поливане. Освен ,че бързо зеленясва водата, вече и даде фира по вертикалната част.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта