Golf 3 97г. 1.6 AFT проблем с ел. системата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bobsata
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 08 ное 2017 23:02
Автомобил: Golf mk3
Двигател: AFT 1997
Местоположение: София

Golf 3 97г. 1.6 AFT проблем с ел. системата

Мнениеот bobsata » Нед 03 юни 2018 17:10


Здравейте колеги! Първо колата е газов инжекцион :cool Карайки си един ден, реши, да изгасне на един светофар и не пожела повече да запали, след като проверих релетата (ок) помпата(работи) газовата(включва) свещи кабели и т.н. накрая отворих бубината и зачистих делкото защото имаше стружки и явно са правили някакъв кнтакт и са пречели на ХОЛ датчика (поне аз така си го тълкувам). ОК колата запали, работи равномерно, НО не иска да поеме гориво, или въздух, защото в момента в който подам газ по-рязко оборотите падат и колата гасне. Това го прави и на газ и на бензин Когато подавам газ плавно няма проблеми. ОК сигурно ще намеря проблема и ще се справя (ако искате помагайте за това), НО основната причина да ви пиша е, че след едно от поредните давания на контакт фаровете ми решиха самосиндикално да светят на къси светлини, без да съм ги включил. Светят само късите светлини без габарити и дълги, също така установих, че реле 167 загрява доста и явно нещо го товари, (да не забравя да кажа че имам аларма с имобилайзер слагана в един гараж за аларми в една пряка на Искърско Шосе срещу дружба от някой си дядо, който вече "много много не работи" :banghead Аз подозирах отдавна, че инсталацията товари някъде, защото радиото не хваща постоянно сигнал като хората и чат пат се рестартира, освен това, при движение на автомобила, понякога особено когато подам газ, в ниски обороти колата придръпва леко (и плете обороти сутрин на бензин като е студена). Та с две думи :screwy (де да бяха две) какво мислите за постоянно работещите фарове, загряващото реле 167, рестартиращото се радио веднъж два пъти в седмицата ?

1.Нямам нагорели бушони
2.Нямам неработещи релета
3.Товари си от някъде инсталацията
4.Имам гориво :bananarock
5.Обичм си колата :drive




petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 3 97г. 1.6 AFT проблем с ел. системата

Мнениеот petrushkov » Нед 03 юни 2018 21:40


Електротехник /търпелив/ съвестен/ със степен от Хогуъртс (няма такъв), да провери кабел по кабел връзка по връзка ...... там където се е намесил "Дедо" и "Инжекционнчо" = бавен и скъп филм :(


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Golf 3 97г. 1.6 AFT проблем с ел. системата

Мнениеот Spas » Пон 04 юни 2018 11:37


viewtopic.php?f=13&t=6022

Това е твоят човек, успех! :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 94 госта