Използване на вътрешен хард диск като външен през USB ?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Използване на вътрешен хард диск като външен през USB ?

Мнениеот zografski » Чет 07 юни 2018 15:07


Излишни упражнения... ии да, колега ти е казал за SSD, освен че са бързи, не са чак толкова надеждни колкото се представят на потребителите. Съвсем пресен случай, на приятел му взимам SSD 120ГБ, точно 5мес работи и изведнъж умря... когато се цели сигурност се правят RAID-ове, а не се разчита на SSD, като това нали го казвам просто информативно ;)
Просто си вземи 1 външен хард за 100лв и заспива работата за мнооооооого дълги год(да не кажа, че сиг няма да го смениш докато си жив :D ), особено както няма да го изнасяш и ползваш редовно, това е перфектно решение за бекъп у-во или за това което ти трябва, отделно и сиг ще е по бърз при запис и четене, за разлика от този HDD, Който си намислил да ползваш, да не говорим, че според мен не е и надежден, особено и ако е 2ра ръка, ползван или дундуркан с години.




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Използване на вътрешен хард диск като външен през USB ?

Мнениеот MMX » Чет 07 юни 2018 15:28


zografski написа:Просто си вземи 1 външен хард за 100лв и заспива работата за мнооооооого дълги год(да не кажа, че сиг няма да го смениш докато си жив :D )

Каспър написа:След като външния ми 2.5 " хард се спомина за 16 часа сумарна работа за 2 години


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Използване на вътрешен хард диск като външен през USB ?

Мнениеот zografski » Чет 07 юни 2018 15:51


кво да ти кажа... bad luck, имам външен хард 2TB от 3-4г и не е мръднал, а е ползван много повече от 16ч сумарно време, включван към TV-та, лаптопи, десктоп машини, ползвам го като бекъп и е железен, отделно може да е дал фира поради грешка на колегата, може той да си го е прецакал по някакъв начин, който не споделя на нас (удъри, сътресения, влага, жега и т.н.) ;) ако е bad luck, тва е като историята за моя френд със SSD, уж ги дават вечни, умря за 5месеца ;) може да е попаднал и на дефектен такъв.
Като цяло външни дискове много честно се ползват за BACKUP у-ва, ако се чупеха на 16 работни часа, на дали щяха да се продават още ;)
То и чисто нова кола да си купиш, случва се да има и дефектни мотори или подобни изцепки на производителя, дай поради тая причина никой да не си купува нови коли :)


diwaka
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 26 дек 2012 9:02
Автомобил: MB C180 122hp BMW E39 523i
Двигател: C180 122hp E39 170hp
Местоположение: тук-там

Re: Използване на вътрешен хард диск като външен през USB ?

Мнениеот diwaka » Чет 07 юни 2018 16:07


Колеги ,а някои с мнение по-моя въпрос?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Използване на вътрешен хард диск като външен през USB ?

Мнениеот MMX » Пет 08 юни 2018 15:13


zografski написа:кво да ти кажа... bad luck, имам външен хард 2TB от 3-4г и не е мръднал, а е ползван много повече от 16ч сумарно време, включван към TV-та, лаптопи, десктоп машини, ползвам го като бекъп и е железен, отделно може да е дал фира поради грешка на колегата, може той да си го е прецакал по някакъв начин, който не споделя на нас (удъри, сътресения, влага, жега и т.н.) ;) ако е bad luck, тва е като историята за моя френд със SSD, уж ги дават вечни, умря за 5месеца ;) може да е попаднал и на дефектен такъв.
Като цяло външни дискове много честно се ползват за BACKUP у-ва, ако се чупеха на 16 работни часа, на дали щяха да се продават още ;)
То и чисто нова кола да си купиш, случва се да има и дефектни мотори или подобни изцепки на производителя, дай поради тая причина никой да не си купува нови коли :)

Не можах да разбера - вярваш, че външните дискове са по-издържливи или че твърдите дискове по принцип са вечни? Защото аз имам опит с 4-5 изгорели и въобще не ги смятам за вечни. Иначе знам за един, който се ползва всеки ден от 2001г и доскоро си беше наред. Не че е изгорял, а го спряха поради ъпгрейд на целия компютър. В 80-90% от случаите карат спокойно по 10 години, но може да свърши курса по всяко време. С други думи казано, това че твоят диск е здрав за момента нищо не означава.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта