Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Kingsix
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот Kingsix » Сря 25 юли 2018 20:41


Здравейте колеги. Голфа се изложи сравнително далече от България. Надявам се да успея да го оправя бързо и на прилична цена, но ако не стане, обмислям крайни варианти, защото откакто навърши 25, започна да издиша отвсякъде. До Брашов, Румъния се счупи връзката от лоста към скоростната кутия. Привидно всичко беше ок, докато отказа да вкарва първа. Сега първа има вместо задна, а задна изобщо няма. Става въпрос за 3ка 1.6 75кс Abu. Като вдигнах капака, лоста точно преди скоростната кутия се вадеше свободно. На 4та даже сам излиза. Има някаква четвърта пластмасова втулка, от която е останало по-малко от половината. Не знам дали още нещо не е изпаднало. Надявам се лесно да го оправят и да имат частите на склад, но някой сеща ли се как мога да го ремонтирам с подръчни средства, ако нещо не стане по близките сервизи?

И другият въпрос. Ако се окаже нещо по-сериозно и скъпо, мога ли да зарежа колата и да се прибера само с табелите и да я бракувам тук без да имам бележка от морга и т.н и мога ли да си изпатя в последствие от това? Защото тегленето от Румъния до България сигурно ще ми излезе колкото колата...




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот Vlad777 » Сря 25 юли 2018 20:51


Можеш да бракуваш колата с номерата и талона. Подписваш декларация, че колата се съхранява в частен имот (не е паркирана на общинска/държавна собственост).

Вече румънците дали ще те търсят някога - нямам представа.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот stefan4o » Сря 25 юли 2018 20:52


Можеш без бележка, но трябва да посочиш, че ще я съхраняваш в собствен имот. Става дума, като попълваш декларацията в КАТ.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 25 юли 2018 20:52


В Брашов е един от големите складове на интеркарс, части има и не са много скъпо. Колата може и да я бракуваш само с номерата и талона, просто ще трябва да попълниш декларация, че се съхранява в частен имот. Къде обаче ще я оставиш в Румъния, не знам


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот vanesto » Сря 25 юли 2018 20:56


Където и да я остави, на другия ден румънските цигани ще я разфасоват.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 25 юли 2018 21:37


Аз съм бракувал така ударен микробус, с номерата и документите, а после го продадох на един украинец. До сега не са ме търсили.

Колегата горе е прав, най-много да остане голата карусерия.


Kingsix
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот Kingsix » Чет 26 юли 2018 12:45


Оправиха го временно и би трябвало да стигне до София. Знаете ли къде мога да го закарам за ремонт и обстойна проверка на скорости, двигател и ходова част в София? Знам за съфорумците от Герман, но май са много заети.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 26 юли 2018 13:08


При Боби,на Пушкин.
Нагоре от околовръстното.
Ако още работи де.


Потребителски аватар
monty
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 22:42
Автомобил: Hyundai i20
Двигател: 998cc TGDI
Местоположение: София

Re: Мога ли да си зарежа колата в чужбина и да се прибера само с номерата, за да я бракувам?

Мнениеот monty » Чет 26 юли 2018 18:17


Работи, работи. В събота бях при него: viewtopic.php?f=13&t=242984



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта