Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1387
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот S_T_I_N_G » Вто 31 юли 2018 5:35


Здравейте питането ми е следното.
Имах каско в една компания после по съвет на моя агент ми каза премести се в еди коя си по добре е (според него няма да казвам имена за да не правя реклама ) след като се преместих завеждам щета или както се казва там паркинг щета.
В последствие разбирам че имам право да заведа само 2 щети без документ или паркинг щета .
И след тези двете щети излиза че нямам каско което което малко глупаво ми се стори.
От 4-5 години в старата компания не съм имал такива проблеми .
Въпроса ми е това да не е някаква нова политика която да приели за всички застрахователни фирми ?Да имаш лимит на щетите които може да заведеш без документ ?
Да кажа че нямам щета по моя вина просто в България сме и всеки така си отваря вратата че не му пука за колата която е до него и така .
Благодаря предварително.
И едно питане ако си направя гражданска сега кум компанията Х след това направя и каско в компанията Х ползвам ли отстъпка или само когато ги подновя ?
И кое е по добре да направя застраховка към компанията Х директно при нея или чрез брокер който да я направи към нея и така зачита ли ми се и имам ли отстъпки като и каското и гражданската са в тази компания ?




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот Mishonti » Вто 31 юли 2018 6:16


Еднакво е при всички - в годината имаш право на 2 паркинг щети, или иначе казано щети без документ. Това мисля че винаги е било така.
Относно отстъпките, аз като сключвам правя каското и застраховката на едно място и уж ми е по-евтино.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот Andonov » Вто 31 юли 2018 7:53


A като са повече от две за година какво правим? КАТ няма да се разкарат да ти пишат протокол (те и на ПТП не идват ако е с леки щети) и ?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот Mishonti » Вто 31 юли 2018 8:05


Ами чакаш другата година. Да се занулиш и тогава ползваш.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот Lupender » Вто 31 юли 2018 8:27


Не съм сигурен за дефиницията паркинг щета, може да има различни тълкувания. На мен ми се случи в рамките на един месец да заведа три щети и трите без документ - задна броня (намерих я остъргана на сутринта), предна броня (аз си я остъргах при маневриране на служебния паркинг) и предно стъкло (на Студена от камион ме застреля камъче). Заведох щетите, попълвах документи, за щета по предната броня чертах и схема (понеже аз бях причинителя) и ми платиха всичко по сметка, даже за стъклото повече от колкото ми взеха от Кобра... После разбрах (в сервиза), че някои компании работят с възлагателни писма, а не ти дават парите.
Според агента, каското покрива щети без значение как са причинени, стига да не става въпрос за кражба на външни елементи (огледала, мигачи и пр.), които дори ако са откраднати, ако имаш счупени елементи, могат да се покрият. Така преди година му звънях за огледало и той, още преди да дойде, ме пита дали е счупено или откраднато, като каза, че за кражба няма да покрият, но ако има парчета - да.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 31 юли 2018 10:59


S_T_I_N_G написа:В последствие разбирам че имам право да заведа само 2 щети без документ или паркинг щета .


Агента е трябвало да ти разясни това преди да сключите договора. Тук вината е негова, ролята му е да ти обясни всичко и да ти съдейства при завеждане на щетите, ролята на агента не е да прибере един комисион и толкова...

S_T_I_N_G написа:И след тези двете щети излиза че нямам каско което което малко глупаво ми се стори.


Не излиза, че нямаш каско , а че нямаш право обезщетение на щети по декларация (това са щети без документ за доказване на събитието) имаш си право на обезщетение на всички останали щети (кражба, пожар, катастрофа с протокол за ПТП, катастрофа с двустранен протокол без значение вината дали е твоя или не)

S_T_I_N_G написа:От 4-5 години в старата компания не съм имал такива проблеми .

Всяка компания има общи условия упоменати на сайта им, пак напомням агент е длъжен да ти обясни основните неща

S_T_I_N_G написа:Въпроса ми е това да не е някаква нова политика която да приели за всички застрахователни фирми ?Да имаш лимит на щетите които може да заведеш без документ ?

всяка компания има своите условия , пазарна политика, едни дават до две щети по декларация, други вкарват клауза за самоучастие при втора щета, трети нямат лимит, всеки сам избира при какви условия да се застрахова, пазара е разнообразен


S_T_I_N_G написа:И едно питане ако си направя гражданска сега кум компанията Х след това направя и каско в компанията Х ползвам ли отстъпка или само когато ги подновя ?
И кое е по добре да направя застраховка към компанията Х директно при нея или чрез брокер който да я направи към нея и така зачита ли ми се и имам ли отстъпки като и каското и гражданската са в тази компания ?

Най-добрия вариант е да намериш кадърен брокер , който да се бори за клиентите си и дава добри отстъпки. Отиди в един SDI да ти направят оферта за Каско и ГО, след това отиди при твоя агент да видиш какви цени ти дава при същите условия, след това пробвай при друг за засечка и избери най-добрите условия. Мога да ти дам координати за човек София , на който съм доверил всички мои и на приятели автомобили и до сега изненади не съм имал , а говорим за доста разнообразен автопар от бараки, през ретро автомобили, до чисто нови автомобил , казвам го във връзка с това, че не се е случило просто да оцеля конкретни добри условия за конкретна група автомобили , а за цялостно съдействие по различни казуси.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот Mishonti » Вто 31 юли 2018 12:23


Lupender написа:Не съм сигурен за дефиницията паркинг щета, може да има различни тълкувания. На мен ми се случи в рамките на един месец да заведа три щети и трите без документ - задна броня (намерих я остъргана на сутринта), предна броня (аз си я остъргах при маневриране на служебния паркинг) и предно стъкло (на Студена от камион ме застреля камъче). Заведох щетите, попълвах документи, за щета по предната броня чертах и схема (понеже аз бях причинителя) и ми платиха всичко по сметка, даже за стъклото повече от колкото ми взеха от Кобра... После разбрах (в сервиза), че някои компании работят с възлагателни писма, а не ти дават парите.
Според агента, каското покрива щети без значение как са причинени, стига да не става въпрос за кражба на външни елементи (огледала, мигачи и пр.), които дори ако са откраднати, ако имаш счупени елементи, могат да се покрият. Така преди година му звънях за огледало и той, още преди да дойде, ме пита дали е счупено или откраднато, като каза, че за кражба няма да покрият, но ако има парчета - да.



Така - ти си завел 3 щети една след друга, но реално обезщетението ти е веднъж - всичко на един път. Аз имам предвид следното - имаш право на две обезщетения годишно (без значение дали с доверен сервиз или пари кеш) - а това колко щети си завел е съвсем различно. Може да са 10 заведени щети и едно обезщетение, а може и 2 заведени щети с 2 обезщетения. Ти си избираш кога да ти се прави колата.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 31 юли 2018 12:47


Mishonti написа:
Lupender написа:Не съм сигурен за дефиницията паркинг щета, може да има различни тълкувания. На мен ми се случи в рамките на един месец да заведа три щети и трите без документ - задна броня (намерих я остъргана на сутринта), предна броня (аз си я остъргах при маневриране на служебния паркинг) и предно стъкло (на Студена от камион ме застреля камъче). Заведох щетите, попълвах документи, за щета по предната броня чертах и схема (понеже аз бях причинителя) и ми платиха всичко по сметка, даже за стъклото повече от колкото ми взеха от Кобра... После разбрах (в сервиза), че някои компании работят с възлагателни писма, а не ти дават парите.
Според агента, каското покрива щети без значение как са причинени, стига да не става въпрос за кражба на външни елементи (огледала, мигачи и пр.), които дори ако са откраднати, ако имаш счупени елементи, могат да се покрият. Така преди година му звънях за огледало и той, още преди да дойде, ме пита дали е счупено или откраднато, като каза, че за кражба няма да покрият, но ако има парчета - да.



Така - ти си завел 3 щети една след друга, но реално обезщетението ти е веднъж - всичко на един път. Аз имам предвид следното - имаш право на две обезщетения годишно (без значение дали с доверен сервиз или пари кеш) - а това колко щети си завел е съвсем различно. Може да са 10 заведени щети и едно обезщетение, а може и 2 заведени щети с 2 обезщетения. Ти си избираш кога да ти се прави колата.

Няма как да получиш общо обезщетение за три отделни събития, всяко събитие се завежда под отделна щета и се получава отделно обезщетение.
сега трябва да се разберете кой на какво казва "щета" , защото единия казва "щета" на събитие , а другия нарича "щета" един увреден детайл , което е грешно

Последна промяна от DoH_KuXoT на Вто 31 юли 2018 13:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот Lupender » Вто 31 юли 2018 13:02


Ами при мен има три отделни събития, всяко от което води до отделна щета, т.е. има три увредени елемента. За всяко от тези събития съм викал човек и съм попълвал документи. За всяко нещо съм получил пари. Сега каква е разликата между събитието и уврудуния елемент и как ги разграничават застрахователите - не знам.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 31 юли 2018 13:08


Lupender написа:Ами при мен има три отделни събития, всяко от което води до отделна щета, т.е. има три увредени елемента. За всяко от тези събития съм викал човек и съм попълвал документи. За всяко нещо съм получил пари. Сега каква е разликата между събитието и уврудуния елемент и как ги разграничават застрахователите - не знам.

ти си имаш три отделни събития, регистрирал си три отделни щети , във всяка щета може да има и по 5 детайла ако са от едно събитие.


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1387
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Има ли лимит за завеждане на щети при каско

Мнениеот S_T_I_N_G » Вто 31 юли 2018 19:54


Така агента с който работих и ми правеше каско и гражданската не предпочитам да работя с него за напред след като ми спести тези подробности .
Както виждате не казвам имена и хора да няма сърдити .
DoH_KuXoT ако искаш ми прати на лично инфото за човека който препоръчваш ще се чуем с него и ще видя и ще си преценя .
Но да това с премълчаването за мен си е проблем понеже на мен все ми се случва нещо на колата :(
И все трябва да мисля какво да правя след като някои кретен ме одере или ме ожули или ми удари я заден калник я предните врати с врата .
За това просто питам :( понеже тази грешка не искам да я допусна отново нали като отиде човек някъде и се почва няма проблем всичко е ок и после разбирам в последствие къде са подводните камани .
А и е неприятно с някой да работиш 4 години и накрая да постъпи така и да премълчи информацията.
Но както и да е :)
Благодаря за мненията и съветите :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта