Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот bangobango » Съб 04 авг 2018 15:39


Здравейте,
Както се казва този раздел - Направи си сам......беля. Задната дясна врата на пасата (седан) не се отваряше в послените 2 месеца. Нито централното я отключваше, нито вътре с ръчката за отваряне се отключваше....пълен блокаж. Като се опитвах отвътре с ръчката да я отключа, пинчето изскачаше, но като пусна ръчката и то се прибираше. Реших да я разглобявам и стигнах много далече. Махнал съм двата панела, пластмасовия и алуминиевия и на вратата е останала само бравата, която какво ли не правя и не се отключва и това е. Блъскам като откачен и не се отключва. Какво да правя или къде да ида само да я отворим, аз нататък знам какво да правя.




Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот piron45 » Съб 04 авг 2018 16:27


Не става ли да дръпнеш лостчетата дето са отвън на бравата за отключване и отваряне. Ако не става по никакъв начин пробвай някак си да стигнеш до щифтовете на пантите и да ги извадиш.


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 722
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот williams_vn » Съб 04 авг 2018 17:47


от кои град си ? провери ли захранването на модула и комуникацията към него може да и няма нищо на бравата само да няма захранване на модула или скапана комуникация


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот bangobango » Съб 04 авг 2018 19:10


Изглежда се е задействало "deadlock" както го казват по чуждите форуми. Т.е. комуникация има, но механично вътре в бравата един механизъм блокира отключването.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот Bai Sando » Съб 04 авг 2018 19:23


На голф 4-ка по същия начин предна дясна врата.Какво ли не опитвахме и не става.Накрая от вътре извадих кората и с една щанга и чук 2-3 пъти по бравата докато се разпадна и се появи заключващия механизъм.С една отвертка го освободих и се отвори.После друга здрава брава и така :smile


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот bangobango » Съб 04 авг 2018 19:31


И аз съм на път да я подкарам с козия крак. Купих си 4 нови механизма от ибея и само ми трябва да се отвори тая пуста врата. И без това и строших буксата. Значи казваш да я къртя от вътре и после да човъркам да я отключа. А дали няма да се допрецака положението и да иска флекс после?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот Bai Sando » Съб 04 авг 2018 20:20


И ние пробвахме по културния начин,но не стана.На голф 4 и пасат б5 мисля че са еднакви бравите и предполагам,че и при теб е същия проблем.Като се разпаднат пластмасариите по бравата ще стигнеш до самия механизъм който не позволява вратата да се отвори.Само го освобождаваш с отвертката и ще се отвори.Аз действах смело с щангата,понеже имаше още една 4-ка за части и ми беше все тая какво ще се счупи :mhihi


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот teodorpc » Съб 04 авг 2018 20:48


Бравата се отваря сравнително лесно от ключар и още по-лесно сам :). Прекъсват се двете кабелчета за моторчето на бравата, ако се навиеш да го правиш ще изровя кои цветове бяха. Подаваш на моторчето по-високо напрежение, аз ползвах 20V от батерия за гайковерт и се отваря без да чупиш нищо. После пак запояваш кабелчетата. Може и от буксата директно на пиновете, но е завряна и ми беше по-лесно да ги резна. Стария механизъм може да се ремонтира успешно, при мен още си работи 4-ти месец
viewtopic.php?f=11&t=473551&p=4641559#p4641559


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 04 авг 2018 21:35


Много добра тема.


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот bangobango » Съб 04 авг 2018 22:46


Благодаря на всички за идеите. Тъй като първо къртя и чупя, а после гледам по форумите кое как се вади, счупих буксата на бравата и не мога да и давам ток по никакъв начин, затова единственото ми спасение изглежда е разбиването с козия крак и после човъркане с отвертка да отключа.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот Vasseto » Нед 05 авг 2018 11:12


Погледни новите заключващи механизми и се ориентирай по тях какво трябва да натиснеш с права отверка. То е едно П-образно желязо. Намира се отвътрешната страна на механизма. Освобождаваш го с отверката и ще можежш да я отвориш без проблем.


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот bangobango » Нед 05 авг 2018 12:24


Отворих я. Чука и клещите играха. Разкостих пластмасите на механизма и му изкормих чарковете и се освободи бравата. Сега е отворена и продължавам напред.


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот bangobango » Пон 06 авг 2018 19:55


Колеги, продължение.
Дясната задна врата вече пее. Днес започнах задната лява. Нейната история е от както имам колата. Винаги се е отключвала и заключвала, но ръчно. Централното не я управлява, нито с дистанционно, нито с бутоните от шоф врата. Разглобих я и свързах новата брава за да тествам и се оказа, че и тя не работи. Възможно ли е проблема да е в машинката за стъклото или направо към комфорт модула да се обърна. Да отбележа, че стъклото си работи като се пуска и сваля от самата врата, но не може да се пуска и сваля с копчето на шоф врата.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот Vasseto » Пон 06 авг 2018 20:06


Провери си кабелите между вратата и купето.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ!

Мнениеот icotoooo » Вто 07 авг 2018 5:43


bangobango написа:Колеги, продължение.
Дясната задна врата вече пее. Днес започнах задната лява. Нейната история е от както имам колата. Винаги се е отключвала и заключвала, но ръчно. Централното не я управлява, нито с дистанционно, нито с бутоните от шоф врата. Разглобих я и свързах новата брава за да тествам и се оказа, че и тя не работи. Възможно ли е проблема да е в машинката за стъклото или направо към комфорт модула да се обърна. Да отбележа, че стъклото си работи като се пуска и сваля от самата врата, но не може да се пуска и сваля с копчето на шоф врата.



На баща ми Пасат Б5 седан има същия проблем,ел.стъклото работеше,но се отключваше и заключваше когато си поиска(ръчно от вратата няма проблем) и се оказа,че проблема е в снопа с кабелите.Не сме го оправяли,така си стои,чака "слънчев ден" :mhihi :mhihi :mhihi



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan, дити123 и 43 госта