От коя държава бихте си купили автомобил?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот vandu » Вто 31 юли 2018 14:16


От коя държава бихте си купили автомобил ? Не става въпрос за внос, а да отидете лично и да си го купите.
От това което знам в Холандия и Белгия са най-добрите пътища и хората най-добре си поддържат личните и служебните автомобили. Само с връщането на километрите не знам до колко го практикуват.




Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот ABSOLUT » Вто 31 юли 2018 14:48


Аз бих си купил от честно лице, първи собственик в Германия.
Май повечето автокъщи в Германия ги държат турци и други източноевропейци и се прилагат разни хитринки за подмладяване и украсяване на автомобилите, за това предпочитам от частно лице. Освен това Германия е по-близо като път или поне южната й част.


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот (bubsa) » Вто 31 юли 2018 18:57


Швейцария ми е фаворит!
За кола от Австрия и Германия не искам да чувам...


Shadows33123Shadows33123
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 29 юли 2018 21:17
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот Shadows33123Shadows33123 » Вто 31 юли 2018 19:17


Италия.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 31 юли 2018 19:28


Ето при тези, автомобилите имат доклад за техническо състояние, който включва дори удари от камъчета: https://www.autohus.de/en/
Но колите не са евтини.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 31 юли 2018 20:46


Само от Германия бих си купил!

Дойчовците си поддържат колите във фирмените сервизи на съответната марка, моята например е поддържана от сервиз на VW, скоро накарах да погледнат в историята на колата, всяка смяна бе подтвърдена.

Бил съм в Холандия 5 дена в Хага, нямате си на представа на колко коли сутрин им буксуват ремъците. Отвратих се!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот Bai Sando » Вто 31 юли 2018 22:21


Ако не бяха такива гнилочи,да.Спор няма че са стриктни и следят всичко.
Иначе аз предпочитам от Италия,дори и да е била в някой мърляч,по-добре мотор да правя,от колкото купе.


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот nikral » Сря 01 авг 2018 7:58


Колите от Швейцария са доста гнили, заради Алпите и лугата по пътищата.

Бих си купил от Англия, добри цени.


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот R.o.s.e.n » Сря 01 авг 2018 8:24


Аз бих взел от Германия, но единствено и само при условие, че я взимам директно от човек.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот santo_trafficante » Сря 01 авг 2018 11:30


hooligan_sk написа:Ето при тези, автомобилите имат доклад за техническо състояние, който включва дори удари от камъчета: https://www.autohus.de/en/
Но колите не са евтини.

От тези съм взимал, холата беше на 6 месеца 35000 км :mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 01 авг 2018 14:00


Няма лошо, те 2/3 от колите им са под етикет commercial & export only - на доста над 200К. Останалите, които предполагам че имат гаранция за употребяван автомобил, са на по-ниски пробези, но и по-скъпи.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот Каспър » Нед 12 авг 2018 8:17


nikral написа:Колите от Швейцария са доста гнили, заради Алпите и лугата по пътищата.

Бих си купил от Англия, добри цени.

Точно англичанките са супер гнили в повечето случай заради вечно влажното им време. При Пежо колите за швейцарския пазар са с по-дебела антикорозионна защита и затова след 20 години повечето от тях нямат по купето дори точка ръжда. Ръждиви са елементите на ходовата част които са незащитени, но не и купето. При 20-годишните Пежа англичанки, българки (от СФА), германки вече праговете са табу. Също в масовия случай на Швейцарския пазар е пълно с екземпляри с големи мотори и куп екстри, нещо което в Германия примерно е трудно да се види. Отделно техническата им поддръжка е на високо ниво и вероятността да случиш на кола с добра история и реални километри е голяма. Затова Швейцария е добър избор. Франция, Холандия и Белгия също са разумен избор за покупка на автомобил. Никога не бих взел от Англия, Германия, Австрия, Италия. От първите три главно заради ръждата и бедните нива на оборудване, а от Италия защото са супер мърлячи, рядко се намира гледана кола от там. Верно по-добре мотор отколкото купе, но защо въобще трябва да вземеш кола и да почнеш да правиш едно от двете :rolleyes вместо да си разтриваш швейцарката с кожа и трилитров мотор примерно :mhihi От БГ също не бих взел никога автомобил втора ръка, произведен за БГ пазара и продаван тук от наш вносител когато е бил нов, заради ниското качество което се пробутва за нашия пазар, поддръжката и ръждата след години. Лугата ни е отвратителна, поддръжката, частите и нивото на умения на сервизния персонал също. За прегледи и връщане на километри да не говорим.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот dobrin » Нед 12 авг 2018 11:32


България. Вече има Дас Велт Ауто - проверени коли с история и гаранция от Германия. Купихме на приятел Пасат Б7 2014 г. от Порше София Юг с 6 месеца гаранция или 10 000 км. След около месец се появи някакъв шум от скоростната кутия (DSG). Смениха я без пари и без никакви разправии или проблеми. Стойността на новата кутия беше 10 000 лева. Та мисля си заслужава. Да, малко по-скъпи са, но гаранция при други търговци на втора употреба в БГ, пък и извън нея, не знам да има.
Отделно от това, ако искаш да си купиш кола от човек, това може да бъде изгодно и тук. Купувал съм си кола и от автокъща. Всичко е въпрос на внимателно гледане и естествено малко късмет. Когато искаш да минимизираш момента с късмета, по-добре да купиш по възможност с гаранция.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот group® » Нед 12 авг 2018 18:36


Абсолютно Бг!
Вече 3 коли взимам от първи собственик, закупени нови тук.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя държава бихте си купили автомобил?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 12 авг 2018 19:59


Бих си купил от Германия,но директно от собственик. Всичките ми морги по стечение на обстоятелствата са били ''германки'' или ''австрийки'' и по-голямата си част купени от северозападния край . При нито една кола не съм имал ''изгнили'' проблеми-е тук-там ръждички,но нищо фрапантно. Моторите им бяха в прфектно състояние(вкл. и сегашния ми курник).Не съм имал драми с масла,греене,пушеци и т.н.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chifut и 43 госта