Наказателно постановление за зелени площи

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Наказателно постановление за зелени площи

Мнениеот expressx » Сря 17 окт 2018 9:56


Здравейте,

На 2 Януари тази година се прибрах към София и взех колата на баща ми и му оставих моята, тогава още нямах гараж и поради липса на места паркирах в една кал в която винаги има спрели коли (до блока ми е). Преди 2 месеца цъфна снимка на баща ми, че съм спрял там. Колата не е със софийска регистрация и съответно дойде в общината на съответната регистрация. По сигнал на някой добър съсед, но все тая. Преди 2 седмици дойде и акт-а, но в акта няма номер на наказателно постановление и дата, единствено подпис и дата кога е връчен. Най-вероятно ако си изгубя обедната почивка и ида до общината по ЕГН ще ми го изкарат акт-а, но не би ли било причина да се заям за това? И как изобщо се праща наказателно постановление без номер и дата?

По-принцип и снимката е грешна, на снимката ясно се вижда, че колата е снимана вечерта защото уличното осветление е пуснато и когато се обадих на инспекторката тя каза, че те вечер не обикалят, а пише, че снимката е направена в 10 сутринта. Още повече, че в 10 сутринта няма шанс да съм бил в София вече. Тоест с един адвокат това ще падне, но не ми се занимава да търся адвокати и да го обжалвам.

Да не съм разбран погрешно, искам да го платя и да ми се маха от главата, но прекалено много грешки и вече почвам да се замислям с какво да се заям и дали да търся адвокати. Мога ли да се заям за това, че ми пращат някакъв хвърчащ лист хартия с някакво си наказателно постановление без номер и дата?

Ако беше на мое име щях да ги отеба, но не е.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Наказателно постановление за зелени площи

Мнениеот Stivi » Сря 17 окт 2018 10:11


Има и по-фрапиращи случай,на нас ни дойде мейл от НАП че имаме да плащаме фиш за скорост от камера,без да знаем че има такъв /по закон трябва да дойде с писмо с обратна разписка или ако не те намерят от пощите да те потърсят полицаите на място / ,това при положение че на адреса живеят 5 човека и постоянно има някой в къщи ! Ако беше за някаква голяма сума щяхме да се разправяме,но за 10лв /колкото се оказа/ не си заслужава усилието. Та извода е че си правят каквото искат и хич не им пука :thumb_down


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Наказателно постановление за зелени площи

Мнениеот MMX » Сря 17 окт 2018 10:13


Какъв е тоя фиш за 10лв? Да не е за превишение с 2км/ч.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Наказателно постановление за зелени площи

Мнениеот Stivi » Сря 17 окт 2018 10:18


Моя грешка,за 20лв беше фиша /до 10км превишение/ ,сложил съм километрите на мястото на левовете :exclaim


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Наказателно постановление за зелени площи

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 17 окт 2018 14:13


Ако имаш време и нерви,бори ги.
Аман от неработещи държавни служители.
Все пак ние им изкарваме заплатите.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта