С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 01 ное 2018 23:08


Това VAG масло по търговската мрежа 100% няма. За 4 пъти по-скъпото в Порше, не мога да кажа, купувам от него, но не го виждам запечатано. И от 2те съм еднакво доволен, колите не ги харчат и работят добре. :mhihi




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот stefan4o » Пет 02 ное 2018 4:20


(bubsa) написа:Искаше ми се хора каращи с ваг масло да кажат как е била тубата при тях та да ми олекне ако е било без станиол.

Колега, не знам дали ще ти олекне, като ти кажа това. С или без станиол - и в двата варианта дадено масло може да е менте, говоря принципно. Станиолът не дава никаква гаранция сам по себе си, че това, което пише на тубата е това вътре... :a045


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kn9453 » Пет 02 ное 2018 19:00


samo_pechka написа:И какво им е на маслата на Шел?

В момента съм с ШЕЛЛ ! 5/40 купено от търговец който твърди че зарежда от "Орбико"
Е по-гадно масло не съм карал!!!
За 9к км. изгори 1л. най- странното е че когато е студено на пръчката показва на "средата" когато е загряло отива на "+ мах" досега масло с такова температурно разширение не съм виждал!
Отделно някак си омазнява двигателя с маслени изпарения.Около ЕГР- а е много мазно при положение че е затапен, и около вакуум помпата.
За сравнение ще кажа че колата Г4 /АХФ/ при предишни масла за 15к км 1 л винаги ми е стигал. До сега не съм повторил марка масло за 10години откакто я имам. Както споменах следващото ще бъде Петронас
Синтиум 3000 5/40 купено от Ратола.

п.с.
Когато купувах Шелл-а се свързах с "Орбико" официалния вносител на продуктите на марката с идеята да си купя от тях директно, като гаранция за оригиналност на продукта, оказа се че те могат да продават директно от тях само индустриални продукти, но автомобилните масла само от бензиностанциите.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 02 ное 2018 19:38


kn9453 написа:
samo_pechka написа:И какво им е на маслата на Шел?

До сега не съм повторил марка масло за 10години откакто я имам.


Дано не се окаже, че на AHF-чето вече му е писнало от теб. :mhihi


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот drotomir » Пет 02 ное 2018 21:43


От известно време смених маслото и сега трайно карам и бензинката и дизеловия си автомобил с EUROL Super Lite 5W-40 , специално при дизела за около 9000 км пробег се губи около 300-400 грама , навремето карах с елф и за смяна 9-10 ккм се губеха около 700 грама.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пон 05 ное 2018 14:29


kn9453 написа:
samo_pechka написа:И какво им е на маслата на Шел?

В момента съм с ШЕЛЛ ! 5/40 купено от търговец който твърди че зарежда от "Орбико"
Е по-гадно масло не съм карал!!!
...

Кажи точно модела масло, че това обяснение ми е странно за качеството. Интересното е и друго :
kn9453 написа: До сега не съм повторил марка масло за 10години откакто я имам. ..

Какъв е проблема, че постоянно сменяш различни марки масло? Колко км на година изминаваш? Как преценяваш, че дадено масло е зле или добре , то явно добро няма щот постоянно се купуват други и се тестват ..до следващото ..


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kn9453 » Вто 06 ное 2018 18:34


Кажи точно модела масло, че това обяснение ми е странно за качеството.


Маслото е "Shell Helix Ultra" 5/40 това с " кончето" на етикета. Впечатлих се от презентираната технология на Шелл за синтеза от газ. И пак казвам че Шелл няма как да произвеждат "лоши" масла, просто попаднах "търговче" !!! А и политиката на вносителя официалния е странна, но това е друга бира.
Впрочем когато купих въпросното масло отидох до Еуратек за други неща и видях че продават Шелл масла и цената не беше много по-висока от тази която дадох Аз.
Годишно минавам по 15к км на тази кола и винаги търся "по-качественото" масло обичам да експериментирам. Сега ровейки се в "тефтера" на колата установих че една марка съм я повторил и това е "Яко" но второто масло се оказа без одобрение от VW за което си бях виновен Аз.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Вто 06 ное 2018 19:58


Няма как да е калпаво, освен ако не си случил на ... реплика, както е модерно сега да се казва.
М/у другото има малко промени, сега проверих, почнали са да предлагат ултра и без PurePlus технология. Което си е стъпка назад. Но засякох все още предложения за такива, единствено в литрова опаковка. Не намерих от сигурен търговец 4 или 5 л туба с PurePlus .
Това за одобренията по ФВ : има много масла с показатели напълно покриващи и превишаващи нормите и изискванията за даден автопроизводител. Просто не всеки производител на масла е счел за нужно да си плати за сертификат от ФВ :)


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kn9453 » Вто 06 ное 2018 21:46


samo_pechka написа:... Не намерих от сигурен търговец 4 или 5 л туба с PurePlus .

В БГ сигурен търговец на Шелл според официалния вносител са търговските вериги на марката.
Когато бях в Еуратек огледах тубата на техния Шелл направи ми впечатление етикета, който беше много здраво залепен и изпънат, а на моята туба стоеше "набръчкан" и по краищата разлепен. По същия начин изглеждаха тубите и в един много рекламиран онлайн магазин който има и търговски обект, че вече и втори.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот alpinab » Чет 15 ное 2018 8:39


Случайно попаднах на това клипче как да различим реплика Кастрол от оригинала му. Изглежда достоверно. Аз не вярвах, че все още се правят ментета ама кой знае...

https://www.youtube.com/watch?v=mJFjkYukPnQ


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 15 ное 2018 8:46


В Русия се прави. Там ментетата са навсякъде и на всичко. :stumm


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Svetlix » Чет 15 ное 2018 21:49


То тук нали всичко е оригиналдЪ :D


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 15 ное 2018 23:20


При маслата имаше доста ментета преди 10тина години, тогава много внимателно търсих официални дистрибутори и тн. От доста години обаче не съм попадал, а за 10г съм сменил 9 лични автомобила + 2 на баща ми и всички съм си ги обслужвал с какви ли не масла. За последно на менте попадна Толедото ни с ADZ мотор - Тотал(прави се официално в Русия). Изгори 1л за 200-300км и веднага беше разкарано. Това беше преди 7-8г.


InTerCooLeD
Мнения: 149
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 13:55
Автомобил: VW Rabbit COOL 1.9TDI AHU
Двигател: AHU 1997
Местоположение: По света и унас

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот InTerCooLeD » Пет 16 ное 2018 8:51


Сега сложих AMSOIL EUROPEAN CAR CLASSIC 5W40 преди това карах с Мотул.Има ОГРОМНА РАЗЛИКА с Amsoil-a колата много по-тихо работи и най вече много трудно загрява явно има голямо мазане.С Мотула бързо загряваше до 92г,а сега едвам 70 градуса.Колата е Skoda Fabia 1.9SDI


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пет 16 ное 2018 10:37


InTerCooLeD написа:.Има ОГРОМНА РАЗЛИКА с Amsoil-a колата много по-тихо работи и най вече много трудно загрява явно има голямо мазане.

Според мен или си внушаваш, или има някакво съвпадение на нещата ( термостат, времето и т.н. ) . Че Амсойл е добро-да, хубаво и качествено масло е. Но да има такова ярко отражение към КПД-ето на мотора...
Най-сигурен тест ще приема, ако се върти на студено с външен двигател мотора, един път с маслото на Мотул и втори път с маслото на Амсойл. Да видим дали триенето е причината за високата температура. Отсега мога да кажа, че ще бъдеш разочарован. Просто няма да има разлика м/у двете масла. Реална нали....



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта