Монтиране на централно заключване

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
blue_shadow
Мнения: 875
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Монтиране на централно заключване

Мнениеот blue_shadow » Съб 24 фев 2007 0:31


Здр. на всички. Доста теми са изписани за централното заключване, но никъде не видях тема как да се монтира. Затова реших да ви споделя моя опит (без да претендирам за особени технически познания)
Централното заключване е хубаво нещо, но моя Голф нямаше. Питах при майстори и ми казаха космическата цена от 25лв. – машинката + монтирането х 4 врати = 100лв.!!! Затова като видях, че комплекта е на смешна цена – 20лв. реших да си купя един и да си пробвам техническите възможности. :)
1-Центално-комплект.jpg

Централното е с 2 управляващи машинки за предните врати, 2 управляеми за задните врати и управляващ модул. Първо свързах цялата система „на сухо” в стаята, за да видя дали всичко работи както трябва. След като всичко беше ОК настъпи екшъна:
Тъй като прекарването на кабелите ми беше най-малко в мъгла реших да го оставя за на края, когато най-много ми писне.
Свалих корите и дръжките на предните врати
Предните машинки ги поставих по следния начин:
3-шофьорска врата-1.JPG

Машинката е от вътрешната страна. Долната дупка си е фабична, горната я пробих с бургия 5мм. В комплекта има спици, които отрязах след отмерване в самата врата. Зелената линия е спицата. От едната страна е хваната с пъпката за машинката, а от дугата със скобичка и винт за свободния отвор на палеца за заключването (зелената точка). Регулирах при заключено положение на палеца на вратата и съответно повдигача на машинката в прибрано до край положение.
2. Задни врати:
4-Задна врата-1.JPG

След махането на корите се разкрива тази гледка. Машинката съм закрепил отвътре на фабричния отвор, като предварително отрязах с ножовка скобите и по-късата част сложих за опора, защото машинката „висеше” отдолу. (Няма как – вързал съм я с новата мания на българина която замени сезала – „свинските опашки” :) ) По-голямата част от скобата е хоризонтално, като от ляво пробих допълнително 1 дупка, а от дясно само пристегнах още 1но болтче за да не шава. Спицата съм огънал Г –образно
Изображение
и съм я свързал със скоба за фабричната спица която движи бутончето за отключване и заключване. Ето и от друг ъгъл снимка:
5-Задна врата-2.JPG

Регулирах по съшия начин като на предната врата: при заключено положение на палеца на вратата и съответно “ухото” на машинката в прибрано до край положение. Ако не иска да заключва съответно се мести малко напред скобата.
3. Окабеляването:
DSCI0008.JPG

Махнах панелите под волана и под жабката, за да мога да прокарам жиците (дори се наложи и централната конзола леко да дръпна назад) От купето към предните вратите жиците минаха през фабричните отвори, на които има гумени тапи. За задните врати махнах праговете (на щипки са захванати) и панелите, зад които са машинките за коланите – там също има фабрични отвори с гумени тапи.
За управляващата конзола взех „+” 12V от таблото (имам кабел директно от акумулатора, прекарван преди това за халогените), а „-“ (масата) взех от един болт, който се намира в ляво от таблото с бушоните.
На управляващата конзола има и изводи за дистанционно управление или аларма, но това по-нататък живи и здрави :)
Трудното беше да проумея как точно да поставя машинките, самото монтиране е сравнително лесно, само ако имаш дебели ръце ще е мъка да бъркаш във вратите :)
Ако някой реши да прави подобно нещо и има въпроси, може да ми пише ЛС.

П.С. Вече 2 години минаха от монтажа, всичко работи без проблеми :)

Последна промяна от blue_shadow на Пон 09 фев 2009 22:30, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
blue_shadow
Мнения: 875
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнениеот blue_shadow » Съб 24 фев 2007 13:58


Ако не знаете от къде да си купите комплект централно, ето на този линк ги има: http://topspeed.bg/catalogue.php?cid=50 Аз дори мислех от тук да си поръчам (въпреки че излиза скъпичко с доставката), но за късмет намерих комплекта на нашия авто-пазар :)


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Съб 24 фев 2007 14:06


Евала колега почти перфектно е има още някоя друга тънкост но добре си се справил :D :bowdown


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Layer » Съб 24 фев 2007 19:50


справил си се чудесно но имай в предвид, че ако си объркал и един мм като стане много студено може да не затваря или отваря понякога някоя машинка.
и аз сам поставял и бях се побаркал докато разбера че не съм се справил както трябва.
само че аз бях слагал на вектра :)
ДАНО ВСИЧКО Е НАРЕД ПРИ ТЕБ


airclima
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 11:34
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот airclima » Съб 24 фев 2007 22:30


Така и аз ги слагах навремено но този модел машинки са калпави и се скапват износва им се рейката защот са с голям ход а хода на лостовата система е по малък. Има едни други модели при който мотора върти зъбно колело кръгло и имат съединител продават ги в конраделектроник.


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Мнениеот Жоро Делчев » Нед 25 фев 2007 9:30


Хубава тема.Преди време си бях намерил същото централно втора употреба но след като го монтирах се оказа че машинките нямат достатъчно сила за да отключват и се отказах.На задната врата пробвал ли си дали ще може да пускаш стъклата.


Потребителски аватар
blue_shadow
Мнения: 875
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнениеот blue_shadow » Нед 25 фев 2007 18:02


Машинките имат сила и добре заключват вратите, всички стъкла се свалят свободно - преди да поставя машинките пробвах дали ще има допирни точки. Предните машинки са далече от стъклата, а задните машинки се падат точно под триъгълните стъкла, така че няма проблем. Колкото до студа засега до -6 градуса само съм ги отварял (то не си спомням тая зима да е било под -15 мах). За издръжливостта на машинките - знам че винаги има 1 голямо АКО при азиатските стоки (Тайвански са), но познавам няколко човека с такива от 2-3 год. и все още бачкат.
Както се казва времето ще покаже... дано всичко е ОК


Потребителски аватар
STAMENOV
Мнения: 112
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Златица

Мнениеот STAMENOV » Нед 25 фев 2007 18:45


колега от де купи комплекта за 20-лева


Потребителски аватар
stiix
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот stiix » Сря 28 фев 2007 17:25


Ако не знаете от къде да си купите комплект централно, ето на този линк ги има: http://topspeed.bg/catalogue.php?cid=50 Аз дори мислех от тук да си поръчам (въпреки че излиза скъпичко с доставката), но за късмет намерих комплекта на нашия авто-пазар


И аз си купих от вашия пазар такова централно :) Сега остава и да го монтирам :)


Потребителски аватар
Tunera
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Tunera » Сря 28 фев 2007 17:26


super 8)


Потребителски аватар
faynder
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот faynder » Сря 28 фев 2007 17:43


blue_shadow написа:Ако не знаете от къде да си купите комплект централно, ето на този линк ги има: http://topspeed.bg/catalogue.php?cid=50 Аз дори мислех от тук да си поръчам (въпреки че излиза скъпичко с доставката), но за късмет намерих комплекта на нашия авто-пазар :)



Супер! Съжалявам че се намесвам в темета ,но някой може ли да ми каже, кой модел Електрически стъклоподемници трябва да си купя, за Г3 с две врати и колко струва доставката?


Потребителски аватар
blue_shadow
Мнения: 875
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнениеот blue_shadow » Сря 28 фев 2007 20:26


Ми на същия сайт са баце, само трябва да идеш на автоелектроника и ще ги видиш. Подемниците са универсални, но са по-сериозна инвестиция от централното :? Ако питаш мен Варна е гооолям град -вземи потърси, все ще намериш нещо :wink: И ако почнеш да монтираш снимай и пиши :)


Потребителски аватар
faynder
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот faynder » Чет 01 мар 2007 11:52


blue_shadow написа:Ми на същия сайт са баце, само трябва да идеш на автоелектроника и ще ги видиш. Подемниците са универсални, но са по-сериозна инвестиция от централното :? Ако питаш мен Варна е гооолям град -вземи потърси, все ще намериш нещо :wink: И ако почнеш да монтираш снимай и пиши :)


Да де, ама във Варна на машинка искат по 100 лв. на врата, а целия комплект стъклоподемници в саита струва 120 лв. Затова питам дали стават, ако някои знае?


Потребителски аватар
blue_shadow
Мнения: 875
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнениеот blue_shadow » Съб 03 мар 2007 23:52


Ето и още една снимка - вътре в предната врата. Малко я бях позабравил в цифровия фотоапарат...
машинка централно вътре отпред.JPG

Последна промяна от blue_shadow на Пон 09 фев 2009 22:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ceslav
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот ceslav » Пон 21 апр 2008 17:27


Много благодаря колега за подробното описание,Токущо приключвам,но електрониката се оказа сдухана та утре ще ходя в магазина да се разправяме!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Vaklin1982 и 32 госта