Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Съб 22 дек 2018 8:59


Аз миналата зима имах глупостта да тикам една овца с летни гуми с едно Мерцедесче, когато имаше доволно сняг в Стара Загора. Хиляди пъти съжалих след това, че помагам на такива безотговорни хора, колегата, който му хрумна да идем да й помогнем после го отнесе :icon_lol . Сигурно след мен са я тикали и други хора, щото едва ли е стигнала много далече с тези летни гуми.




powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот powerade » Вто 25 дек 2018 14:49


powerade написа:....И да не съм Офф - сложих беларуските гуми колата - докато им изпадат мустачките от грайферите шума беше като на извил лагер........ Сега чакам да нахвърля снега и ще ги тествам преди да се е стопил.

Шума не е бил като на извил лагер, а си беше баш от лагера. Тия дни така се разръмжа че се принудих да го сменям вчера. Всичко утихна и сега се чуват само гумите, и то съвсем леко,така че не са и шумни като за зимна гума. В снега и на лед тръгват и спират страхотно, без абсолютно никакви забележки съм по тия 2 критерия. Явно мекия каучук и многото ламели си казват думата на леда и утъпканото. Лек ден и тежки питиета


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 25 дек 2018 21:36


Днес се качихме на Бяла черква, курорт над хижа Здравец в Родопите над Пловдив. Пътят беше заледен, а отгоре тънка покривка от пресен сняг. Идеални условия за тестване на зимни гуми.

Клебер Крисалп /стария модел/ се държаха идеално, никакво подхлъзване, просто се държаха като премиум марка. По пътя настигнах и подминах доста други автомобили.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Sonny_89 » Вто 25 дек 2018 22:19


Ако си минал през Марково, пътят до Гълъбово е общински и общо взето не се поддържа. Миналата година се качвахме в средата на януари със служебният Hover H5, който беше обут с чисто нови Nexen Winguard. Въпреки напълно заледеният и неопесъчен път, колата се държа добре, с леки колебания на най-стръмното място.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот i.stojanov » Вто 25 дек 2018 22:22


Като чета коментарите за гуми, които на лед със сняг нямат никакво приплъзване си задавам няколко въпроса:
1. Не усещате приплъзването?
2. Карате по-бавно от необходимото?
3. Карате по инерция на прав участък, което по някакъв начин не налага газ/спирачка?

Карал съм няколко различни класа гуми на различни класове автомобили. До сега никакво приплъзване без значение от стила на каране честно казано почти никога не ми се е случвало. Или ще се включи ABS, или ESP/ASR, или без системите аз ще усетя липсата на сцепление.
Твърде често ми се случва в задръстване на пресен отъпкан кишав сняг в комбинация с ниска температура я да приплъзне при потегляне, я при спиране, я при престрояване.
Просто такова животно като гуми "бетон" не съм срещал. Ама явно гумите, които купувам (винаги среден или висок клас) са от заводите в Румъния/Сърбия/Турция та не мога да случа на партида.

Мисълта ми е, че едните се представят много добре, другите - ок, трети - зле. Ама невероятни без забележки няма.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Mishonti » Вто 25 дек 2018 23:37


Курт Деликуртев написа:Клебер Крисалп /стария модел/ се държаха идеално, никакво подхлъзване, просто се държаха като премиум марка. По пътя настигнах и подминах доста други автомобили.


Няма лошо човек да се самозалъгва, дано не ти се наложи наистина да разбираш колко са далеч тези гуми от премиум марка.


rosendvd
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 10 дек 2010 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот rosendvd » Сря 26 дек 2018 1:06


Би било добре ако се споменава предавката и с колко км/ч се движите по сняг лед и други условия


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Stivi » Сря 26 дек 2018 1:35


Курт Деликуртев написа:По пътя настигнах и подминах доста други автомобили.

То и аз при всеки сняг на морето по пътя Поморие-Бургас подминавам 90% от колите /включително и скъпи 4Х4/ без да съм с премиум гуми,просто хората толкова си могат на сняг :mhihi


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Бай Иван » Чет 10 яну 2019 9:22


Миналата зима мислех да дам негативното си мнение или по-скоро разочарование от Конти 860, но не посмях мислейки, че проблема може да е в мен ( :icon_lol ). Тази обаче, четейки мненията на съфорумците, които изпитват същите "затруднения" в прясно навалян сняг - около 5см, при тръгване и спиране, а при мен и в завиване, ще дам негатива си.
Както друг съфорумец написа „крачка назад” за мен е меко казано, спрямо 830-та и А4 на Мишлен.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот i.stojanov » Чет 10 яну 2019 9:42


Съгласен с предното мнение. Май UG9 са маааааааалко по-добре. Но, както говорихме вече - няма панацея за всички за всички условия.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот tdi fen » Чет 10 яну 2019 10:34


да изкажа и моите отзиви от Uniroyal MS Plus 77 определено шарката им е малко странна за зимни гуми с тези канали приличат повече на гуми за мокро,очаквах на сняг и киша да не са на ниво,но останах изненадан държат се много добре и в дълбок,като и в утъпкан и киша върви без да поднася и боксува


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Чет 10 яну 2019 10:39


Снощи се наложи да излизам късно, покарах по пресния сняг из града, без трафик... опитах поне 10 пъти да занеса колата, абсолютен провал! С яка газ почва леко да недозавива в завой, но задницата без ръчна, абсурд да тръгне. :eek Та тоя Клебер държи доволно.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Stivi » Чет 10 яну 2019 10:57


Едно е пресен сняг и отдолу мокър асфалт,друго е утъпкан и отдолу заледен асфалт,няма такава гума дето с малко подканяне и твърда хлъзгава основа отдолу да не тръгва да те изпреварва пък била тя "магическия" за 2018 Kleber :a045


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Бай Иван » Чет 10 яну 2019 11:04


hooligan_sk написа:Снощи се наложи да излизам късно, покарах по пресния сняг из града, без трафик... опитах поне 10 пъти да занеса колата, абсолютен провал! С яка газ почва леко да недозавива в завой, но задницата без ръчна, абсурд да тръгне. :eek Та тоя Клебер държи доволно.


Между другото, на дъртия пасат (Б5), дет го кара дъртия ( :icon_lol ) сложих 4 броя в размер 15-ки, по поднесената информация от тук. Приятно изненадан. Наложи ми се да го карам няколко дни, та даже и на Витоша се качих още на първия сняг и като теб пробвах разни леки тестове. Заседнах чак като дъртия упря муцуната в една преспа.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот hooligan_sk » Чет 10 яну 2019 11:06


Постарах се да го пробвам на места, където няма да се стигне до контакт с асфалта.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта