Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот milenski_77 » Вто 29 яну 2019 16:30


DoH_KuXoT написа:Ще ми направят документ от Порше ЮГ и ще се разходя до общината , след това ще споделя

Очаквам да пишеш в темата какво е станало, че ми е интересно.




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот Dpop » Сря 30 яну 2019 12:06


Колега, дай линк към Нета, където си видял в коя Евро категория/и дали се отнася за посоченото в талона V.9 - ЕС type-approval/ е 1.9 ТДИ.
Аз намерих информация тук на 30 и 40 страница https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/ ... 011_en.pdf .
Интересно ми е в коя категория попадат Пасатите произведени в края на 2004 и началото на 2005 с еднакви двигатели.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 30 яну 2019 12:25


Dpop написа:Колега, дай линк към Нета, където си видял в коя Евро категория/и дали се отнася за посоченото в талона V.9 - ЕС type-approval/ е 1.9 ТДИ.
Аз намерих информация тук на 30 и 40 страница https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/ ... 011_en.pdf .
Интересно ми е в коя категория попадат Пасатите произведени в края на 2004 и началото на 2005 с еднакви двигатели.


по рама излиза категорията


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот Dpop » Сря 30 яну 2019 12:35


DoH_KuXoT написа:
Dpop написа:Колега, дай линк към Нета, където си видял в коя Евро категория/и дали се отнася за посоченото в талона V.9 - ЕС type-approval/ е 1.9 ТДИ.
Аз намерих информация тук на 30 и 40 страница https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/ ... 011_en.pdf .
Интересно ми е в коя категория попадат Пасатите произведени в края на 2004 и началото на 2005 с еднакви двигатели.


по рама излиза категорията


DoH_KuXoT посочи от къде, без да ме пращаш в представителството.
Въпроса е към автора на темата, във връзка с първия му пост.


kibrorgat
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 21:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот kibrorgat » Сря 30 яну 2019 12:40


Dpop написа:Колега, дай линк към Нета, където си видял в коя Евро категория/и дали се отнася за посоченото в талона V.9 - ЕС type-approval/ е 1.9 ТДИ.
Аз намерих информация тук на 30 и 40 страница https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/ ... 011_en.pdf .
Интересно ми е в коя категория попадат Пасатите произведени в края на 2004 и началото на 2005 с еднакви двигатели.

Моя пасат 1.9TDI е от този период и в талона ми пише Евро 3


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 30 яну 2019 13:28


Dpop написа:
DoH_KuXoT написа:
Dpop написа:Колега, дай линк към Нета, където си видял в коя Евро категория/и дали се отнася за посоченото в талона V.9 - ЕС type-approval/ е 1.9 ТДИ.
Аз намерих информация тук на 30 и 40 страница https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/ ... 011_en.pdf .
Интересно ми е в коя категория попадат Пасатите произведени в края на 2004 и началото на 2005 с еднакви двигатели.


по рама излиза категорията


DoH_KuXoT посочи от къде, без да ме пращаш в представителството.
Въпроса е към автора на темата, във връзка с първия му пост.

пиши ми рамата на ЛС


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот milenski_77 » Сря 30 яну 2019 16:26


Dpop написа:Колега, дай линк към Нета, където си видял в коя Евро категория/и дали се отнася за посоченото в талона V.9 - ЕС type-approval/ е 1.9 ТДИ.
Аз намерих информация тук на 30 и 40 страница https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/ ... 011_en.pdf .
Интересно ми е в коя категория попадат Пасатите произведени в края на 2004 и началото на 2005 с еднакви двигатели.

Не помня кой беше сайта (или по скоро кои), но колата ми е 2002 г. и на един приятел със същата в талона му пише Евро 3.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 11 фев 2019 14:33


Накратко един загубен ден и нищо свършено... но да споделя все пак.
Имаме документ от представителството на стойност 30лв за реална категория евро 4
Така и така ще се сменя талон реших да се впише и газовата уредба. За нея трябва голям талон за ГТП с вписана газова, съответно минала ГТП за монтираните преди 2014 или удостоверение за узаконяване ако е монтирана след 2014 година.
В общината ми цитираха наредба , която имат да не се взема предвид документ от представителството, а да се гледа да е вписана категорията в големия талон! Първата греда...
От там отидох в КАТ изтеглих си талонче от машината в лявата административна сграда, която се намира срещу изхода на каналите. Чаках 2 часа след като ми дойде реда ми казаха, че тук може да си впиша газовата уредба с документите , които нося (голям, малък талон на МПС, гражданска, ГТП с вписана минал преглед и газова, лична карта) но за евро категория документа не им трябва, защото трябва да мина канали с автомобила! Втора греда...

Накратко следва ходене отново с автомобила, канали под арката, предполагам искат да видят физически присъства ли катализатора, може и да искат да замерят емисиите, това не го знам още, ще споделя като стане ясно.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот Stivi » Пон 11 фев 2019 15:24


Вече го изядох дървото с липсата на Евро категория :thumb_down За Toyota Corolla 2006г. 90кс без вписана категория в талона за 2018-47лв за 2019-78лв :censored2 За Поморие става въпрос,от друга страна ако колата беше в София разликата със и без категория /тя е Евро 3/ е само 5лв / 46 срещу 51лв/ което напълно обезсмисля упражнението по смяна на талона icon_idea


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 12 фев 2019 11:28


Сагата приключи успешно. 23лв нови талони и вече сме с Евро4 и бензин/газ вписани в талона.
На каналите стоях един час докато повярват че съм 2001 и съм евро4 , минахме през това, че бележката ми сигурно е фалшива, че няма как да е така, слиза началника им, оказа се че нямат никави ппрограми за сверка, звъняха в представителството да им потрвърдят че бележкта е истинска. Питаха защо няма входящ номер , обясниха им че не са държавна институция и не са длъжни да пазят архив, защо не пишело с кой двигател е в бележката, обясниха, че от никоя институция намат ясни разпореждания какво да пишат в бележката и пишат каквото преценят. Вадиха ми някакви директиви 907 че трябвало да е 908 по типово одобрение.... общо взето българска му работа. Но се преборихме , много хора тепърва ще го правят и тепърва и в КАТ ще се научат как да действат, въпроса , е че всичко върви от последно разпореждане към оправяне на всички предишни в движение и всички са в шах как се действа.


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот inspektora » Вто 12 фев 2019 12:46


Потвърждавам поста на Бонго от първа страница, но за Община Варна. Първоначално искаха нов талон с вписана екокатегория, но после приеха само удостоверение от представителството (25 лв.) и коригираща декларация. Имаше разправии със служителката, защото беше началото на януари и тя още не знаеше за новите данъци :screwy Във Варна данъците традиционно са най-високи и при Евро 4, каквото е моето, си струва да се направи, още повече, че колата ще я карам още години и данъците си вървят ...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 12 фев 2019 14:02


на мен културно ми извадиха наредба с подчертани текстове, да не се приемат удостоверения от представителствата, а да се изисква голям талон със съответната категория, като ми беше обяснено, че това е наредба от няколко дни, може януари да е било още положение без яснота. След като хората са се разбудили и са си търсили правата от общината са се замислили как да стане по-сложно , но по-правилно документално, защото бележки всякакви всеки може да си сътвори...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 15 фев 2019 13:21


данъка вече е с коригирано евро4 и е 73.58лв


Потребителски аватар
HOMEP OCEM
Мнения: 83
Регистриран на: Съб 18 окт 2008 11:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот HOMEP OCEM » Сря 13 мар 2019 11:25




Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот quattro^^ » Съб 16 мар 2019 11:13


и кво като е вярно нарочно сега почват да ръсят глупости, иначе ако ви е до евро3 включително според мен никаква файда няма да се занимавате на моята е с 40лв отгоре.ако купувате сега кола ми е интересно пак ли ще искат билежки или просто ще си изкарат главата от гъза и ще се гледа стария талон, всичко друго го пишат как пък тва евро не копираха :icon_lol



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта