Борба с миризливките

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот groznika » Съб 16 фев 2019 19:00


georgebonev написа:За този комарник трябват още лепенки, че в комплекта са малко и остават доста празнини...


Моите ги взимах на една пролетна промоция от Лидъл и всичко си имаха.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Борба с миризливките

Мнениеот georgebonev » Съб 16 фев 2019 19:34


И моите от там, има ги и в по левче магазините, имат си лепенки и габърчета, но не са за плътно обкрайчване на прозорец или врата за да няма пролуки. Това имах впредвид.


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Борба с миризливките

Мнениеот mrsch66 » Съб 16 фев 2019 19:38


Да даже го видях и публикуван . Но обобщено това е работа на общината да се грижи за популацията на насекоми и гризачи но тя май сега има друга по-важна работа.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Lupender » Съб 16 фев 2019 19:58


Още от есента си отглеждаме миризливка в къщи - влязла да зимува. Детенцето не даде нито да я изхвърлям, нито да я трепа... кръстихме я Генчо и решихме да я пазим докато не се стопли времето. И Генчо си е добре, внесли сме му саксиите с цветята да си щъка на зелено, само чат пат прави по някой друг полет из стаята... И досега не съм установил да се е разсмърдял... все пак не е комар или досадна муха дето се опитва да ти влезе в носа докато спиш...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот group® » Съб 16 фев 2019 21:24


С миризливки наблюдения много нямам, но с всякакви гадини съм се борил около къщата и по къмпинигите - айкън, бандит, ала бала всички основни уж професионални съм пробвал. По-ефективно от райд няма. Взимаш един флакон от този златистия (макс или нещо такова се води) и един флакон от синия за летящи насекоми. Защото айде някой да ми каже тая гад каква е - уж лети, ама си баш пълзяща гад :mhihi Та с двата спрея пръскаш докато ти стане лошо и ако не стане, да знаеш, че нищо няма да ти помогне.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Борба с миризливките

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 16 фев 2019 21:45


Малко за айкъна ще кажа. В апартамента се напълни с хлебарки. В предишната ми работа пръскахме с айкън против бълхи и въпреки наличието на стотина кучета бълхи почти нямаше. Та взимам един айкън, разреждам го да е по концентриран с малко вода, един пулверизатор и почвам да пръскам. 1 хлебарка не умря мамка му. Обадих се на фирма, дойдоха и взеха да пръскат. С какво пръскате бе, че взеха да умират още докато работеха в помещението? Ми с айкън :eek
Избиха всичко живо, сигурно 1 кофа с хлебарки съм измел и вече трета година не съм видял хлебарка в апартамента. Та има сигурно някакво значение, от къде е купен, как се разрежда и как се пръска за да има ефект


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Борба с миризливките

Мнениеот goppa » Съб 16 фев 2019 21:47


Казват, че лекарствата нямали активната съставка, вие очаквате инсектицидите да имат такава :screwy


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот group® » Съб 16 фев 2019 21:56


Ода и аз не знам каква е тайната - двора го пръскам с Айкън и няма кърлежи и гадини.
Обаче има мравки по пътеките - пръскам ги с Айкън, обливам ги направо, а те си вадят малки сапунчета и си се къпят. Нищо им няма. Даже не бягат :no Вадя райта и можеш да видиш паниката в малките им мравешки очи. Измират, бягат, със седмици ги няма. Та не знам ...
п.с. не работя за райт


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Борба с миризливките

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 17 фев 2019 7:24


Против мравки съм използвал Фендона, полепва по тях и ги мори, държи около 2-3 месеца. Мравките понеже са умни животни изчезват, мухите също ги убива, но при тях го няма стадния принцип и няма значение че си убил много мухи, другите продължават да идват и да умират, но дразнят много


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Водния дух1 » Нед 17 фев 2019 7:39


Аз ги трепя с ''килтокс'' . Препарата е евтин и ефикасен.но си смърди на химия.Трепи и хлебарки. Но като цяло печеля само битката,а не войната... Не знам какво е това нашествие. Явно в цялата страна е така.И едно време имаше,ама чак такова не е било.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борба с миризливките

Мнениеот dobrin » Нед 17 фев 2019 8:43


Миризливките са ужас. Най-накрая сложих комарници на отваряемата част на остъклението и реших проблема с тях и всякакви други летящи. Иначе жена ми редовно опищяваше квартала.


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот summer_smile_ » Нед 17 фев 2019 10:26


За съжаление това с магнитния комарник май също не е опция при мен, най-много да се прибера някой ден и кучето да е залепнало за хладнилника... Побъркват ме гадовете, особено ако започнат да жужат около лампата. :scare3 Вечер излизам на терасата като миньор с фенерче - първо оглеждам навсякъде, особено стола, за да не седна случайно върху някоя. Пишат, че били на пари гадините, явно ще ставам милионерка... Ще пробвам с всичките неща, които препоръчахте, ако намеря нещо ефикасно ще пиша да споделя. Благодаря на всички!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Борба с миризливките

Мнениеот gergeto » Нед 17 фев 2019 13:32


Да се бориш с тия гадинки е все едно да се бориш с мухите през лятото. Това са някакви мутанти, които са адекватни дори на по -ниски от 15 градуса температури. Няма нещо конкретно което ги привлича освен топлината.Имам чувството че тия твари са оборудвани с мозък и инфраред сензори-скриват се в прането и чакат да ги приберат на топло с прането. Почти всеки път когато слезем да товарим/ разтоварим в Италия, заради по-топлия климат си качваме в камиона по няколко такива "пътници ". Няма спасение.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Stivi » Нед 17 фев 2019 13:38


summer_smile_ написа:За съжаление това с магнитния комарник май също не е опция при мен, най-много да се прибера някой ден и кучето да е залепнало за хладнилника...

Да се бориш с насекоми при положение че терасата ти ти постоянно отворена и без комарник....по-лесно ще е да издълбаеш дупка в морето ! Че то освен миризливки няма ли и комари,мухи,пеперуди и каквато друга гад се сетиш :question


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Кайзен » Нед 17 фев 2019 14:32


Миризливките не обичат миризмата на оцет.
Един от най-старите методи за предпазване от миризливки е пръскането на оцет по касите/рамките на вратите и прозорците.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 79 госта