С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 21 фев 2019 14:59


Скоро мой познат искаше да му сменят семеринг на скоростна кутия на caddy 2012 и са му отказали, защото не бил в листата им за подръжка.
В крайна сметка това официален/оторизиран сервиз ли е или само ползва слогана , за да имитира оторизираните ?
Имаше ги и тук по едно време, опитах с търсачката, но не намерих инфо ?
:gruebel




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента ?

Мнениеот group® » Чет 21 фев 2019 15:11


Мога само да отговоря на частта за темата им тук:
Темата беше платена обява и изтече времето, за което е заплатено.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента ?

Мнениеот bobocamaro » Чет 21 фев 2019 15:22


Можеш да се обърнеш към главното действащо лице, намирам някаква форма за интерактивен контакт с него.
Питай Крис! Включи се и ти!
???? ТИ ПИТАШ, аз отговарям!

Last update 12/02/2019


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента ?

Мнениеот Spas » Чет 21 фев 2019 15:25


Имат си и сайт, но така и така си запитал, може тук да се ползва темата за отзиви и коментари.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 21 фев 2019 15:34


Untitled.png
Untitled.png (21.32 KиБ) Видяна 18145 пъти


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот nikolay_ss » Чет 21 фев 2019 15:37


Имат страница във фейсбук, където са доста активни, който желае може да я потърси и лесно ще я намери.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 21 фев 2019 15:46


Страницата е ясна, "хей здравейте приятели..." 30 минутни клипове с полезно инфо в 30 секунди, не искам да умаловажавам труда на човека, и аз намирам полезно инфо там, въпроса е това официален сервиз ли е ? Защото като напишеш в Google - официален сервиз фолксваген софия - излиза и Das auto service . Като попитам в официалните представителства (мисля са ясни на всички) ми казват, че това не е официален сервиз. Общо взето се появяват във форумните сервизи за кратко, не се дава много много да им се опонира, минава известно време и изчезват. Гледам продават учебници, изнасят лекции обясняват надълго и широко кое как се прави и се умаловажава труда на всички останали, като се слагат под общ знаменател, че не стават... Което някак ме дразнеше и тук в тяхната тема. При задаване на конкретни неудобни въпроси се измъкваха ловко или не отговаряха. Общо взето ние сме най, може само да ни хвалите, критикуваме само ние.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот w_smith » Чет 21 фев 2019 15:49


Поредните играчи от ден до пладне. В ауди форума още ги подиграват заради твърдението, че една турбина се е счупила от контакт със студен въздух.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Vlad777 » Чет 21 фев 2019 16:08


Имам мнение по въпроса - сега не мога да пиша, но по-късно ще добавя някои интересни факти за сервиза!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 21 фев 2019 16:58


w_smith написа: заради твърдението, че една турбина се е счупила от контакт със студен въздух.

А ако автомобила се експлоатира около екватора?
:rolleyes


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот group® » Чет 21 фев 2019 17:40


При колегите от Ауди има писано малко тук


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 21 фев 2019 18:57


Гледах няколко от клиповете във Фейсбук, както и такива с ремонти в You Tube. Това момче Крис ли е собственикът?
В два клипа показваше централата на Ауди в Инголщат и местата, където е завършил (не разбрах какво точно, щото не ги гледах докрай). Момчето явно има сертификат оттам, щото иначе не знам как ще провежда обучение което струва 400- 600лв. на човек. Предполагам, че може и да е проект по европейска програма, но със сигурност не е за подценяване.
Мен ме изнервя страшно мрънкането му и разтягането на локуми в клипчетата от сервиза, но не всеки има дар- слово. Важното е участниците в тези семинари да са доволни.
Темата им тук също ми беше интересна, жалко, че вече я няма.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот niks76 » Чет 21 фев 2019 19:07


докато има шарани за стригане ,ще има и такива момчета като крис..................


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 179
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот kiko26 » Чет 21 фев 2019 19:16


Не са оторизиран сервиз на VW или Audi.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Vlad777 » Чет 21 фев 2019 19:50


Та така - ето го и моето мнение по случая:
DoH_KuXoT написа: В крайна сметка това официален/оторизиран сервиз ли е или само ползва слогана , за да имитира оторизираните ?
Това не е официален и оторизиран сервиз - така ми казаха от Порше БГ, които са официален вносител на марката.
Sarafov_03 написа:Темата им тук също ми беше интересна, жалко, че вече я няма.
Темата тук я няма, защото това беше комерсиална тема. Das Auto Service си плащаха по 20 лв на месец, съгласно правилата на форума за търговци, за да си рекламират сервиза. В един момент обаче се оказа, че в темата им се появяват доста резонни и неудобни за тях въпроси и констатации. Тогава те се опитаха да ни заплашват, че видиш ли ако не вземем отношение ще спрат да си плащат огромната сума от 20 лв месечно.

И естествено, тъй като във VWclub.bg, парите никога не са били решаващи, им отказахме - както всеки друг търговец, така и за тях потребителите могат да питат и коментират (естествено без лични нападки и очевидни клевети). icon_idea И съответно те решиха, че е по-добре да не им висят кирливите ризи във форума и спряха да си плащат за темата, която естествено като комерсиална такава беше премахната от видимия раздел на форума. Затова и я няма.

В тази връзка доста се радвам, че тук се появи настоящата некомерсиална тема, в която да се споделят мнения и отзиви както за сервиза, така и за така наречената "академия".

Не познавам Кристиян лично, само сме си писали на ЛС, докато се опитваше да ми обяснява колко са велики и как сме длъжни да трием негативните коментари от темата им.

Познавам обаче и съм говорил лично с човек, който е бил в екипа и този разговор се случи пред свидетели, така че мога спокойно да преразкажа някои от твърденията, които той направи:
:arrow В сервиза се сменя на ред докато изчезне проблема. Често се сменят и здрави части. Ако клиентът пита - казва се, че такава е процедурата, а такива процедури няма;
:arrow Колите умишлено стоят на плаца пред сервиза с дни и по тях не се работи - за да се представи ремонта като по-сложен и по-скъп, а и за да се демонстрира колко много работа има сервиза и колко много коли чакат;
:arrow Голяма част от оригиналните инструменти, с които се хвалят всъщност са взети назаем за снимката;

Отделно клубният VW Transporter беше в този сервиз веднъж, защото закъса на пътя в София. Оказа се прещипан кабел към датчик колянов вал. Какво последва? Смяна на датчик, понеже кабелът не трябвало да се запоява. Само дето се оказа, че трябва и нова букса, която се запоява към инсталацията :mhihi И така 240 лв за датчик и труд... :mhihi С отстъпка естествено! :mhihi И спойката е 30 см по-наляво, отколкото ако бяха просто запоили кабелчето на стария датчик, на който нищо му нямаше. :inict

Та това е моето лично мнение за сервиза с една дума: Сменявачи. Не съм стъпвал лично там, а и не бих отишъл, особено след това, което ми каза техен бивш доверен човек. icon_idea

А за така наречената "академия" нямам никакви впечатления, но съдейки по хората - едва ли е по-далече от дървото.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта