Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот kukata_pasat » Съб 27 яну 2018 22:15


Колеги да не повдигам нова тема ще използвам тази.Колата ми е Пасат Б 5 комби и имам следния проблем:Отключвам и заключвам с дистанционно и се получава следното:Когато заключа колата палчето на шофиорската врата слиза до долу и после веднага се връща на горе и съответно шофиорската врата остава отлключена,а ако на отворена врата се опитам да го натисна на долу само се връща и не потъва достатъчно,а когато вратата е затворена няма проблем палчето си потъва до долу.Сега за да заключа се налага да оставя задна лява врата отворена после с централното да заключа,да натисна палчето на шофиорската врата,да натисна палчето на отворената ми задна дясна врата и тогава да затворя.С ключа за палене не мога да отключа ръчно предна лява понеже патрона на ключалката не е за този ключ. Може ли и при мен да е проблема в това микроключе или е нещо по централното заключване.




Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Вто 06 фев 2018 11:51


Презапояване на брават.


Потребителски аватар
vankata_passat
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 13:30
Автомобил: Vw Passat 1.9 tdi 131 hp
Двигател: AVF
Местоположение: Силистра

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот vankata_passat » Сря 07 фев 2018 15:16


Колеги някой не търси ли Щора за багажник за Пасат б5.5 комби?


Потребителски аватар
edition
Мнения: 72
Регистриран на: Пет 30 юни 2006 15:31
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: AVF
Местоположение: Свиленград

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот edition » Пон 18 фев 2019 16:18


Здравейте Колеги, днес след разглобяване на задна дясна врата за ремонт на бравата, като дам на контакт всички лампи по таблото и часовника и километрите започват да мигат и не иска да завърти стартера. Всички букси са откачени от вратата и пак същото, като ги закача няма промяна. Нищо освен вратата не е пипано. Откачих акумулатора за 10 мин отново без резултат. Колата е Пасат Б 5.5/ 1.9 131к.с. AVF. Някой ако има идея от какво може да се е получило, моля нека помогне.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот popeye » Вто 19 фев 2019 10:25


а премери ли какво е напрежението на акумулатора, след цял ден светещи плафони.....


Потребителски аватар
ivanov99
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 03 яну 2019 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот ivanov99 » Пет 22 фев 2019 18:43


Имайте предвид, че във въпросните брави не е само едно микре.... вътре са няколко и може също някой от другите да правят проблеми.... Поне при мен имаше се оказа в едно от вътрешните.


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Сря 27 фев 2019 8:51


Това да се прецака вътрешно ключе е едно на милиард. Аз такъв случай не съм виждал. Вътре в платката на бравата проблема е друг. Пукат се спойки и след презапояване нещата се оправят. Процедурата е ясна: Ново външно ключе и презапояване на платката и всички проблеми са решени! :beer


Потребителски аватар
ivanov99
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 03 яну 2019 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот ivanov99 » Чет 14 мар 2019 17:13


И аз имах същия проблем, но намерих подобно ключе/микре отгоре с метална пластина към микрето за по сигурно движение и за сега няма проблеми. Всичко, което е по евтино е китайско, от алито или други подобни. Внимавайте какво купувате. Имайте също предвид, че вътре в бравата има още няколко такива/подобни микрета и може и те да правят проблем...


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re:

Мнениеот teac » Пон 25 мар 2019 8:57


dimitar iv написа:Проблема е че ключето не е едно. Само едно се вижда от вън. Но върте има още. Аз имах точно същият проблем с предна лява врата. Но освен осветлението имаше и други "ефекти" - спря да работи центалното от ключа + като заключиш от вътре (с бутона на вратата) всички врати се заключват и след секунда предната лява се отключва пак. Колата има и слагана допълнително аларма - през нея си се заключваше без проблем.
Така че си реших проблема с нова брава. Сега си имам не работеща в къщи, но не е оставало време да я разглобя та да видя къде са проблемите.



Не е нужно купуването на цяла брава! Тези брави имат точно два проблем, които са решими в рамките на 10лв. :th_up
Проблем едно: Микроключе износна пъпка Симптом - не отчита отворена или затворена врата, не работи зумера за фаровете, самозаключване - решение: подмяна https://www.olx.bg/ad/mikroklyuche-za-v ... 4XXCA.html
Проблем две: Спукани спойки на платката на бравата. Симптоми - не се заключва и/или отключва. Заключва се и после веднага се отключва. - Решения: презапояване на всички спойки в бравата (не са много 20-тина)

Вероятността да има повредено микроключе от тези които са вътре в бравата е 1 на 10000.

След извършване на посочените по-горе процедури проблемите с бравите са решени ТРАЙНО. Лично съм правил описания ремонт не веднъж а лично на моята кола с посочено по горе ключе педи 6 години и все още си работи.

Няма нужда от цяла брава, която най-вероятно ще е китайска и ще е по зле от оригиналната със сигурност.

Успех! :beer


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот Vasseto » Пон 25 мар 2019 11:20


Не си прав. Износват се и пластмасовите чаркаляци отвътре. Една брава тука ме побърка. Работи на масата. Като монтирам работи 2-3 пъти и край. 7 пъти качи свали. Кабелите на лустер клеми ги правих. Не и не. Една китайска свърши работа. Скоро засякох че не свети плафона от нея, но скоро и това ще стане.


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Пон 25 мар 2019 16:45


Да се износи пластмасата от натиска на ключето!? Не съм виждал такова чуди на оригинална брава. 99,9% от случаите няма проблем вътре в бравата освен спойките. Веднъж само съм сменял вътрешно ключе и то защото някой преди това бе сглобил погрешно бравата и при сглобяването ключето се е счупило.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот Vasseto » Пон 25 мар 2019 18:20


Дай адрес да ти изпратя старата. После я монтирай и ще приказваме пак. Задна лява от колата в аватара. Видимо нищо и няма. Мотора се мъчи и не отключва.


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Вто 26 мар 2019 9:02


Значи дай да се уточним. Това че има проблем с механиката е друга бира. Ние говорим за микретата вътре в бравата. Те ОК ли са? Между другото с времето и моторчетата се прецакват. Износват се контактите на ротора и му намалява значително мощността. Може заради това да не може да си свърши работата. Ако се тръгне така може и проблем с инсталацията да има и става дълго и широко. Но за описаните от мен по горе проблеми, решенията в 99.9% от случаите са както съм написал.


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот nasttii » Сря 27 мар 2019 9:17


Vasseto написа:Не си прав. Износват се и пластмасовите чаркаляци отвътре. Една брава тука ме побърка. Работи на масата. Като монтирам работи 2-3 пъти и край. 7 пъти качи свали. Кабелите на лустер клеми ги правих. Не и не. Една китайска свърши работа. Скоро засякох че не свети плафона от нея, но скоро и това ще стане.

И аз сложих нова китайска и на мене не свети лампата на вратата.Ако решиш проблема пиши!


Потребителски аватар
He3ak0HeH
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 24 сеп 2015 17:59
Автомобил: VW Passat IV
Двигател: AFN 1999

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот He3ak0HeH » Чет 09 май 2019 13:58


Здравейте колеги, понеже търсих из темата, но не открих някой да е извеждал бутон за задната врата вместо да се поправя микро ключето, та питането ми е кабела на задната врата който трябва да прекъсна (кафяво-черен) ли е, като на предните врати?
Поствам и снимката дадена от колегата в тази тема http://picbg.net/img.php?file=154f9c92bf32a430.jpg
Колата е passat b5 1.9 TDI AFN.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта