FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
GeorgiDimitrov2
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 25 дек 2018 16:56
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот GeorgiDimitrov2 » Вто 25 дек 2018 17:47


Здравейте колеги! Карам пасат B6 3.2 fsi 2006г. и ми светна чека. Проверих каква е грешката и ми показа дюзи на 4 5 6 цилиндър. Смених целия комплект от 6 дюзи като се надявах вс да е ОК но не. Покарах малко и светна отново чека за същите цилиндри + втора ламбда сонда. Мотора работи добре от време на време малко тромаво за секунди, и после се оправя. Казаха ми че може да връща част от газовете във цилиндъра заради запушен катализатор,и затова да ми дава тази грешка. Ако някой може д ме насочи какво да пробвам да направя, или към кого да се обърна много ще съм му благодарен.! Благодаря ви.




maverick89
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 26 фев 2019 18:15
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот maverick89 » Чет 28 фев 2019 10:18


Здравейте, наскоро взех ауди а4 б7 2.0тфси куатро автомат (код на мотора BGB), има едно тракане малко като дизел. В няколко сервиза ходих казаха, че е верига на валовете ( и аз това предполагах но исках да се убедя). Къде в София мога да я сменя на разумна цена защото диапазона за който ми говорят е страшен от 300лв до 3000лв. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот group® » Съб 30 мар 2019 21:55


Гледам, че има опити в темата да се търсят решения на технически въпроси. Не е грешно, но може да не получите нужната ви информация.
За целта ви съветвам да разгледате техническите раздели (има по модели, за скоростни кутии и т.н.).
Ако не откривате решение и/или подобна тема, в която да намерите отговори и да зададете въпросите си, можете да пуснете нова такава.
Ако имате нужда от съдействие за ориентиране във форума, можете да се обърнете към мен или друг от екипа, чрез лично съобщение.


lambrin.db
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 17 юли 2011 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот lambrin.db » Вто 14 май 2019 18:54


Как се сваля DSG скоростна кутия на Туран 1,9 дизел 2004?Моля за линк


Потребителски аватар
svilen.blagoev
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 19 яну 2017 21:56
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот svilen.blagoev » Съб 25 яну 2020 15:55


Здравейте колеги ПОМАГАЙТЕ.... Имам следния проблем с passat b6 3,2fsi, Моля за помощ :banghead ,при студен мотор работи нормално и пали нормално. Сутрин като я запаля вдига обороти и постепено си ги сваля. Работи равномерно, но като достигне 85/90 градуса започва да вдига и сваля оборотите. Държи високи предимно една две минути и сваля. Веднага пак ги вдига и това е само при загрял мотор.Ходих на сервиз направиха диагностика .Казаха дросел клапа. Ок! Смених я, но проблема си остана същият .Та мисълта ми е следната- след като го прави само на загрял мотор, възможно ли е да е от някой датчик за темперетурата?Защото ако беше дросела, тя щеше да го прави постояно независимо дали е топла или студена. Поне така мисля аз .Моля за съвет .....Благодаря.


Потребителски аватар
AleksandarPapazov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 08 фев 2016 21:54
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот AleksandarPapazov » Нед 17 май 2020 10:07


Здравей, имам същия пасат б6 3.2 fsi и при мен забелязвам че е така. Като я запаля отначало е над 1000 оборота и после пада. В трафика на светофарите пак я усещам че вдига оборотите за малко и после пак пада на нормални обороти, а вече е загряла на 90 градуса. На мен лично ми казаха в сервиза , че е автоматичен смукач и така трябва да е. Не знам доколко е вярно това.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 667
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот jordan17772 » Сря 20 май 2020 20:29


Ня някой коли вдига оборотите, когато алтернатора не зарежда добре акумулатора. Не пречи да сондираш мнение във втори сервиз. Гори ли ти масло?


Потребителски аватар
AleksandarPapazov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 08 фев 2016 21:54
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот AleksandarPapazov » Сря 27 май 2020 18:25


Здравейте отново ,

Не гори масло моята или поне не се забелязва. Днес ми светна check engine. Отидох да ми направят диагносника и излязоха доста грешки. Прикачено можете да ги видите. Вдигнахме капака и чухме странен свистящ звук. Тръгнахме да търсим по вакуумните маркучи. Локализирахме свищящия звук да идва от дясната страна на двигателя в пластмасовата кутия - crankcase ventilation . Имаше дупка наполовина залепена с изолирбанд. (Не искам да описвам какво почувствах) [emoji1]. Дупката не изглежда заводска , а допълнително пробита. Та махнахме тиксото и го запушихме. Тогава грешките изчезнаха и лампата загасна , но двигателя почна да скърца. (Сменил съм всичко което е консуматив преди 5 месеца). Скърца само при свободни обороти. Вдигането на обороти спря. Та почвам да търся какво му е. Изображение

П.П. Дупката си е заводска. Това което намерих е https://youtu.be/BkvSCeAfxW4

Дано на някой му е от полза.


vinsa69
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елин Пелин

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот vinsa69 » Пон 01 юни 2020 13:00


Здравейте,
Имам Туран 1.4 тси 150 к.с. 2011 година. При каране независимо на коя предавка (7dsg) между 1800 и 2100 оборота се чува пресвирване от някаква ролка която един път се наричала електромагнитна или водна помпа . Дефакто на нея май са захванати двата ремъка ,на компресора и на алтернатор. До какви проблеми може да доведе това скърцане и има ли вариант да се отремонтира или рециклира ? Благодаря предварително


dymbo
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 28 апр 2007 19:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: A3 1.6 fsi 116ps BLF

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот dymbo » Пет 26 юни 2020 21:58


Здравейте, някой дали е премахва egr.
Автомобила е А3 2006г 1.6 fsi.
Може ли само механично или трябва и с комп.


Потребителски аватар
AleksandarPapazov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 08 фев 2016 21:54
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот AleksandarPapazov » Съб 10 окт 2020 18:04


Здравей,

Оправи ли си проблема ?


dimitar_ak
Мнения: 59
Регистриран на: Пет 09 ное 2018 14:30
Автомобил: Skoda Superb
Двигател: CDAA 2011

Re: Двигател TSI

Мнениеот dimitar_ak » Пон 26 окт 2020 7:26


Кажете ми не съм ли късметлия. След като преди 2 години колата ми преболедува проблемът TSI, сега е време и за болестта DSG7. От 2 седмици съм с нов мехатроник, защото стария се спука и протече. Работата е там, че има и някакво характерно щракане приличащо на вътрешно каре, но може и да е дифът. Ако се увеличи ще я карам в Дивалс.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот restless » Пон 02 ное 2020 16:08


колко струва удоволствието от нов мехатроник 0-о


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Двигател TSI

Мнениеот Vlad777 » Пон 02 ное 2020 18:35


Аз мога да кажа за мехатроник, който поръчах наскоро за 6 скоростно DSG за Passat B6 02E325025ALZ9M: 3188 лв. :horror

От тази цена ползвам отстъпка, но цената пак си е доста висока.


dimitar_ak
Мнения: 59
Регистриран на: Пет 09 ное 2018 14:30
Автомобил: Skoda Superb
Двигател: CDAA 2011

Re: Двигател TSI

Мнениеот dimitar_ak » Сря 04 ное 2020 12:25


restless написа:колко струва удоволствието от нов мехатроник 0-о


2100 всичко по фактура от Еуратек



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта