Проблем с изпарител Lovato

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот Milenkatara » Пон 08 апр 2019 21:00


Добър вечер колеги!
Извинявам се, че пускам темата тук, но това е форума, който посещавам най-много и знам, че ще има хора, които да ми помогнат. Става въпрос за другата ми кола Дачия Логан 1.6 бензин. Монтирах си сам газовия инжекцион преди няколко месеца (изпарител Lovato, компютър Tamona, инжектори Lovato KP, MAP сензор Tamona). След това отидох при газаджия за настройка. Направи ми впечатление, че не можеше да нагласи налягането, след което разглоби филтъра за пречистване на газта от бутилката, нещо прави там (не смени филтъра) и колата се оправи след една бърза автоматична настройка и така 3000км каране за няколко месеца без проблем, до онзи ден.

Проблема е следния: Колата се движеше и изведнъж, започна да свети лампата за двигателя (check). Започна да прекъсва на газ и да няма много мощност (на бензин няма проблем). Изпускаше от маркуча за газ в MAP сензора, който отива към изпарената газ и датчика за температура на газта. Оправих изтичането, но проблема си остана същия. Реших, че е загубила настройки и си взех един кабел, уж да я "настроя" :screwy .

Включих кабела, софтуера и какво да видя. Диференциално налягане 1.4 бара, налягане на изпарител към 2 бара и в колекторите към 0.6 . Времена на газовите дюзи към 15ms. Всичко е беше ужас, как да работи така?
Завъртях винта за регулиране на изпарителя и намалих налягането до към 1.4 и диференциалното застана, към 1.1 бара. Казвам си добре. И времената на дюзите спаднаха на 10ms, но преди бяха към 5ms.

Къде може да е проблема според вас? След, като започна да изпуска от този маркуч станаха тези проблеми и от тогава колата не е същата. Спирах газа от бутилката да не е нещо с налягането проблема в изпарителя и да му оказва влияние, ефект 0 :Mr Green Fun Като я сглобих, колата преди няколко месеца, пак имаше проблем с налягането, но тогава нещо газаджията пипна при филтърчето в изпарителя и се оправи. Какво може да е пипал там? Как може да не си помни настройките, след като съм върнал маркуча и вече няма теч? Разкачах акумулатор, връщах настройки от програмата и не иска. На автоматична калибрация, казва че дюзите са малки и трябва по-големи, а преди не го пишеше това. Вярвам, че проблема идва от налягането и затова си мисли, че дюзите са малки, защото не ги захранва с точно газ и те вдигат много времето (10-15ms). Ще се радвам да ми дадете един съвет. Знам, че е нещо малко и ще се радвам, ако успея сам да си го оправя. Благодаря ви :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот ivan_pop » Вто 09 апр 2019 18:48


Разбазикал си я тотално!Отивай пак при майстора!


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот Milenkatara » Вто 09 апр 2019 19:29


Така е колега, съгласен съм. Днес успях да върна времената на газовите дюзи до към 5ms и да оправя наляганията, но проблема си седи както беше с изпускащия маркуч. Петък е на майстор. :th_up :th_up :th_up :a045 :newsm66 :gruebel


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот Milenkatara » Пет 12 апр 2019 14:18


Проблема се оказа запушена дюза на първи цилиндър. След почистването проблема се реши.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот ivan_pop » Пет 12 апр 2019 19:25


А защо зареждаш мръсна газ?


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот Milenkatara » Нед 14 апр 2019 7:54


ivan_pop написа:А защо зареждаш мръсна газ?


Кажи ми къде има чиста газ в България? :screwy :gruebel :no

Запушването беше от кристализирала сяра в газта (жълто на цвят). Полепва по всички пластмасови елементи, но по маркучите не. Филтрите са нови.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с изпарител Lovato

Мнениеот Bai Sando » Нед 14 апр 2019 14:08


На ОМВ и Газпром преди години им беше масово такава газта,поне в нашия град.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта