Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот group® » Вто 23 апр 2019 9:47


Здравейте,
Имаме нужда от Вашата помощ :love.vwclub

Става дума да се тества скин/визия/стил на форума. Някои от Вас може да са на него и мнението Ви също е важно.
За целта трябва да преминете на другия стил на форума:
Потребителски панел ==> Настройки на форума ==> на Стил на форума избирате vwclub.bg ==> Прати

Ползвате няколко дни и описвате, кое ви дразни. Тоест хейтите :Mr Green Fun
За максимален резултат е хубаво да издържите поне 2-3 дни.
Пускате едно мнение и описвате първите си впечатления. После допълвате мнението си с Промени мнението. Хубаво е да пишете дали сте с телефон, таблет, компютър.

Специално за мобилните устройства - ще видите, че форумът става различен. При четене на теми информацията на потребителя (профилното поле с аватар), се качва над мнението и изчезва част от информацията. Това НЕ е бъг и така трябва да бъде, с цел по-лесно четене от телефон/таблет.

Давам пример, какво се търси с моите наблюдения:

Телефон и компютър:
- бонбоните на темите ме дразнят много - иконите на ретро са по-добри (не се свиква; променя цялото усещане)
- липсва ми различните цветове и разделителните линии. Всичко ми се слива. (предполагам се свиква)
- иконите с опции в мнение са непонятни - не са френдли. Могат да се сменят.
- всички икони на бутони и де що е червено - може да се смени с червеното със сянка от ретро стил
- потребителско поле - излишно 'Контакти'
- бонбоните не отличават закачените теми за раздела и се сливат
- има нещо в шрифта на заглавията на темите, което ги слива и е трудно да намериш конкретна - по голям е и не е болд. Отделно и черните линии ги няма.
- навигацията горе в ляво не води до сайта - променена е (качена е най-горе)
- липсва описанието на разделите
- номерацията на страниците в тема не са удобни - трябва да са под заглавието

+ по-интуитевен 'бърз отговор' (от телефон)



Целта я разбирате - да направим най-добрия възможен Стил на форума.
Благодарим на всички, които ще се включат!
:love.vwclub


едит: Забравих най-важното: Ако се включат спамерите, ще говоря с екипа да направим бонус удължаване на спам темата за празниците :mhihi :Mr Green Fun :deal :a045




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот MMX » Вто 23 апр 2019 10:35


Като цяло мисля, че червеният цвят не е особено добър вариант. За нов потребител може да изглежда впечатляващо, но за редовна употреба е по-добре нещо по-ненатрапчиво. Сивото е крайна форма, но може би нещо синьо-зелено, малко по-зеленеещо от фона на надписа "Наближава 10-ти юбилеен VW Club Fest..." по-горе. Най-добре избор от 5+ варианта.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот muns61 » Вто 23 апр 2019 10:53


Фактът, че при тази версия имам само опция преглед на нови мнения, а не и преглед на собствените, ме връща директно към ретро.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот MMX » Вто 23 апр 2019 11:02


То има и за собствени, но е навряно някъде другаде като подменю. И аз карам с ретро.


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот Алекси Георгиев » Вто 23 апр 2019 11:48


Аз също съм с ретро. Докато преглеждам през новата визия губя време - кое къде е... Защото основно съм през телефона. Съществува и факта, че като толкова време си свикнал с една визия - новата те обърква, колкото и да е добра.
За цвета - форума на Шкода клуб България беше с уникална визия - бяло и зелено с черни рамки. Доста спокоен фон, не натрапващ и недразнещ окото. С цел подобрение го "предОбриха" Сега е като този на аудитата.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот Tipsy » Вто 23 апр 2019 11:59


Понеже ми прави впечатление, че форумите замират/не визирам спам темите/, за сметка на фейсбук групите където всеки ден се пита едно и също до втръсване, реших да се включа.
Оказа се, че ползвам скина от доста време, само на компютър.
- Мисля, че още с пускането на скина бе премахната опцията за изпращане на лично съобщение директно от темата. Сега трябва да отворя профила на човека, да избера лично събощение, че и заглавие на темата. Преди натисках Лс и директно слагаше заглавие и даваше опция за писане.
- Това може и да не е точно минус, по скоро предложение - пред новото мнение има едно малко червено квадратче. В ауди форума са сложили черта от край до край на екрана и под нея са новите мнения. Но е доста по-забележима.
+ Възможността за бърз отговор под темата.
+ лесно се избират "Виж собствените си мнения" и "Виж новите мнения". Основните неща, които ме интересуват.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот Skruji » Вто 23 апр 2019 12:08


Desktop view:
1. Текстът на постовете е с малък шрифт, по-скоро прилича на подпис, а не пост.
2. Fixed header-a е добро решение, но според мен оставете и втория ред неподвижен при скрол, виж непрочетените, виж собствените, търсачката и т.н.
3. Въпросния втори ред се вижда само, когато си в основната категория, ако четеш мнение не се вижда, хубаво е да го има постоянно.
4. Червения цвят е доста ретро вече, а и като цяло е дразнещ очите. Би било добре да е някой по мек цвят или поне нюанс. Знам че е винаги е бил такъв, но не смятам, че някой потребител би объркал сайта, дори да е друг.
5. За заоблените бутони и полета, също забелязвам, че не се ползват вече много много по сайтовете. Предпочитат се правоъгълните форми. Но ако решите да ги запазите заоблени, падащите менюта също трябва да станат в този стил.
6. Преди ъпдейта имаше много хубава функция, а именно кратко преглеждане на мнение, без да го отваряш, а само като hover-неш върху него. От доста време го няма, на мен много ми липсва.
За сега толкова от мен.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот VWGT » Вто 23 апр 2019 12:56


Не мога да помогна, изкарах 5 минути, от които 2 минути търсех как да си възстановя ретро стила.
Стои ми много "тежко". Не разбирам модата цялата навигация да се превръща в дропдауни и бутонки. Особено когато става дума за десктоп приложение, където разни дизайнери масово го налагат, да си го ползват те. Да, при мобилните устройства където мястото е малко има смисъл, но на голяма резолюция е абсолютна мъка.

толкова от мен


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот group® » Вто 23 апр 2019 13:22


Първо искам да благодаря на всички за включването :bowdown :love.vwclub

Карам по ред:
- визията на форума не я обсъждаме (цветовете), защото за 15г. сме си създали идентичност, която не можем толкова лесно да променим.
Все пак благодаря за коментарите в тази посока!
- Преглед на собствени мнения има най-горе в ляво, но е с падащо меню. Отбелязано бутон "Преглед на собствени мнения" :th_up
- Лични съобщения от мнение могат да се пускат. В профила на потребителя има Контакти и там има една чертичка, която отваря падащо меню. Но не е добро и отбелязвам бутон ЛС
- Tipsy това за новото мнение не го разбрах? Къде го гледаш? (може и на ЛС, ако ти е по-удобно)
- Skruji по т.1 - текстът на мненията е еднаква големина с ретро стила. Сравнявам ги на компа. Или не съм те разбрал? Fixed header-a е само на комп. И има всичко с падащо меню. Аз го виждам и при четене/писане на мнения?
- Превю на мнения е с отделен плъгин и ще мислим по въпроса. Принципно и аз го харесвам.
- VWGT търсим баланс на нещата - дроп/бутон. Над 60% от потребителските влизания са през мобилно устройство. Това е и идеята на тази тема - да разберем и направим нещата оптимално добре.

И пак :bowdown


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот nikolay_ss » Вто 23 апр 2019 13:32


Ей тъз иконка на писмата ме заблуди преди малко, помислих че имам ново писмо с тая точица отгоре. :biggrin
ПС: сега като тръгнах да прикачам файл, гледам че е с табове разделено качването на файловете, което лично мен не ме кефи.
Screenshot_52.png
Screenshot_52.png (1.85 KиБ) Видяна 4760 пъти


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот MMX » Вто 23 апр 2019 14:06


group® написа:- визията на форума не я обсъждаме (цветовете), защото за 15г. сме си създали идентичност, която не можем толкова лесно да променим.

Не помня много ясно - преди последното голямо обновление може пак да е имало червена тоналност, но сякаш беше по-тъмно червено и/или по-тесни ленти. След обновлението ретро темата е подобна на стария стил, но не съвсем 1:1.


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот Enigma07 » Вто 23 апр 2019 14:07


Мобилна версия :
От доста време съм на този стил, като цяло ми харесва как изглежда също съм на мнение че червеният цвят НЕ трябва да се промени.
За минус мога да отбележа, че много често ме изхвърля от профила. Някой път в рамките на 20 минути трябва да се логна 2-3 пъти. Изчистих бисквитките пак е същото, влизам през Google Chrome. Не знам има ли нещо общо със стила който ползвам.

Последна промяна от Enigma07 на Вто 23 апр 2019 17:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот Skruji » Вто 23 апр 2019 14:48


group® написа:\
......
- Skruji по т.1 - текстът на мненията е еднаква големина с ретро стила. Сравнявам ги на компа. Или не съм те разбрал? Fixed header-a е само на комп. И има всичко с падащо меню. Аз го виждам и при четене/писане на мнения?
.....


Имах предвид, че тази големина не подхожда на този нов дизайн, въпреки че е като старата. 2 размера нагоре, т.е. 15px ще е супер.

Ето това от print screen-a не се изобразява навсякъде при навигация. А е удобно.
header.jpg


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот netizen » Вто 23 апр 2019 15:06


Има ли статистика колко от тези 60% мобилни потребители гледат форума през Tapatalk ?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търсят се 'опитни мишлета' да помогнат за форума

Мнениеот group® » Вто 23 апр 2019 16:24


nikolay_ss - Тези иконки и мен ме побъркват.
Качването не ми се струва проблем, че е така. Може би просто трябва да стане Качване дифолт, а Опции да е 2ри таб.

MMX - 2004г. форумът се махна от Дир и все е червен.

Enigma07 - не от скина. Друга драма имаше някаква, но скоро се надявам да ъпдейтнем малко и да се разрешат тези проблеми.

Skruji - разбрах. Това е падащо, разтягащо се меню. При теб на снимката е максимално разтегнато - пробвай да свиеш самия прозорец. Увеличим ли шрифта не знам как ще му се отрази. Най-малко няма да ти се събира. Ще го видим.

netizen - мисля имаше нещо. Каква ти е идеята? (аз не го ползвам)



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта