Моят fresh MK2 military green

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 07 май 2019 20:10


Да,спам настана.
Но нивгаш не бих се върнал на барабани.
Пасата спираше,но сегашният автомобил наистина спира,с 4 диска,и минимално усилие.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот muns61 » Вто 07 май 2019 20:45


Цилиндърчетата на барабанните са няколко размера. Слагаш най-големия и се кефиш на спирачки.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Чет 09 май 2019 17:59


Предните са вече на лице,остана да взема маркучи за 2-ка,понеже от 3-ката се оказаха по-дълги.
Утре може да пробвам и със задните какво ще се получи :smile
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Dobsuna » Чет 09 май 2019 19:20


Последва хубаво почистване с телената четка на тоновете ръжда по тях,после измиване с вряла вода и обезмаслител и накрая им теглих една боя.

Тук са на една ръка жълто.
Изображение
Тук са готови.
Изображение
Изображение[/quote]

Sando много добре се получава,понеже носиш и на градивна критика само имам питане към боята на апаратите да те върна за малко...това спрей ли е или със четка си ги правил,защото само на мен ли ми се наби толкова в очите,някои ще кажат е тва са само спирачни апарати,но за мен не е така....та на тази снимка отблизо боята изглежда твърде релефна,като напластена все едно лака се е олял малко,особено от страната на надписа Лукас и над него малките надписи едва се четат,навсякъде стои като стечено,замазано ..направо като го гледам и ме е яд на картинката,щото си изпипвал нещата,но тук :gruebel защото аз като правих моите със спрей акрил и отделно лак спрей два слоя,успях да избегна това.... повърхноста стана плътна и гладка,като изпъната без такъв как да го нарека "едър портокалов ефект"...шкурил си търкал си,значи не е от основата , според мен една идея си претрупал,което малко ме изненадва за теб,едва ли е от боята..... каква е боята от която не си доволен? Ето за сравнение – разликата е видима в гладкоста на финиша,никакви стечки – дори приятел бояджия ми каза,че перфектно съм ги завършил като за спрей,изглеждало като с емайл лак,но много се старах цял ден се занимавах - имам грунд и лака много прецизно го действах,даже последната ръка отблизо за надлакирване и дори след него дребните надписи по апарата си личат ясно,при теб не е така и разликата е очебийна поне на снимките и на живо ли е така ? - сравни лицата на 2та корпуса,що така при теб ? :scare3
IMG_20150408_140036 1.jpg
IMG_20150408_140455 1.jpg

апаратите минаха пълна ревизия след боята,не се чудете за боята отвътре Поздрави :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Пет 10 май 2019 5:51


Да,знам че са гадни,но боята се оказа пълен ташак.Използвал съм същата марка автоемайл лак на оргахим преди години на 3-ката,само че червена и станаха почти като твоите.Макар че ги мазах с четка,боята много бързо изпъваше и ставаха като пръскани.Точно за това реших отново да ги направя със същата марка,но тоя път греда.Не са сложили почти никакъв втвърдител в нея и вместо да опъва,тя става на целулит.
Хубавото в цялата история е,че на жълтото трудно се забелязва,особено като са монтирани на колата се вижда сигурно 1/3-та от целия апарат.
Иначе знам как да ги направя хубави,но в момента не ми се занимава да почвам всичко от начало.


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Dobsuna » Нед 12 май 2019 16:42


Да сега и аз добивам същото впечатление като си ги монтирал,че дефектите се губят отдалече .... казваш си заложил пак на Оргахим,защото на 3ката си ги правил със такава и дори със четката са станали по добре" спрей ли си ползвал сега ? Аз на Оргахим все кутии съм виждал,а доколкото си спомням все ползваш Dupli Color като съм те питал и е нямало грешки :biggrin :th_up извън темата останах доволен от Феста доста коли,незная ти ходи ли....имаше коментари отвън за 8те лв вход,но да го отдадем това на голямата награда,която някой може да спечели :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Нед 12 май 2019 22:18


Да в кутия е боята уж авто се води :mhihi Трябваше да си взема един жълт спрей и един лак и щяха да станат топ,но и така не са лоши.На феста ходих,имаше много добри автомобили,особено 2-те 1-чки,направо ми останаха очите.
Изображение
Изображение
Изображение
Иначе обезвъздушихме спирачките,остана само да сменя жилата и сме готови за ГТП :gruebel


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2078
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот vladtod® » Пон 13 май 2019 9:21


muns61 написа:Цилиндърчетата на барабанните са няколко размера. Слагаш най-големия и се кефиш на спирачки.

Тук малко се замислих за тази конверсия и ровя в 3 каталога за части и само един размер бутало виждам 20,6мм.
Да не би от друга кола да стават и да са по-големи?
Ще просветлиш ли,моля?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот stefan4o » Пон 13 май 2019 9:35


При Пасат Б3 и американските над 100 коня някои са с по-големи барабани.


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Dobsuna » Пон 13 май 2019 22:43


:Mr Green Fun хахх Ти май взе да залиташ по - надолу и надолу във йерархията на МК числата :mhihi да не ти хареса една със 'ролетни' щорички :mhihi Аз по надолу от 2ка май немога да сляза във вълненията си :mhihi тва на 2та снимка твойта 3ка ли е в гръб :arrow лиспва ми сякаш е моя,даде път на 2ката... джантите 15 ки ли бяха на 2та,нА 3КАТА май са същите но 17ки ако не се лъжа :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Пон 13 май 2019 22:55


3-ката си ми е ежедневка,спуквам я от каране.В момента е с 15-ки и оригиналното окачване.От както я имам 2012-та няма точка ръжда,как да я сменя :mrgreen .Но 2-ката си и е за хоби и уикендите,както бях написал още в началото на темата.
Изображение


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Dobsuna » Пон 13 май 2019 23:35


Напраооооо ма УБИ :mhihi ..значи правилно ми се е сторило на 2та снимка,че 3ката нещо ми изглежда по различна в стойката и гумите ! Писах 1во че ми изглежда работата на по мека возия гледайки я,ма после го изтрих..,че не бях сигурен :mhihi Тва 195/55 ли са като гледам височината? Дай и едни спортни пружини да слезе пръст и половина 2..мооля те :mhihi Изненадан съм з стикера на стъклото,тоест одобрявам го,не вярах че ще го видя при теб когато и да е...моето мнение за 3ката винаги е било добре..харесва ми много добре...супер ама твърде изчистена визия,липсваше и нещо да я раздвижи дори и готин надпис :th_up


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 14 май 2019 20:58


Аз да питам, тия големите стикери на предното стъкло не ви ли дразнят. Аз мразя да ми е мръсно стъклото от вътре, да има всякакви стикери по него, че дори махнах и средното огледало :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот vucata » Вто 14 май 2019 21:08


Накрая ше земеш да махнеш и джама бре хахахха


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 14 май 2019 22:12


Джама няма, щото карах без преден джам една корса навремето, тя и без заден беше, не се издържа, по зле от на мотор :Mr Green Fun Ама ме дразнят тия неща пред погледа



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта