Върнат син контролен талон, при написан акт?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Нед 16 юни 2019 20:05


Днес ми вдигнаха колата за неправилно паркиране, от страната на насрещното движение. Написаха ми акт за неправилно паркиране и навлизане в насрещното. Аз написах, че възразявам, защото от посоката, от която навлязох, няма знак, забраняващ паркирането. Върнаха ми обаче синия контролен талон и платих само за преместване и престой в наказателния паркинг. Не платих нищо по самия акт - защо тогава ми върнаха талона? Каква сума да очаквам още по въпросния акт - 20 лв. за неправилно паркиране и още 20 за неправилно разположение на ППС върху платното за движение?




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот slaveiko67 » Нед 16 юни 2019 20:22


Кой ти написа акта?


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Нед 16 юни 2019 20:25


Полицайчето в наказателния паркинг. Може би за назидание, защото се опитах да оспорвам действията им.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот bobocamaro » Нед 16 юни 2019 20:28


Не са ти взели синия, защото няма да ти отнемат контролни точки.
20 лева е паркирането, а за другото, кой знак твърдят, че си нарушил? От там и глобата по него. :confused
P.S.
Снимай го тоя скапан акт/фиш и го качи тука, заличи си личните данни в image editor някакъв. :confused

Последна промяна от bobocamaro на Нед 16 юни 2019 20:31, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 16 юни 2019 20:28


Тука много може да се спори.
Акт,и талона е в теб?
Да не е фиш?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 16 юни 2019 20:30


Бояне,я съм го я същия.
Акт за същото,без репатриране.
Монтанските бастуни,и 8 месеца чаках талона.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Нед 16 юни 2019 20:46


Акт е - пише си с големи, черни букви, а на гърба има непопълнено наказателно постановление. Не мога да прочета почти нищо от написаното обаче, тъй като от индигото се чете едва. Утре, на хубава светлина ще го снимам и ще опитам да му вдигна контраста, за да се прочете. Твърдението беше обаче, че за да паркирам в насрещното, съм преминал в насрещното движение, където нямам право да бъда, освен при изпреварване, и че ако съм идвал от другата посока, съм щял да видя знака, забраняващ паркирането в противоположния край на улицата. Да, но точно там, където паркирах, имаше възможност за ляв завой към вътрешен двор, и може да не съм навлизал в насрещното, а след левия завой, да съм се върнал обратно, и да съм паркирал в другото платно, без да видя че в другия край на улицата има знак. По тоя начин нямат право да ме глобяват за нито едното, или в най-лошия случай - само за паркиране не по посока на движението. За София в централата на КАТ, в Дианабад ли се подават възражения, или има значение местоживеенто по квартали, или мястото на извършване на нарушението?


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот Krasi » Нед 16 юни 2019 20:55


Ако правилно съм разбрал, то тогава там не е забранено паркирането. За да е забранено, трябва след отбивката за вътрешния двор, от неговата страна по посока на движението да бъде поставен отново забранителен знак. Така мисля аз.
Муцуната на колата по посока на движението ли беше, или срещу него? Ако си паркирал с муцуна срещу движението няма шанс.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Нед 16 юни 2019 20:59


Срещу движението, а знак до вътрешния двор мисля, че не видях. Имаше и други коли там, срещу движението. Но, това според мен не е доказателство, че съм навлязъл в насрещното - доказателство е единствено за неправилно паркиране.

Последна промяна от ecm на Нед 16 юни 2019 21:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот bobocamaro » Нед 16 юни 2019 21:00


в кат го подай...и тука става адската простотия. Имаш три ден от утре срок за обжалване на този акт, най-добре е юрист да ти напише възражението (ако ще се заяждаш докрай), защото така има огромен шанс да не се стигне до издаване на НП.
От друга страна, ако наказанието ти е под 50 лева по НП-то за този акт, то не подлежи на обжалване. Крайно идиотски случай се получава.
П.С.
извинявам се, глобите под 50 лева също са обжалваеми според СБА и някое си решение на конст. съд :redface

Последна промяна от bobocamaro на Нед 16 юни 2019 21:04, променено общо 1 път.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Нед 16 юни 2019 21:03


То, ако е за 20 + 20 лв., май не си заслужава да плащам и на юрист - пиша, каквото сметна, пък, ако падне, падне, в крайна сметка щом няма да ми вземат точки, майната им на парите. Въпросът е да не е за в пъти повече.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот Кайзен » Нед 16 юни 2019 22:35


На мен преди десетина години ми писаха акт и от невнимание полицая ми върнаха талона ... голяма грешка.

Излезе ми наказателното постановление след време, платих го и отидох да си взема талона (който всъщност ми беше в задния джоб). Три часа го търсиха, трима-четирима се дупиха по шкафчетата, че даже началника го търси. Обърнаха всичко с краката на горе и не можаха да го намерят. А как да намерят нещо, което не е в тях?!? Та казаха ми да отида утре да си взема талона. Така и не се върнах повече.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ktamen » Пон 17 юни 2019 11:48


Ти изобщо имаш ли син талон? Аз съм с английска книжка и нямам талон и се чудя как ще ме глобят, ако сгафя някъде.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот Кайзен » Пон 17 юни 2019 12:00


Тогава нямах все още немска книжка.

Но аз и сега си имам БГ талон. Като си смених книжката (българска -> немска), не ми взеха талона и той си е в мен.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Пон 17 юни 2019 15:54


Значи по същество може би трудно мога да обжалвам тоя акт, освен в частта за навлизане в насрещното. Обаче се чудя доколко следните три елемента биха помогнали?:
1. Моят адрес, написан в акта, не е постоянният адрес, на който се водя в момента.
2. Копието от акта, което ми дадоха, е много нечетимо, особено в частта, описваща нарушението - почти нищо не се разбира.
3. Не са споменати адрес и ЕГН на свидетеля.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта