Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Trivela
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 17 юни 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Trivela » Пон 17 юни 2019 21:52


Здравейте!
Нов съм в този форум и ще пиша за пръв път, затова не знам дали пиша в правилната секция, ако съм в грешка, моля да ме поправите.
Та по същество, точно преди година закупих моят голф 1.8Т (AGU). Колата от години е с чип и газов инжекцион - СИМГАЗ (знам ужасен избор) ( понеже познавам предишния собственик ). Няколко месеца след покупката всичко с колата беше наред откъм вървеж, но дойде ноември месец и претърпя челен ( лек ) удар. Наложи се подмяна на нова броня, маска, калник, спукан маркуч по климатичните пътища. Общо взето това бяха щетите. След като я оправих, покарах я 3 дни и си вървеше както преди. Една студена сутрин, при вече загрят мотор я изцедих - около 200 км/ч и както в много други подобни случаи всичко си беше наред. На следващата сутрин както си карам, тръгнах да изпреварвам и натиснах педала до долу рязко и между 3200/3500 оборота на 2ра , колата леко придърпа ( много леко) , превключих на 3та и същото се случваше само че на 4200 об. Отначало си мислих, че газта ми свършва, пробвах да сменя газстанцията, но този проблем все го имаше и то САМО НА ГАЗ - на бензин всичко си е нормално. Започнах да мисля, че проблем може да е някоя бобина или свещ или дюза, ходих на газаджии - разпробиваха ми дюзите, пробваха свещи от рали кола ( нз дали е правилен метод ) , пробвах и бобини от друга кола, но без резултат. Има дни в които не забива , но са доста малко. След това вече доста различни газаджии пробваха да настроят софтуера на газта , но имаше леки подобрения. След това подмених уплатненията в изпарителя , защото имаше теч на антифриз от там, но дори след тази интервенция нямаше промяна със забиването. И така я карам от ноемрви насам. Към днешна дата колата НЕ придърпва като преди между 3500-4200 , сега направо си забива муцуната на тези обороти и се чува все едно е в регулатор и започва да гърми. Налягането на турбото е 1.25 пик и холд 1.1 бара. Казаха ми,че турбото пренадувало, но проблем на бензин пак казвам нямам, само на газ прави този номер. Два пъти се случва да ми даде грешка на ламдасондата и на дебитомера, но това в през няколко месеца, гледахме с един майстор дебитомера, каза че си работи в нормално граници, не било от него. Други казват, че е от изпарителя - бил малък и не можел да храни колата, но как 3-4 години откакто е чипосана я храни, а в един случаен ден вече не я храни?? Сега на обяд в големите жеги, турбото се включва доста късно около 3к оборота и веднага забива муцуната (това на Газ) Ще се радвам някой със знания човечец, да ми помогне, може да пропускам нещо в момента, но вече сума ти месеци я карам така и е минала какви ли не газаджии, така един не ми откри проблема.

Последна промяна от Trivela на Вто 18 юни 2019 8:19, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: 1.8T AGU забива на газ

Мнениеот Чудомир » Пон 17 юни 2019 22:02


- Кода на двигателя трябва да го пишеш в заглавието, темата ти е за газовия раздел
- Допиши в заглавието дали е Голф 4, 9 или 47
- Пише се "бобина" и "сума ти"

По темата: Сложи нови свещи по спецификация за твоята кола, ако не помогне: нови бобини, ако също няма резултат: турбо диагностика.


Trivela
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 17 юни 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Trivela » Вто 18 юни 2019 10:10


Благодаря за поправката, относно темата - нещата, които си ми изброил да подменя, няма ли да окажат влияние и при работата на бензин, както съм писал по-горе , колата на бензин си върви чудесно, без да прекъсва. Проблема го имам само на газ. Много хора, с които съм обсъждал проблема, казаха, че не са бобини, свещи или турбо, защото ако било от тях, проблема щеше да го има и на бензин, затова ме насочиха, че проблема бил газаджийски. Все си мисля, че тук има компетентни лица и са се сблъсквали с подобен проблем, затова писах тук.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Чудомир » Вто 18 юни 2019 11:20


Аз съм имал подобни проблеми с Пасата от аватара ми и подменях частите по реда, който ти казах. А той е такъв, за да почнеш от най-лесното/евтиното към по-скъпото/сложното.

От написаното от теб може да се изпише цял роман за други възможни причини и вероятности, но докато не подходиш систематично към локализиране на проблема през интернет ще е трудно да ти се помогне.

И преди всичко недей да сменяш сервизите и газаджийте, а се опитай да деистваш с един и същ човек, колкото и трудно да е това.

От редовете ти се чете и малко "ако може да стане, ама да не струва много". Напиши от кой град си, за да се види дали има човек около теб с VCDS, да ти прочете грешките, ако има и да покарате малко да се видят трим стойностите на газ / бензин как са. След това ще ще има база за умуване. Един каза А, друг твърди Б не е основа за разговор, обещаваща успех.


Trivela
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 17 юни 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Trivela » Вто 18 юни 2019 15:13


Съгласен съм донякъде с теб, но разбери ме и мен - това "ако може да стане, ама да не струва много" не съм го твърдял никъде. Просто не искам да давам пари на сляпо, един казва от турбото е (да разбъзиквам излишно турбото, за да проверя дали ще се оправят нещата.. не мерси) , друг вика смени си газ.комп + изпарител + рейката и ще се оправи.. Аз съм ЗА да дам пари, било то и 600 лв + , но да знам, че щом е казано, турбо - турбо, газ. уредба - газ.уредба. Затова и колата премина през доста газаджии, защото всеки казва, Ооо аз това ще го оправя, накрая ти вземе едни 50-100 лв и те прати за гъби. В момента нито ми е спешен ремонта, карам си колата И ТАКА, но затова събирам различни мнения от хора с подобен проблем, за да преценя, как най-лесно да стигна до самия проблем. Иначе идеята с бобините и свещите е лесна, ще опитам отново да сложа от работеща кола, но не тая големи надежди там.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Чудомир » Вто 18 юни 2019 15:47


Пак не каза от кой град си. И свещите на какви км са ти? А бобините?

Свещи от "работеща кола" не ти вършат работа, трябват ти най-малкото от същата като твоята.

Затова казах първо да елиминираш лесното. 4 хубави свещи са ти 50-100 лв макс:
https://www.ngkntk.com/de/produktfinder ... -10/15411/

Не знам на колко майстори си ходил, но според мен си я започнал от грешния край, защото е ясно, че всеки иска да ти прибере едни бързи 50 лв за "добър ден".

Като прочета, че са ти "разпробивали дюзи" преди изключването на всякакви други възможни проблеми....и почва да ми се завива свят. По въпроса за евтиното не съм казал, че си го твърдял, а че така се чете между редовете.

Пак ти казвам - чрез писане на града ще стигнеш до някой, който в най-добрия случай ще ти прочете колата за без пари или за почерпка, чрез прочитането ще знаеш дали имаш бедна / богата смес, което по себе си води до занимавка с грешни настройки на газовата, или стари свещи, или бобини, или дебитомер, или ....


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот quattro^^ » Сря 19 юни 2019 0:47


Такъв проблем само че на 2 аудита мойта и чипосана на приятел някъде към 4600-4800 придърпваха., смених датчик колянов вал оправи се и той след мен.. нз дали при теб е това проблема. Първо вземи и смени филтъра на изпарителя, не е лошо с газаджия да видите мапа на газта.


Trivela
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 17 юни 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Trivela » Сря 19 юни 2019 7:24


Някъде във времето бяха ми казали, че може да е този датчик. По принцип няма ли да го покаже като грешка, когато я закача на ВАГ КОМ? Относно филтъра на изпарителя е сменян, както и всички уплътнения вътре, но ефект няма.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот quattro^^ » Сря 19 юни 2019 9:12


Не записва, защото работи но подава инфо макар и грешна затова е труден за хващане.


Trivela
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 17 юни 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот Trivela » Сря 19 юни 2019 9:18


Кофтито на такива проблеми като моя, е че имат 500 вида решения, до сега четох и други подобни теми, едни решават проблема именно с този датчик колянов вал, други със нови свещи, трети с разхлабено съединение около блоу офф-а, четвърти с подмяната на Н75. Най-логично е да подменя свещите + датчика колянов вал и да пробвам, а при теб проблема само на ГАЗ ли беше или на бензин също?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf 4 1.8T AGU забива на газ (AGU)

Мнениеот muns61 » Сря 19 юни 2019 11:27


Аз бих започнал с измерване на налягането на газ след изпарителя В ДВИЖЕНИЕ.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта