На студено като запаля колата, някой път притрисва. На бензин, докато превключва на газ, оборотите са нестабилни, колата заглъхва при подаване на газ. Но това не всеки път.
При загряло положение, независимо на газ или на бензин, когато е в покой (на светофарите примерно), оборотите някой път падат под 600 и колата започва да форсира, за да поддържа да не гасне съвсем (а и ми се случило да гасне). Има един друг интересен проблем, когато е на газ, при обратно ръчно превключване към бензина, колата директно изгасва.
Потърсих информация, първо попаднах на чистенето на дросела. Без да го свалям, на контакт с натиснат педал на газта (синчето е голям помощник

После видях, че може би е от о-пръстените на всмукателния колектор. Купих комплекта горни и долни на Victor Reinz, още нямам време да го сменям. Но направих един тест, като пръскам WD около местата, където трябва да бъдат тия пръстени, и следих оборотите. Няма никаква промяна, т.е не би трябвало да изпускат тези гарнитури... Така ли е, как мислите?
Въздушният филтър изгл. чист, но и него може да го сменя.
Нямам познати с кабел, за да видя какви са грешките за съжаление. Какво мислите според вас, че е?