Нов автомобил в семейството :)

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот pe6kata » Чет 18 юли 2019 8:39


Exell написа:Здравейте ,
.Та , дойде време да се замисля за по-голяма и семейна кола , която да може да събира детската количка и кошарка с лекота.
Спрях се на Туран и след известно време на търсене ...


Честито и безаварийно.
Интересно ми е защо се спря на туран и то бензинов, при положение, че има доста по-добри варианти според мен в този клас?




Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот Exell » Чет 18 юли 2019 11:20


Pe6ka, търсех по-голяма кола, защото се роди наследника :biggrin Бях си харесал Тойота ВАвенсис Версо, Мазда 5 и Туран. Просто, човека на когото дадох поръчката да докара автомобила харесал Фолксвагена. За мотора също не съм имал претенции :confused


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот Spas » Чет 18 юли 2019 13:16


Честно казано си имал късмет, този мотор много често харчи много масло, под много имам предвид литър на 600км. Да го караш със здраве. :th_up


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот pe6kata » Чет 18 юли 2019 17:33


Exell написа: Бях си харесал Тойота ВАвенсис Версо, Мазда 5 и Туран.


Трябвало е да вкараш в списъка и форд s-max :c020


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот ivuchev » Чет 18 юли 2019 19:17


Толкова ли е добър този двигател на s mаx -а 2.0 16v. Гледам че са с 5 скоростна кутия , ако е като на галаксито и шаран до 2003 с изпадащите болтове незнам. Иначе возията на форда я познавам добре нема спор. Единственото хубаво нещо спрямо тоурана е че не е с директно впръскване .Карах преди един ескорт 1995 1.6 16v и гореше масло литър на 1000.
За едно сте прави обаче , следващата ми кола след 2006 г. Определено няма да е ВАГ.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 668
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот jordan17772 » Чет 18 юли 2019 19:32


Човеко, верно ли за половин година си минал само 2к километра? То с рент а Кар ще ти излезе по-евтино :mhihi


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот Водния дух1 » Чет 18 юли 2019 19:36


Човека,може да има служ.автомобил под ръка( което е най-добре). Може да има и евридейка. Към автора- карай си я със здраве и много безаварийни км.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот Exell » Чет 18 юли 2019 20:19


Благодаря за пожеланията :biggrin
Водният дух е прав, имам кола /баничарка/, която шофирам всеки ден от понеделник до петък, а Турана откакто го притежавам го ползвам предимно за извънградско предвижване и то със семейството, защото баничарката е с две места.
Преди синия ван притежавах Голф III и последните години му навъртах около 3000 км на 12 месеца :eek
Поздрави :flag_bulgaria


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот ivuchev » Чет 18 юли 2019 20:38


Exell написа:Верния кон - ГОЛФЪ , учудващо изкара 2-3 години без ремонти .


Разбирам защо вече. :beer


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот pe6kata » Пет 19 юли 2019 9:18


ivuchev написа:Толкова ли е добър този двигател на s mаx -а 2.0 16v. Гледам че са с 5 скоростна кутия , ако е като на галаксито и шаран до 2003 с изпадащите болтове незнам. Иначе возията на форда я познавам добре нема спор. Единственото хубаво нещо спрямо тоурана е че не е с директно впръскване .Карах преди един ескорт 1995 1.6 16v и гореше масло литър на 1000...


кое съпоставяш с турана - "един ескорт 1995 1.6 16v" или "галаксито и шаран до 2003", щото аз споменах друг модел на въпросната марка.

Към автора - с тоя пробег добре си се насочил към бензин. Определено не е от топ моторите на фв, но при тия изминати километри на година и то извънградско, едва ли ще имаш проблеми, ако си случил на читава кола, разбира се.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот Exell » Пет 19 юли 2019 9:43


Благодаря , Колега :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 19 юли 2019 9:53


на този S-max мотора не е ли като на Focus , защото имам пряк досег с този мотор колко ремонти отнесе за 1 година и накрая замина на пазара. Беше с фабрична газ, тресеше мотора, сменяхме пулове, гори масло като побъркан , литър на 1000 , иначе като разход на газ харчеше колкото Bora 2.0 но върви осезаемо повече, много приятна возия и като цяло хубава кола, не знам на кофти екземпляр ли попаднахме, но определено по прочетеното в нета се оказа мотор с много хронични болежки. Да добавя, че BRC фабричната газ, в БГ няма кой да я настройва защото от форд са заключили картите . Сменихме и 4 дюзи и цената беше почти колкото нормална гова газова уредба 800лв . Та ако някой се засили на S max да има предвид , че е по-добре , да си купи без газ, да си я монтира тук в БГ и да знае че всичко е ново и може да се обслужва при нужда.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот pe6kata » Пет 19 юли 2019 10:40


2.0 16 в е много здрав мотор, върви доста добре за конете се, както и откъм разход.Не ми е известно да има модели с наистина фабрична газ. С недобра слава е 2.3 бензина, мисля че е от мазда. Аз съм (жена ми го кара) с СТ /2.5 турбо бензин, на волво мотора/ редови 5-так 220кс, култов мотор - нормално впръскване, бензинов мотор с турбо и ваноси на и на двата вала, променлив всм. тракт , много адекватна 6 степенна кутия . Не е скъп за обслужване , например 300лв е ангренаж к-т с водната помпа. Кара се на бензин, въпреки че се газифицира надеждно.

Извънградско, особено на магистрално, е най-икономичния им (и най-мощен) бензинов мотор , при нормално каране естествено.

Ванът е на базата на мондео, докато зафири, турани и т.н са на базата на хечовете им(голф и астра). Без да ангажирам никой с мнението си, но с няма допирна точка в което и да е отношение с туран-а . Толкова, все пак не му е тук мястото за тия приказки.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 19 юли 2019 11:52


pe6kata написа:2.0 16 в е много здрав мотор, върви доста добре за конете се, както и откъм разход.Не ми е известно да има модели с наистина фабрична газ.


Аз за този мотор във фокус имам предвид за фабрична газ. В S max няма фабрична. И аз спирам че се отплеснахме верно.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Нов автомобил в семейството :)

Мнениеот Exell » Чет 10 авг 2023 20:27


Опа , здравейте отново :)
За тези 5 години , колата претърпя предимно малки визуални промени и 2-3 дребни ремонта :)
Километрите , които съм изминал , откакто я имам са крупните............7 000 км :a045 :a045 :a045

Тавана го боядисахме черен , предния капак , който нямаше никакъв лак си възвърна блясъка , разкарах задната чистачка и ... толкова .
Следва по-големи джанти и окачване .


За ремонтите :
Преди години започна да губи антифриз , та се наложи смяна на радиатор /оригиналния беше тънък , колкото лист/ :c010
Започна да придърпва при определени обороти и да свети ЧЕКА......Сменихме дюза на 4-ти цилиндър и нещата заспаха.
Двата предни апарата , задържаха и дисковете и накладките се изпекоха от Благоевград до София....сменихме ги.
Все още , Турана от смяна до смяна на масло , не харчи такова....странно , да.
Поздрави :biggrin :biggrin :beer

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта