Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Ivan Yakimov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 07 юни 2019 19:51
Автомобил:
Двигател:

Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Мнениеот Ivan Yakimov » Чет 01 авг 2019 16:19


Здравейте колеги.

От скоро съм собственик на VW Touran 2012 година CFHC мотор.
Имам малък проблем с ел инсталацията. Губят ми се задната чистачка и захранването на запалките.
След кратко разследване от моя страна установих че:
1 Моторчето на чистачката е здраво. (След подаване изкуствено с мостче на 12Волта на правилното място и сигнал от лостчето тръгва да се движи нормално)
2 В разпределителната кутия с бушоните с номер 29 и 30 там където по принцип тръбва да са захранени въпросните консуматори захранване в клемореда няма.
3 След демонтаж на кутията с бушоните че и още някои неща става ясно че цялата шина е захранена от едно реле с номер 644 download/file.php?mode=view&id=379266
За инфо качих снимката. Беше монтирано в празното гнездо но го извадих за да го проверя.
На входа на това реле влиза проводник с червен цвят с непрекъсната жълта линия по продължение.
Там би трябвало да има постоянни 12 волта които при мен се губят. Логиката ми подсказва че трябва да дойдат от клемната кутия в двигателния отсек но там всико изглежда ок.
Проблема е че въпросният проводник влиза в снопа и сякаш още не ми се иска да го разделям.

Молбата ми към Вас е следната. Ако някой има достъп до ел схема да ми прати въпросната страница за да си намеря 12те волта.
В нета съм ровил страшно много и не намерих схема. В аутодата също. Нищо не намерих. Щях даже да си плащам 1 месец ама като ми казаха цената и нещо размислих. :mhihi :mhihi

Дето се вика помагайте пък на следващия събор ще черпя :beer

Благодаря предварително :biggrin
Прикачени файлове
20190801_160048.jpg

Последна промяна от Ivan Yakimov на Чет 01 авг 2019 19:13, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Ел проблем VW Touran

Мнениеот hooligans » Чет 01 авг 2019 17:53


Здравей, оправи си заглавието според шаблона.
viewtopic.php?f=94&t=446473


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Мнениеот goppa » Чет 01 авг 2019 20:54


И при запален двигател ли ги няма 12те волта на релето?


Ivan Yakimov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 07 юни 2019 19:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Мнениеот Ivan Yakimov » Чет 01 авг 2019 21:29


Да. Затова е свалено релето. Мерил съм с пробна лампа и с мултицет както релето така и куплунга на релето. На контактите на оперативната верига се появяват 12 волта и маса когато завъртя ключа на контакт. Проблема е във входа на силовият контакт. Именно той липсва. А кабела влиза в снопа с кабели и не мога да го проследя без значителна работа. Затова ми трябва схема или поне локация къде да го търся. В двигателния отсек има шина/гребен с кабели свързани директно към акумулатора. Мисля си че е там но там всички имат захранване. Просто искам да съм сигурен че кабела е прекъснат.
Още нещо ме притеснява. Някой е барал преди мен.
Прикачени файлове
20190606_203309.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Мнениеот kris11 » Пет 02 авг 2019 10:18


свали това / схеми на Тоуран:
https://vwts.ru/vw_doc2/tou_el_all_rus.rar

предпазители:
https://vwts.ru/vw/touran_1t/vw-touran-1t_802.pdf

релета : https://vwts.ru/vw/touran_1t/vw-touran-1t_803.pdf

точки на съединение на маса : https://vwts.ru/vw/touran_1t/vw-touran-1t_801.pdf


Ivan Yakimov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 07 юни 2019 19:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Мнениеот Ivan Yakimov » Съб 03 авг 2019 16:45


Благодаря за съдействието.

Само за инфо да кажа че след цялото ровене се стигна до там да разглобя клемната кутия в двигателния отсек и да видя че проблема е в отсъстващ изцяло предпазител.
Цяло приключение си е да стигнеш от задната чистачка чак до клемната кутия до акумулатора но какво да се прави.
Направо не проумявам как в цялата кола няма нито 1 схема за предпазителите. Силно възмутен. Можеше да ми спести доста ровене.
Нещо друго което ми направи кофти впечатление. 40 ампера предпазиел за 3 запалки и 1 моторче. Много малко вероятно да ги стигнеш.

Крис11 мерси за схемите. Малко се натоварих докато асимилирам 1500страници но накрая имаше резултат :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Touran 7M 2012г. CFHC - проблем със захранване задна чистачка

Мнениеот kris11 » Съб 03 авг 2019 19:02


Ivan Yakimov написа:Благодаря за съдействието.
Крис11 мерси за схемите. Малко се натоварих докато асимилирам 1500страници но накрая имаше резултат :)

:mrgreen Нищо ново под слънцето.
Задните запалки не ги товари с повече от 4-5 А. Имах същата сага след натоварване с компресорче. Отказаха. Предпазителя здрав. проводника до отзад здрав. Верига отзад напред - запалки предпазител има, ама на др. храй на предпазителя няма +12. Резнах проводника и пуснах ч мостче . Иначе не ми се ровеше в сандвича от 3 "платки" за да откривам къде е Америка.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта